Iškilmingai pristatyta moderni Vilniaus meteorologinė stotis (nuotraukos, video) (0)

Naujoji meteorologinė stotis | alkas.lt

Naujoji meteorologinė stotis | alkas.lt

Kovo 23 d.Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete įvyko automatinės meteorologijos stoties atidarymas. Simboliškai jis sutapo su pasauline meteorologijos diena

Meteorologijos stotis bus naudojama mokslo ir studijų tikslams – vykdant miesto mikroklimato ir biometeorologinės aplinkos tyrimus, rengiant meteorologus ir hidrologus VU Gamtos mokslų fakultete. Pirmuoju atkurtos stoties vedėju paskirtas meteorologas dr. Justas Kažys.

Stoties įkūrimu ir eksploatavimu rūpinasi Hidrologijos ir klimatologijos katedra. Stotyje sumontuoti meteorologinių prietaisų firmų „Coastal Environmental Systems“ (JAV) ir “Kipp & Zonen” (Nyderlandai) pagaminti automatiniai prietaisai. Prietaisai skirti automatiškai registruoti įvairius meteorologinius elementus: oro temperatūrą ir drėgnį, atmosferos slėgį, vėjo kryptį ir greitį, kritulius, saulės spinduliuotę (tiesioginę, išsklaidytąją, bendrąją, atspindėtąją, ultravioletinę, spinduliuotės balansą), perkūniją, debesuotumą ir kt.

Pačiame Vilniaus mieste meteorologijos stotis veikė nuo 1770 iki 1964 m. Taigi jau kelis dešimtmečius nebuvo registruojama ir profesionaliai tiriama tikroji orų būklė sostinėje! Vilniaus meteorologijos stoties funkcijas jau beveik 50 metų atlieka priemiesčiuose esančios Trakų Vokės ir Oro uosto meteorologijos stotys. Jau pirmieji naujosios meteorologijos stoties matavimų rezultatai patvirtino, kad Vilniaus mieste gali būti net 1–2 laipsniais šilčiau nei užmiestyje, skiriasi matomumas, kritulių pobūdis ir kt.

Atnaujinta meteorologijos stotis įrengta vykdant projektą „Jungtinio gamtos tyrimų centro įkūrimas“. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir LR valstybės lėšomis. Stoties montavimo darbus atliko UAB „Labochema Lt“.

Iškilmingas juostos perkirpimas:

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: