A.Simanonytė. Kiekvienam „globalizatoriui“ – privalomą komandiruotę į Niujorką (138)

Audronė Simanonytė | Asmeninė nuotr.

Audronė Simanonytė | Asmeninė nuotr.

Gyvendama Niujorke manau, kad šis pasaulio sostine vadinamas miestas labai gerai gali pasitarnauti pavyzdžiu, kas yra Globalizacija, ir kuo ji iš tiesų kvepia. Ypatingai tą reikėtų pamatyti niekada iš Lietuvos neišvažiavusiam, tačiau didinga globalizacijos idėja užsikrėtusiam mūsų tautiečiui.

Ar tokie mano žodžiai reiškia, kad užsimojau prieš švenčių švenčiausią tautų draugystės idėją, teigiančią, kad visos nacijos yra lygios ir kad turi draugiškai kartu gyventi? Prisipažįstu – pasisakau. Ne prieš tai, kad lygios. Senutėlį pasakymą, kad prieš Dievą visi lygūs ir man teko girdėti. Bet kad turim kartu gyventi! Kas taip pasakė?

Kiekvieną kartą skaitydama Lietuvos spaudą ir matydama, kaip mūsų tauta yra susižavėjusi globalizmo (arba, vadinkime daiktus tikraisiais vardais – nutautėjimo) idėjomis, negaliu suprasti, kas ir kada tas idėjas Lietuvoje pasėjo. Ar Adamkus, per visus prezidentavimo metus taip ir nesugebėjęs atsitokėti nuo Amerikos spindesio, ar Europos Sąjungos milijonų besigviešiantys funkcionieriai?

Kaip ten bebūtų, bet, mano akimis žiūrint, tauta serga ir kaip terapiją aš siūlau komandiruotę – kad ir į Niujorką. Nebuvau Londone ar Dubline, bet manau, kad ten gyvenantys galėtų pasiūlyti kažką panašaus. Gal tarptautiniuose vėjuose prasivėdinę lietuviai realiau ir blaiviau imtų žiūrėti į save ir, kas svarbiausia, išmoktų save vertinti.

Visi žinome, nuo ko kenčia galingiausios Europos valstybės ir didieji miestai. Apie ką garsiai nekalba baltieji amerikiečiai, tačiau vis labiau ir labiau traukiasi į ramius ir „švarius“ šalies pakraščius. Kalbu apie juodąją ir spalvotąją emigraciją.

Nepamiršiu interviu su viena katalike vienuole. Sužinojusi, kad kita jos misijos vieta – Paryžius, ji pajuokavo, kad mes galbūt niekada ir nebesusitiksime. Man paklausus kodėl, atsakė, kad ji nesiruošia atsižadėti vienuoliško abito, o Paryžiuje toks katalikų apdaras „žeidžia musulmonų jausmus“, todėl jie tame mieste vienuoles labai dažnai sumuša. Štai taip. Bet man juokas neima. Nenorėčiau, kad taip būtų Vilniuje.

Ar ne dėl šios priežasties šveicarai ėmė riboti mečečių augimą ir uždraudinėti musulmonių veidų apdangalus. Praregėjo? Bet ar ne per vėlai?

Amerika, ar konkrečiai Niujorkas, nėra mano tėvynė ar vieta, kur jausčiausi turinti teisę įvedinėti savo taisykles. Priešingai, esu išmokyta prisitaikyti prie „šeimininko“. Dar iš vaikystės prisimenu patarlę: „kieno vežime sėdi, to ir giesmę giedi“. Tačiau, deja, Niujorkas – ta vieta, kur šeimininko giesmę gieda ne visi.

Visi žinome, kas kūrė Ameriką. To tikrai nedarė žmonės, kurie dabar joje praktiškai šeimininkauja. Kyla klausimas, kodėl šiandien čia beveik nebeegzistuoja taisyklės tų, kurie šitoj žemėj viską padarė? Atsakymo „kodėl“, aš nerandu. Bet ir vėl – nenorėčiau, kad taip būtų Lietuvoj.

Nėra „gerų“ ar „blogų“ tautų ar rasių – šią politologijos pamoką esame gerai išmokę. Tačiau kodėl mūsų neišmokė kitko – kad ne visos tautos ar rasės gali kartu gyventi? Kai tautų draugystės idėją skleidė komunistai, ji, kartu su visu jų palikimu, buvo „blogai“. Kai dabar apie tą patį suokia JAV arba ES ideologai, romiai linksime galvas, pamiršę, kad kažkada lietuviui savo dukterį apsaugoti nuo gruzino ar uzbeko simpatijų, buvo didvyriškumas, o dabar, pabandyk pareikšti, kad nenori kiniečio ar arabo į žentus!. Tuoj sukrus Briuselio galvos: ar jie ne žmonės? Kodėl?

Žmonės, bet kitokie. Ir norėtųsi, kad balsavimo teisę turintys lietuviai tą suprastų. Daugiau pakeliautų po pasaulį, atvažiuotų kad ir į Niujorką. O tada eitų balsuoti. Už Europos Sąjungos peršamus įstatymus. Arba – už Lietuvos identitetą.

Kultūrų skirtumai yra gerai. Bet gerai yra geri kultūrų skirtumai. O jeigu per vieną turtingiausių miestų pasaulyje eina turistai ir nustebę klausia, iš kur čia tiek daug šiukšlių ir viskas taip „apšnerkšta“, o mandagūs amerikiečiai bando paaiškinti, kad tokia yra čia dirbančių ar turinčių verslus žmonių „kultūra“, kažkas yra ne tvarkoj. Tuo labiau, kad amerikiečių turinčių verslus Manhattane yra mažuma.

Visiškai unikalus išbandymas – važiuoti visuomeniniu miesto transportu. Požeminis metro gyvena savo gyvenimą. Dažniausiai jis panašus į džiunglių. Tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme. Prisimenu, kai eilinį kartą vagone nenusakomai klykavo tamsios spalvos keleiviai, viena daili senučiukė amerikietė manęs paklausė: „Nejaugi tokią Ameriką mes kūrėme?“. Man nuoširdžiai jos pagailo. Kai nebijo paatvirauti, tokius pačius klausimus kelia dauguma senųjų šalies gyventojų. Dažnai pagalvoju, kad to jie turėtų pasiklausti savo valdžios?

Amerika jau „surėdyta“. Vakarų Europa – irgi. Liko paskutinis bastionas – Rytų Europa. Kas keisčiausia, bet brutali sovietinė okupacija turėjo vieną pliusą – apsaugojo mus nuo kitokios okupacijos. Pasiklauskit prancūzų ar vokiečių.

Tačiau šiandien su savo naiviu lietuviškumu ir užsispyrusiais trimis milijonais Europai tapome didžiule rakštimi. Kovojame už tautinį identitetą? Naciai! Nemėgstam suįžūlėjusių gėjų? Homofobai! Norim išsaugoti lietuviškas pavardes? Davatkos!

Todėl kai eilinį kartą perskaitau triuškinantį straipsnį apie lietuvių „netoleranciją“, „neintegraciją“, vos ne genuose užkoduotą nemeilę gėjams ir dar kitokias nesąmones, būtinai pasižiūriu į komentarus. Ir jeigu randu to paprasto lietuviško runkelio „duosiu į snukį“ – suprantu, kad tauta dar neišmirė. Ir nors bandau sau priminti, kad negerai, kad labai prieš ES įstatymus, tačiau kažkaip ant širdies daug lengviau pasidaro. Ne dėl to, kad duos į snukį, bet dėl to, kad be tų „runkelių“ mus jau seniai butų suvalgę.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

138 komentarai

 1. Žemaitė:

  Daugiau tokių straipsnių!

 2. aeon:

  Geras straipsnis, teisingos įžvalgos. Nors kai kurie dalykai nutylėti ar neišbaigti, bet esmės tai nekeičia…

 3. Antoiniene:

  O kaip tie “kurejai” i uzkampius isstume anksciau cia gyvenusius zmones, indenus? Negi Jums nera teke matyti indenu mociutes, linguojancios galva ir besistebincios “baltuju” zmoniu kultura? Tokiam kontekste butu paprasciau suprasti, kad cia susidares toks modelis, kai naujausi atvykeliai primeta savo taisykles vietiniams, o ne atvirksciai…

  • Agne:

   Labai teisingai pasakete. Ir kodel autore pati New Yorke gyvena o ne savo tevynej? Todel, kad balta ir galvoja jog pritampa prie anglosaksiskos ar airiskos puritoniskos kulturos, kuri pludo i Amerika. Nemanau, kad daug anglu su tuo sutinktu, jog mes panasus. Lietuvaiciai apsigyvena anglijoje ir deja nesidziaugia labai ten jais niekas. As sutinku su vienu teiginiu, kad religija neturetu itakoti istatymu. Ir tai turi buti be jokiu islygu ir nesitaikstant ne su viena saliska pozicija.

 4. Elena:

  Gera vieta tuscia nebuna… Jei vietiniai gyventojqai, salies kurejai, nesidaugina, issivaikscioja, tai i ju vieta ateina kiti – vaisingesni, aktyvesni, kovingesni ir ne tokie isrankus.

  Man nepatinka, kai vangus vietiniai gyventojai tiek apstingsta arba tiek iklimsta i savo darbus, pramogas, kad visai nemato bendro salies vaizdo. Jie nenori dirbti sunkiu, mazai apmokamu darbu ir buna patenkinti, kai kitatauciai imigrantai tai uz juos nudirba. O tie juk irgi yra zmones, ne vergai, ir nori gyventi kaip visi. Kai jie jiems vos ne vergauja – gerai. Kai tik pareiskia, kad ir jie zmones, nors ir kitos ar rases, ar kitos kulturos, ar kitos religijos – jau blogai. O kai jau vietiniai tai pamato – nustemba, kad viskas aplink kinta, niekas vietoje nestovi, tustuma uzpildoma… Ir pradeda ieskoti kaltu. Kalti visi kiti, ypac jei jie kitokie, aktyvesni, o savo kaltes nemato jokios…

  Pamastykime… Aciu Autorei uz pena pamastymams ir diskusijai.

 5. Mintis gera – Lietuva turi išlikti Lietuva.

  Tačiau:
  1. pati autorė gyvena tame gyvatyne;
  2. ir netiesa, kad tauta yra susižavėjusi galimybe nutautėti – tai tik atskira šaika žydomasonų apmokamų asmenų propaguoja tas idėjas (ir mūsų pareiga yra išrinkti tokią valdžią, kuri šią Lietuvos ligą pagydytų);
  3. Amerika, iš tiesų, yra indėnų žemė ir kur jie? Rezervatuose.
  Tas pats gręsia ir jų užkariautojams.
  Ir tai teisinga, nes jų gyvenimo būdas, paremtas parazitavimu, tai lemia.

 6. Jonas:

  Aš pasisakau už globalizaciją, už pasaulinės sąjungos ir pasaulinės administracijos sukūrimą.
  Nepasisakau už tautų išnykimą, bet manyčiau, reikėtų atsisakyti religijų, nes jos yra žmonių kvailinimo ir manipuliavimo jais, įrankis. Žmonija nėra susiskaldžiusi ar susipriešinusi savaime, ją tokioje būsenoje sąmoningai laiko religiniai ir pasaulietiniai tironai. Kad ir kaip neigiamai vertintume buvusią SSSR, joje tikrai klestėjo tautų draugystė – visų tautų atstovai jautėsi lygiateisiai, visi laikėsi vienodų įstatymų, nesiautėjo religinis fanatizmas ir buvo visiems vienodai gera gyventi. Trūko tik demokratijos

  • Tada važiuok iš čia, nes šita žemė yra tiems, kuriems Lietuva yra brangi.
   Geruoju patariu.

  • Chlutas:

   Kas per naivumas norėti vienos valdžios ir tikėtis demokratijos. Jei žmonės laiku neatsibus ir nesupras, kur veda valdžios koncentracija, tai taps tik žaisliukais (vergais) keleto stipriausiųjų rankose. Ir nebus nei kur pabėgti, nei kur emigruoti – juk vienas pasaulis, viena vyriausybė, vienodi įstatymai. Reikėtų įvardinti aiškiai – tai būtų kalėjimas, kuriame klestėtų tik saujelė galingųjų. Žmonių esmė juk nepasikeitė – kaip seniau valdė godumas, taip ir šiais laikais valdo godumas. Mokslo laimėjimai, technologijos, žiniasklaida įneša naujų vėjų, atveria didesnes galimybes, bet žmogus tebėra toks pat kaip viduramžiais – noras valdyti ir viešpatauti niekur nedingo.

  • Bronius:

   Jonai, SSSR-e nebuvo jokios tautu draugystes. SSSR-as buvo elementarus lageris, ispuostas pompastine reklama is isores.Tos isorines reklamos neturejo SSSR mokiniu/ naciu konclageriai. kuriuose atvirai is tolo puikavosi krematoriumu kaminai- beje kelis metus po 1945 metu tuos konclagerius pagal ju tikraja paskirti SSSR ir naudojo, kol Vakarai neuzprotestavo.SSSR visos tautos buvo lygiateise viena prasme- turejo teise pritarti KPSS politikai “laisveje” arba zonoje pagal kriminalinius (po Stalino mirties) arba politinius (iki Stalino mirties) straipsnius.Religinio fanatizmo nera- ne vienas tikejimas to nepropoguoja. O stai tais tikejimais besiremiantys kelintaeiliai lyderiai- cia jau kitas klausimas (kas juos remia ir kam jie parankus)…

 7. gk:

  Mintis nebloga, bet reikia pasigilinti giliau. Kodel taip viskas yra? Istorijoje ir sistemoje klaidu ir atsakymu reikia ieskoti. Alabamoje tik 2000 metais buvo panaikintas istatymas neleizdiantis vestis misrioms seimoms, turima omenyje visus kitus, ne baltus.Segregacija buvo panaikinta apie 1954? Kur jiems visiems detis? As cia nesiruosiu nieko ginti, tik kvieciu pagalvoti. Ar tai ne sistemos problema? Su savo nesibaigianciomis pasalpomis ir wal-martais, sistema sekmingai kuria tokia zmoniu klase.

 8. ju:

  ponia kas jus bebutumet – esat homofobe, rasiste ir tuo didziuojates???man jusu vietoj geda butu, o jus dar tekstus rasot ir zmones gyvent mokinat? ar jus tikrai tame niujorke buvot?ar su zmonem kalbejot? ar kalbet zmoniskai mokat, kad tokias nesamones rasinejat?
  slykstu!!!tokius kaip jus – uz rasines neapykantos skatinima siaip, lyg ir teisia..bent jau delfio komentatrius..kuo jus kitokia????

 9. Elena:

  Manyciau, kad teigti (ir dar viesai), kad Sovietijoje, o kartu ir Sovietu okupuotoje Lietuvoje, buvo kas nors gerai, yra neetiska ir amoralu. Negalima, neetiska BLOGYJE (tai yra diktaturoje, okupacijoje), ieskoti ko nors gero. Jei ten buvo geru zmoniu, tai tikrai ne todel, kad juos tokiais isugde okupacija, diktatura. Tai visai nesietina su ta santvarka – su okupacija, su dikatura. Tai turetu buti tiesiog nediskutuotini dalykai.

  • S:

   Viskas yra diskutuotina, gali čia nesistengt burnų užčiaupt. Dabar tokia pati okupacija ir diktatūra, kuri ne tik neetiška ir nemorali, bet ir blogesnė. Sovietai per 50 metų tiek tautos nesugebėjo sunaikint, kaip šitie dabartiniai išsigimėliai per paskutinius keletą metų.

   • Buvo kažkas gero ir tada, betgi gyvename realiu laiku, t.y. dabar, todėl dėl ko reikėtų klykauti apie anų laikų gėrį?

   • Elena:

    Ne, mielasis “S”, yra dalyku del kuriu gerumo ar blogumo dori zmones nediskutuoja. Jie zino, kad LAISVE yra GERIS, o okupacija – blogis. Kokios dar diskusijos?

    Kitas dalykas, kaip mokame laisve naudotis, kiek turime atsakomybes uz savo veiksmus ir ju pasekmes. Ar pasikeite musu sovietinis mastymas. Ar jau galvojame, veikiame kaip laisvi ir atsakingi zmones, ar zinome tik komandas ir ikaltus sablonus.

    • Na, ne – oponentas yra teisus, nes nėra Lietuva nei nepriklausoma, nei laisva, nes nuo šitokio “laisvumo ir nepriklausomumo” jau baigia prarasti savo gyventojus (ir pati gali dingti iš žemėlapio – kiti, gal, tą šalį pavadins kitaip ir įves savą tvarką): apie 1987m. Lietuvoje buvo lietuvių apie 4 mln., o dabar – net trijų nebėra.
     Kas kita, kad , gal būt, mes galėjome pasirinkti su kuo būti sąjungoje, tačiau parazitų dabar (neslėpkime to) yra žymiau daugiau, nei jų buvo prie tarybų.
     Jei mes tos laisvės nors kiek turime, tai sugebėsime jų atsikratyti ir Lietuva vėl žydės, o jei ne, tai bus sudie kvietkeli, tu brangiausias …

    • Asta:

     Elena, sutinku su jumis ir tai ka rasysiu, skirta tik lietuvio laisvei siek tiek apibrezti bei trumpam pamastymui apie tarptautini susivienijima.
     Kai kurie is ju, “laisvuju lietuviu” teigia, kad dabar jie laisvi ir ta laisve bei tautiskumu bando kitaip manacius uzmetyti… O kas jei as pasiulyciau kiekvienam asmeniskai, sumoketi tiek, kiek paprasytu ir uz tai turetu emigruoti pavyzdziui i… Roma??? Va va. Isivaizduoju kaip dabar pas tuos, kurie skaito isijungia skaitliukai “ir kiek cia dabar paprasius??? Kad tik nebutu per mazai…”. Ir t.t.t.t.t.t. Prisipazinkit, parduotumet savo laisve ta pacia sekunde kai tik pajustumete pinigus…
     Koks moralas? Bandau ir pati suvokti kur ji atkapstyti. Nes lietuviskas mentalitetas gana sudetingai suredytas. Agresija, nepakantumas…
     Net SSSR okupacijos metais buvo daug geru dalyku. Ir dabar yra. Kiekvienam reikia atrasti savo nisa ir pasidairyti i kitas kulturas, nes is ju taip pat yra ko pasimokti. Pasimokti kaip reikia ir kaip nereikia gyventi.
     Gal, o tikslau ne gal, (keliu tukstanciu metu verslas (2012), kurio pats ikurejas, kuri gerbiu uz toki galinga kurini ir verslo plana), pavyks suvienyti skirtingus tikejimus? Gerai pamastant ka ismesti kaip atgyvena, mela ir tautu skirtumu kurstyma ir ka pasilikti? Stai ir naujas verslo planas su tukstanciais metu patikrinta ideja 🙂 Pamastykit, kiek naujos informacijos gautumet jei susipazintumet su svetima kultura, kiek informacijos galetumet duoti… Juk mes turtinga tauta su gana solidzia patirtim. Nustokim keikti kitus ir pradekim mokytis. Mokytis gyventi su kitais. Mokytis gyventi su paciu savimi ir bent jau pradziai pradekim save gerbti be egoistisko noro menkinti kitus. Negalim pakeisti pasaulio, bet galim pakeisti save. Nuo to ir pradekim. O jau po to, letai, bet stabiliai keisis ir supanti aplinka.
     Aciu straipsnio autorei. Puikiai parasyta. Visi jos straipsniai su gilia mintim. Su tokiais tekstais einam link to, kad visdelto bent jau mastyti kai kurie prades. Na bent truputuka.
     Sypsokites mielieji. Ne taip jau blogai kaip mums viskas piesiama arba kaip mes norim isivaizduoti. Isliksim ir kaip tauta ir kaip sios tautos isskirtinu bruozu puoseletojai. Truputis atlaidumo ir pirmyn 🙂 Vaziuokit i kitas salis ir spjaukit i ta niekingai sudergta zodi “emigrantas”. Kaip autore sake, pamatykit ir pajauskit, kaip yra kazkur kitur. Tuo paciu seimai padesit, LT verslui ir gal suvoksit tikra Tevynes verte. Nes nei vienas dabartinis isvykelis neatsizada LT, planai gryzti lieka ir tie planai tik i nauda valstybei ir paciai tautai. Juk ne veltui i LT pervedamu emigrantu pinigu suma sieke puse SODROS ismokamu pensiju dydi… Juk ta pati motule ar diedukas atsikanda minkstesnes duonytes, nenukainuotos ar is siukslyno paslapciom nugvelbtos… Juk kazkieno integracijos i svetima kultura deka kazkas gyvena nors truputka, bet geriau…
     Susiimkit ir integruokites ten, kur galit parodyti ka galit. Geraja prasme. Ir nei viena valdzia nesugebes atlaikyti vienigos visumos, neverkiancios i pagalves reikalavimu.
     Nesvarbu rase. Nesvarbu kultura. Svarbu – koks esi zmogus. Jei ir jauti savyje kazkiek uzsilikusio rasisto, lai tai ir lieka. Lieka kaip savikritika.

     • Jūsų pervedami pinigai tik sukelia infliaciją.

     • Drąsutis:

      Man truputį , dėl jūsų liūdna kai atseit siūlote pinigus , kad tėviškę parduotų lietuvis.O liūdna nes netikite , kad yra dar tokių kuriems pinigai ne pirmoje ir net ne antroj vietoje. Nekalbėkim apie išimtys- kai miršti iš bado ar panašiai – pinigų truputi reikia pirmam butinumui: maistui ,stogui ( gyventi), gydimui. O kas tik apie pinigus tiems sakau ar jopsas nusipirkęs (speju) būdamas milejardierius laimingesnis už mane, ar kiesai su savo pinigais kai jiems galvas nupjovė, ar lubys su savo milijonais, ką jie laimingesni už mane , ar tie emigrantai kurių vaikai jau nekalba tėvų kalba, ar jau jų oda ir akys visai mnepanšios į protevius, ką jie laimingesni už mane… ir t.t.

   • kukutis:

    nereik lia lia. Gi zmones bande begti is sovietu sajungos. Saudydavo juos prie berlyno sienos. I uzsieni negalejai vaziuoti su seima, kad kartu nepabegtum. O jei seima liko ssrs, tai ir nebegsi, nes zinai, kad seimos nariai bus bedoj. Jei sienos butu buve atviros, tai butu bege kaip ir dabar. Kai gali susikrauti lagamina ir vaziuoti dirbti ten, kur daugiau moka uz ta pati darba, tai vadinasi laisve. SSRS laikais neapsimokejo vaziuot i kitas respublikas, nes cia buvo geriau negu kokiam tadzikistane. Is lietuvisko atlyginimo gali sigyventi, bet neprasigyventi. Bet dabar zmones nori prasigyventi ir tureti, pakeliauti. Ar tai nusikaltimas?

 10. @ju:

  Prisiklausėte visokių žodžių, tokių kaip “rasizmas”, “homofobai” ir dabar jais švaistotės užuot pasižvalgęs kas dedasi pasaulyje? Buvau JAV, mačiau kas ten darosi, patarčiau jus Afro-Amerikiečių “projektuose” išleisti pasivaikščioti… Iš karto kitaip užgiedotumėte apie rasizmą. Homofobai??? Kodėl heteroseksualai nuogais užpakaliais nelaksto? Atsipeikėkite ir išmokite lietuvių kalbą prieš reikšdamas savo sušvinkusią neišprusėlišką nuomonę.

   • Štai ką apie šituos sako patys žydai:
    Masinių iliustracijų rasime visose tautose, bet itin vaizdžiai šį mechanizmą atskleidžia žydų likimas, dėl itin specifinio naikinimo būdo. Štai vien tik getų pavyzdys. Po pogromų, likusiems gyviems į getus suvarytiems žydams vadovavo „judenratai“ ir getų policija – tai kruopščiai fašistų atrinkti žydai-padugnės, iki karo uoliai tarnavę fašistiniams rėžimams. Būtent jie sprendė, kuriuos žydus reikia sušaudyti pirmiausiai (žinoma, komunistus), jie net patys kartais dalyvaudavo „akcijose“, išduodavo gerai įrengtas slėptuves, o patys tuo tarpu už prigobtus iš eilinių geto žydų pinigus galėdavo slėpti savo gimines, įdarbinti į vėliausiai naikinamas dirbtuves, galiausiais juos pačius spėjo išgelbėti kontratakuojanti Tarybinė armija. Taigi, dabartiniai žydai yra daugiausiai prisitaikėlių, fašistų palikuonys.
    http://leftas.info/lefto-tikslai-ir-kodel-jie-negali-buti-pasiekti/
    Manau, kad čia kalbama kaip tik apie tuos, kurie dabar Lietuvoje skleidžia kosmopolitizmą.

 11. S:

  Dabartinių globalizatorių PANČIŲ Lietuvai esmė ir naikinimo efektyvumas slypi tame, kad jie užsimaskavę tai daro ir jų tauta dar aiškiai neidentifikavo kaip SVETIMŲ ir PRIEŠŲ. Bet tam ateina galas, jus tauta jau PASTEBĖJO, jūs fiksuojami ir skaičiuojami. Atsiranda IMUNITETAS ir jūs tuoj tai pajusite, bent jau aš “duosiu į snukį”, tolerancija MIRĖ. 🙂

 12. Paulius:

  Visiškai nepritariu. Atrodo lyg šis straipsnis bandytų pateisinti netoleranciją ar homofobiją. Kaip galima kaltinti atvykėlius savo problemomis – visų pirma. Niekas mūsų nesistengia nutautinti ar sunaikinti. Savo tautinesvertybes renkasi individas. Kiekvienas pasirenka gyvenimą labiau priimtiną sau, dėl to niekas niekur “netautėja”. Tauta nėra vienas organizmas. Ji susideda iš daugelio žmonių. Visuomenė taip pat nėra vientisas organizmas. Tai tik socialinės koncepsijos. Dabar mes gyvename tokioje Lietuvoje, kuri yra dabar. Ir turėtume ją mylėti tokią kokią ji yra dabar, nes kitaip nebus. Lietuva nesugrįš atgal į laikus kada lietuvybė buvo kitokios svarbos, nesugrįš ten ir lietuviai. O apie Homoseksualus yra visai atskira kalba. Manau, kad yra labai siaura galvoti, kad jie – suįžūlėję. Ar jūs nesijaustumėte piktesnė jeigu jūsų romantiški jausmai – Meilė – kitų žmonių galvose, būtų nepriimtina, o valstybiniu lygiu draudžiama. Jie tenori sukurti gražias, mylinčias šeimas ir gyventi savo mylimoj šalyje turėdami lygias socialines garantijas.

 13. p.s.:

  “…reikėtų atsisakyti religijų, nes jos yra žmonių kvailinimo ir manipuliavimo jais, įrankis.”

  Kiekvienas supranta religiją ir kitam ją siūlo pagal savo sugedimo laipsnį.

 14. gediminas:

  Pilnai pritariu A Simanonytei,tik stebiuosi tokiais kaip-ju,kaip Elena ir to labiau Paulius.. Lietuvos zeme yra lietuviu tautos zmoniu,ir niekas ten savo kitokiu reikalavimu neturi teises kelti,atvaziavusiu nevalia diskriminuoti bet jeigu jie pareiks,kad ju jausmus zeidzia kokie nors lietuviu tautiskumo elementai,tokiems musu konstitucija suteikia pilna laisve isvaziuoti ten,kur jie mano kad geriau..O del geju,ar negana partnerystes istatymo,nes ko jie reikalauja,kaip santuokos ir seimos vardo,juk pasaulyje nera ir negali buti seimos kitokios,kaip tik tarp vyro ir moters,tai pasaulio testinumo desnis.Tik sutrikusios psychikos zmogaus galvoje gali atsirasti sitokie reikalavimai. Geju judejima Lietuvoje finansuoja Briuselis.O jeigu jau taip,tai tik referendumo keliu tauta pasakis,ar geju seimom ,paradam taip ar ne,Ir tik tada bus tai istatymas visiems,dabar Lietuvos zmones to turi nedaleisti visom galimom ir prieinamom priemonem. Pavizdy mums reikia imti is Vengrijos,kuriai TAUTA yra pirmoje vietoje,o ES su savo bankais antroje. ir ko maziau visokiu spalvotu imigrantu,Lietuva per maza,kad ju daug isileistu.

 15. Štai pavyzdys to kas gaunasi, kada už ES Lietuvai skirtas ir Vyriausybės duotas lėšas yra išlaikomos “gėjų”, “tolerantų” ir pan. organizacijos:
  jie jau užgaulioja Lietuvai iškilius asmenis ir chuliganiškai elgiasi – http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/homoseksualai-geju-pupuliu-isrinko-rdoveika.d?id=56126197&categoryID=7 .

 16. Štai pavyzdys dėl ko nedera žiūrėti abejingai ar net pamiršti Lietuvos priešų daromos žalos mūsų valstybei:
  http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/kodel-neatstatomas-juodasis-obeliskas-411522 .

 17. Arūnas:

  Tikiu, jog autorė žino, kad visas tolerastines ir liberastines idėjas skleidžia mūsų krašte įkurtos ir už EU pinigus išlaikomos organizacijos, kurių tikslas – sunaikinti pasipriešinimą (tautiškumą …). Šios organizacijos finansuoja ir užsakomuosius straipsnius. Kadangi Lietuvoje savos spaudos kaip ir nebėra – ji užsienio “investuotojų” nuosavybė – tai tikėtis, kad bus padori būtų naivu. O tikslas padatyti visuomenę primityvią, susiskaldžiusią, besirūpinančia tik savimi ir savo malonumais. Tokią individų krūvos “visuomenę” lengva vedžioti už nosies, apgaudinėti, išnaudoti kaip vergus.
  O mes taip ir neišsivadavome ir dabar tebesame okupuoti – tik iš vidaus. Įstojimas į EU sustabdė mūsų vystymąsi dar net neįgijus valstybingumo sąmonės, nesukūrus ar neatkūrus valstybingumo tradicijų. Dabar nikes neuždavinėja klausimų ir niekas neaiškina kas yra valstybė, kam ji reikalinga, kokia valstybės paskirtis. Nes bent jau tikrosios vlastybės – nebėra. Reik tikėtis, gal pavyks atkurti.

 18. Raimis:

  Gedingas straipsnis. Reiketu atsakyti i klausima, kodel lietuviai palieka savo sali ir galu gale jauciasi zmonemis svetur. Juk cia nebera zmonems salygu isgyvent, o ka jau kalbeti apie “oria” senatve.. nebukim aklais patriotais-ikaitais.

  • Palieka, nes nėra darbo.
   Bet jei šalį užleisi kitiems, tai to darbo tikrai nebeatsiras.

  • Robertas:

   Raimi, tu neteisus- tai puikus straipsnis ir tokiu itin truksta, ypac “valstybes remiamoje” spaudoje. O kodel lietuviai palieka savo sali (ilgesniam ar trumpesniam laikui) atsakyti yra paprasta- nuo 1992 metu Lietuva valdo homosovietiku gauja. Net didysis tautos oratorius V.Landsbergis apie tai kalba tik maziau nei 50% tiesos, sudarydamas ivaizdi, kad sneka ir raso 100% teisybe. Ta jo skleidziama tiesa kaip visuomet bent jau per puse sumenkinama ir realiai tam tikra skaitytoju rata pasiekia maziau nei 25% informacijos apie realia gresme Lietuvai. neuzmirskime, kad sovietinei kolaborantinei sistemai priklause ne tik KPSS/ LKP aktyvas, bet ir jos seseliniai tarnai (kai kurie partizanai/ politkaliniai/ tremtiniai ), kuriems nevertejo buti viesais nariais, bet kurie sovietmeciu turejo gerai apmokomus darbus/ privacius namus/ automobilius/ atitinkamas pareigas to laiko valstybinese ir “visuomeninese” organizacijose. Siandien jie vel klesti po politkaliniu/ tremtiniu vardais- ir apie juos nekalbama, nors ju viesai pateiktos (arba kategoriskai atsisakant jas viesinti) biografijos prasyte prasosi tai vertinti. I daug klausimu apie save pati ir savo teva ir asmeniskai p. Vytautas Landsbergis atsisako atsakyti…
   Pritariant autorei A.Simanonytei, skaitytoju norisi paklausti- o kur islamo salyse, ar budizmo krastuose matete tokias kolonijas kataliku baltuju, kokios tapo ES ir NATO salyse ( isskyrus Turkija ) islamistu ir kitu atvykeliu kolonijos. Ar ju skleidziama betvarke (kam ji naudinga?) yra tik Amerikoje? Ar to nera ES?
   Del seksualiniu mazumu. Asmenys, kuriems teko nukenteti nuo SSSR ir ju aukletiniu naciu, puikiai zino, kad sios sistemos tiesiog buvo pritvinkusios seksualinemis mazumomis. Jei nepriklausei seksualinems mazumoms negalejai buti nei cekistu, nei esesininku, nei nacionalsocialistu, nei kpesesisninku…
   Autorei linkiu kuo daugiau aktualiu tokio pobudzio straipsniu; ir kad kuo daugiau Lietuvos portalu ja perspausdintu…

   • Pripaistei kaip reta:
    1. šalį sugriovė landsberginiai, kuriems galvoje buvo tik griovimas, o ne gamybų išlaikymas, gamybų, kurių dėka tik ir tebūna darbas, o jo dėka ir atlyginimas, iš ko žmonės gali pragyventi – kadangi gamybų nėra, tai nėra darbų, nėra atlyginimų ir tenka liaudžiai darbo ieškoti už sienos;
    2. kaip tik TSRS laike ir dar šioje Lietuvoje iki 1993m. galiojo BK straipsnis, pagal kurį sodindavo už pederastizmo propagandą.

    • mrs:

     Tai tu pripaistei 😉
     1. Landsberginių kaltės dėl šalies sugriovimo yra, bet kalti jie tik tuo, kad pabijojo desovietizacijos, ir leido komunistėliams (LKP – LDDP – dabar LSDP) vėl įsitvirtinti valdžioj, išvogti ir sugriauti šalį.
     2. Atsimerk ir pamatysi, kurios partijos atstovai Lietuvoj užsiima pederastizmo propaganda ir gina iškrypėlius

     • Nešnekėk niekų:
      1. kada išmuši pastatui pagrindą, tai jis vis tiek grius – niekas nebesulaikys, todėl, prieš griaunant seną namą, dera, visų pirma, pasistatyti naują;
      2. tai tik rodo, kad jie nebuvo tikri komunistai, nes tame laike tokie dalykai buvo smerkiami.

    • Robertas:

     Pirmiausia, kriminaliniai lageriai buvo is kriminalinio pasaulio kilusios KPSS/ NKVD atramos taskas; t.y. kuo daugiau moraliai ir fiziskai isprievartautu komunizmo priesu- tuo SSSRui buvo geriau;
     Antra, seksualiniu mazumu sarasas yra ypac platus…
     Trecia, tavo minimi “landsberginiai” salies tuomet negriove- jie tam neturejo jokiu galimybiu ir drasos. Sali, prisidengdami trispalve ir kilniomis idejomis, bei tautos liga, griove “iskilusis ir garbusis” KPSS/ LKP elitas ir ju vedama sovietine kolaborantine sistema, kurios, gi, esme/ prasme/ egzistencija
     yra oi kokia plati…

 19. senis:

  Saunuole Audrone! Esu gyvenes metus Dubline, keturis metus Londone ir jau astuntus metus stumiu Osle. Manau turiu teise pasisakyti sia aktualia Lietuvai tema. Mums dar niekas nevelu. Tas temas jau vis aktyviau kelia norvegu visuomene. Pabreziu, visuomene. Norvegija jau rengia nauja imigracijos istatyma ir rodos daugiau neketina buti <pereinamu kiemu viso pasaulio klajunams. Danai atnaujina sienos kontrole, patys zinot. Geroves valstybes modelio resursai isseko net turtingoje Norvegijoje. Pokyciu nuojauta tiesiog tvyro ore… Geriausiai mastymo krypti atspindi si citata is laikrascio \ mes esame turtingesni, ilgiau gyvename, maziau dirbame. Jei ne tai, Norvegijoje jau gyventu 5 milijonai norvegu… Atrinko pagaliau kas svarbu! Na o Lietuvos valdininkeliams jie dar papasakos apie tolerancija…. Jie is kazkur zino, kad ten, Lietuvoje, yra daug geros zemes, kurios niekas nedirba…
  Turetume nedaryti klaidu ir butume visu zingsniu priekyje bent si karta bent vienu klausimu. Jei norvegas paslydo ant banano zieves, negi butina ir mums tai pakartoti…
  Kurkime grazia lietuviska darna! Darnos! Skalsos! Gausos!

  • Taip.
   Štai Merkel pasakė: multikultūralizmas žlugo, o Šarkozis deportuoja iš Prancūzijos integruotis nenorinčius čigonus.
   Taip, kad visi saugo savo erdvę.

  • kukutis:

   kazkaip juokingai skamba, kai pats budamas emigrantu uzsienyje 13 metu sako, kad nereik cia visokiu perejunu LT ir Europoj! As irgi emigrante. Ir man akis bado imigrantu is Azijos ir Afrikos supratimas apie svara ir tinkama elgesi. Bet tai nera butent del to, kad jie yra is Afrikos ir Azijos. Taip yra, nes jie negavo isilavinimo, neturejo kur tu dalyku pasimokyti. Zinau, kad daugelis paaukoja viska, kad tik galetu nusigauti i Europa. Kiti net mirsta pakeliui, nuskesta juroje, susala mirtinai furu saldytuvuose. Emigruoji, nes tiki, kad galesi gyventi geriau, sociau. Kodel pats emigracijoje?

 20. Karina:

  Autorė prieštarauja pati sau, matyt, pamiršo, kad tikrieji Amerikos gyventojai – indėnai, o baltieji europinės kilmės žmonės ten yra tokie patys imigrantai, kaip ir afroamerikiečiai ar azijiečiai.

 21. RMG:

  Autorė nieko neperša, o, tiesiog, garsiai mąsto. Ir mus, tuo pačiu, kviečia mąstyti. Kiekvienas turime įsitikinimus, atskirą gyvenimo praktiką, todė šį mąstymą komentuojame pagal save. Gali būti, kad atskiri komentatoriai yra “nusamdyti”, todėl ir jų komentarai atitinkami. Mus skaito ir visai nešališki internautai, galvodami apie savo tautų likimus, ir iš mūsų straipsnių bei komentarų mokosi. Vienu pavyzdžiu mums galėtų būti Mindaugas – jis vienijo Lietuvą tautiniu pagrindu. Tuo tarpu LDK vienijo kunigaikštiją sąjunginiu, o ne tautiniu pagrindu. Tai – dalykai, atliepę laiko reikalavimams. Ar mums kitų valdomoje sąjungoje reikia būti galvotrūkčiais, ar ne – štai kur klausimas. Autorė nieko neperša, o, tiesiog, garsiai mąsto.

  • Jei autorė išsako sako nuomonę, tai yra aktyvi pozicija, tinkama Lietuvos atstovui ir nėra ko jos gėdytis.
   Jei kam ta nuomonė nepatinka, tas gali ją ginčyti.
   Tačiau jei, vietoj to, kad ginčyti oponentą, kosmopolitai pradeda jį persekioti, tai jau yra baudžiama, nes EŽTT yra pasisakęs, kad už politinius ginčus persekiojimų negali būti.
   Todėl tie, kurie persekioja komentatorius, yra tiesiog Lietuvos, o kartu ir ES priešai.
   Tetrūksta tik tinkamos Lietuvai valdžios, kuri atstatytų tvarką ir žmonės, kuriems ne tas pats kokia bus Lietuvos ateitis, galėtų be jokios baimės išsakyti savo nuomonę.
   Tuo labiau, kad netgi tie, kurie panaudoja savo nuomonei reikšti, kad ir blogiausius žodžius, niekaip nėra galimi sulyginti su žmogžudžiais, vagimis ir pan., kas dabar ir vyksta, kada komentatorius dažnai nuteisia už viena kitą abejotiną žodį, nežiūrint to, kad padarytas pažeidimas yra aiškiai neatitinkantis nusikaltimui pagal pažeidimo sunkumą (proporcingumą, dydį).
   Taigi šių dalykų ištaisymo irgi reikalausime iš naujai išrinktųjų, todėl rinkime tuos, kurie tai padarys.

 22. Ramuūnas:

  Labai įdomus ir vertas dėmėsio straipsnis. Gerai pasakyta apie tų gerųjų ir didžiųjų valstybių problemas: “jie žino kur yra problemos, bet tyli. Jie jau bijo ką nors pasakyt prieš visus imigrantus.” stiprybės Lietuvai ir Lietuvos vaikams!!!

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Gyvenantiems žemiau skurdės ribos, iš tiesų, jau reikia ne tik kasdienės stiprybės, bet ir heroimo alkanybės.

  • Visa problema tame, kad žaidžiama su tomis “tautybėmis”, pamirštant tai, kad šalis gali egzistuoti tik tada, jei nauji jos gyventojai būtinai integruosis į visumą, o ne darys atskirą bendruomenę.
   Šiuo požiūriu įdomus toks pasisakymas:

   Markas Zingeris, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius, rašytojas
   „Kodėl nė vienas Lietuvos žurnalistas nebuvo priėjęs prie M.Hazanaviciaus Kanų kino festivalyje? Tokio ribotumo arba nepajėgumo dirbti negaliu suprasti.
   Lietuviški žodžiai kol kas pripildyti rusiško turinio.
   Kai jis išsivadės, ir lietuviai pradės mąstyti europietiškai – tada Hazanavicius bus lietuviškos kilmės.
   Rusai į geografinių plotų pavadinimus įdeda etninį turinį. Jiems geografinis plotas yra tauta etnine prasme.
   Vakariečiams dar nuo prancūzų revoliucijos laikų tauta yra kultūrinis-politinis darinys.
   Taip atsiranda skirtingas turinys tariant tą patį žodžių junginį „lietuvių kilmės režisierius”.
   http://www.lrytas.lt/-13307589891329240860-p3-oskarų-triumfo-aidai-pasiekė-ir-lietuvą.htm

   • Tik čia dera pastebėti, kad pats minties autorius nemato savo klaidų:
    jei visi Lietuvos piliečiai – lietuviai, tik kitokios kilmės, tai kodėl jis savo įstaigą pavadina žydų?
    Tokios tautos nėra, toks pavadinimas nuo senų senovės yra laikomas blogu (o izraelitai save vadina ne žydais, o jehudimais).
    Kodėl nepasivadinus vietoj žydų pavadinime žodžiu Lietuvos?

 23. Susimascius:

  Na mintys is tiesu prapuciancios galva ir skatinancios pamastyt. Ir as pamasciau ir as sutinku, kad globalizacijos ( nutautejimo – geras!) reiskiniai kaip tik turi ir sia puse, apie kuria diskutuoja autore, bet gi daug tokiu kampu mastanciu ir pasisakanciu negirdejau. Taigi, dekoju, Audrone, uz pasidalinima izvalgom.

 24. Gediminas Kairys:

  Audrone,nuostabi zurnaliste,ka Ji paraso,nei pridesi nei atimsi,kas ja kritikuoja tie dogmatisko mastymo,nes tikrai daug apsiskaites,objektyviai mastantis zmogus tiesiog nerastu ka kritikuoti,nebent papildyti.Apie ka Ji raso,tikrai kartais sunku taktiskai issilaikyti,o Ji sugeba,pagarba Jai.

 25. Juozas:

  Va kas būna kai kaimietė nuvažiuoja į didmiestį – ir rasistinių nesąmonių prirašo, ir elementaraus išsilavinimo stoką pademonstruoja.
  Jei jau runkelio – “duosiu į snukį” rėkavimai yra tautos gyvasties požymis, tai mergaitei labai sunkus galvos smegenų sukrėtimas kažkada įvyko, su liktinėmis pasekmėmis. Numanomai jau minėtojo runkelio rankomis padarytas.

 26. Iš miškų:

  Tai štai kaip šiais laikais baisingai ir bauginančiai skamba blaivas žodis.Jei tik jauti atsakomybę ir saugai savo vaikus- homofobas, jei gerbi praeitį ir rūpinies ateitim- nacis. Taip išeina, jog nenacis, nehomofobas- tai WaiWorykštės spalWos WėleWėlę iškišęs belytis, bedWasis pasaulio pilietis- padaras. Bet ar tikrai norime su tokiais gyventi?
  Pagarba autorei už teisngą mintį ir žodį.

 27. Gediminas Kairys:

  To . Juozas 04 ,11-07
  Pas tave tikrai smegenu sutrenkimas ivyko tu tikrai pademonstravai savi super elementaru issimokslinima.ir dar lietuviska varda nesioji…

 28. Andrius:

  Man labai patinka alkas.lt portalas.
  Kai retkarčiais į jauną, paiką galvą vėl ima lysti visokiausios romantiškos svajonės apie gražią ir tyrą lietuvių kultūrą ir religiją, vis užsuku čia.
  Tikrai labai padeda – užtenka vos kelis straipsnelius paskaityti, komentarus akim permesti, ir širdies sopulio kaip nebūta. Ačiū.

 29. Gintar:

  Geras straipsnis. Man is idejos patiko visi poziuriai, o rasyti apie tai galima visaip. Geriau veliau negu nekad, bet globalizacija Lietuvos jau prasidejo, is ES ne iseisime ir busime kaip tie Greikai – vokieciu, anglu ir prancuzu prekiu naudotojai ir pirkejai. O kad butu uz ka pirkti tai plausime jiems indus ir valisime batus. Lietuvoje visada buvo cigoniai, bet je ne pretendavo i lietuviskas nuotakas ir buvo aiski kulturine ir fiziologine skirtumai ir ribos. Su afro-aziatais taip ne iseina. Girdejau kad karta lietuvos policija apsupo Kalvarijos Turgu, sugavo visus spalvotus, pasodino i liektuva ir deportavo. Praeita vasara ten lankiausi ir buvo malonu jaustis kaip namuose, o ne kaip turistas azijoje. Lenkai tuo ne padare ir turi ten aplinkui Varsuvos kinietiskus visuomenines prekybos centrus. Prekyba tai gerai, bet kai apsigyvena, tai jau kitas reikalas. Tada prasideda kriminalas vadindamas “Insider trading”
  http://en.wikipedia.org/wiki/Insider_trading . O tai ir yra atsakymas i kuri autore ne atsake – kodel dabar valdo ne tie kurie ikurie, ir kodel je nekur nekada nesusigyvendavo su “vietiniais”. Del tos priezasties jiems ne apsimoka asimiliuotis, ir jeis isoriniai brozai sutampa, tai sugalvoja savo zenklus ir ritualus prisidengiant religija.

 30. Gintar:

  Butu gal geriau tik su Estija ir Latvija sajunga padaryti, bet jau per velu. Be to vis tiek anglu ar greiciau rusu kalba tada butu bendra. Negerai, kai negali nusipirkti pas bobute negali parduoti pieno turguje, nes ES istatimai neleidzia -“negigijeniska”, o parduotuveje negali nusipirkti nes per brangu. Nueisi i parduotuve ir maisto beveik ne matai, tik jo grazios nuotraukas izoliuotose ipakavimuose, su nezinomais tekstais. Atidarai ir matai kad realybe visada prasciau atrodo negu reklama virselie.
  Privatizavimas sporto rumu, stadionu, dideliu fermu ir kulturinio turto neturejo taip ivykti, bet jau saukstas po pietu. Tai priklause valstybej, reiskiasi is dalies ir man. O dabar jau nepriartek, nes tai priklauso kazkokiam globaliniam savininkui, kuris gal tik formaliai gyvena Lietuvoje.

 31. kukutis:

  tegul ponia straipsnio autore pasidomi Lietuvos istorija. Kas gyveno Lietuvos miestuose iki karo? Lietuviu miestuose budavo mazai. Miesto kultura visada buna multikulturiska, daugiau ar maziau. Kuo didesnis miestas, tuo jis margesnis. O del JAV istorijos, tai reiktu pradeti is pradziu: pradzioje tai buvo Britanijos ir Prancuzijos kolonijos. Ten buvo istremiami nusikalteliai, kad vietos kalejimuose neuzimtu ir visokie valdzios priesai, kaip religines bendruomenes. Tie zmones pradejo apgyvendinti zeme, suniokojo vietine eko sistema, istume vietinius gyventojus (indenus is ju zemes) Po to darbui i plantacijas pradeti vezti vergai is Afrikos. Tai taip kad New Yorkas ne geriausias pavyzdys, nes JAV pilietis nera tautybe. Teise ten gyventi turi ir pakistanietis, ir lietuvis ir koks baltaodis anglosaksu palikuonis. O be to visos dideles valstybes turejo kolonijas Afrikoje, Azijoje isnaudojo zmones ir ju gamtinius resursus, tai taip, kad dabar gavo antru lazdos galu: jie gyvena gerai, nes apvoge kitus, tai apvogtieji irgi atvaziuoja tuo geru pasidziaugti. Ar galim kaltinti tuos imigrantus is skurdziu saliu, kad jie nori gyventi geriau, kad ju vaikai butu sotus ir gautu isilavinima? Straipsnis tai kazkokios kvailos rsistines sapaliones… Sutinku, kad skirtingu kulturu zmonems sunku gyventi kartu, bet problema ta, kad mums nerupi, kaip zmones is tiesu gyvena Indijoje tol, kol mes gyvenam gerai. Jei pasaulio visuomene kovotu pries skurda ir zmoniu isnaudojima, tada zmones nebegtu masiskai is savo gimtines. Gyventu savo kulturoje, su savo seima, kalbetu savo kalba ir butu patenkinti.

 32. Drąsutis:

  Šaunuolė autorė. Geras , mandagus straipsnis. Tik abejoju ar šį straipsnis kas iš truputį didesnės ( Lietuvos mastais) žiniasklaidos išspauzdins, o apie radiją ar tv nt nefantazuoju.

 33. AK:

  Nesuprantu tų žmonių kurie palaiko globalizacija. Tie globalistai- pasaulio piliečiai kaip siurbėlės nori, kad prie jų būtų. Ir neleidžia nuo jų atsiskirti. Jie nori bendrų mokesčių, vienos, kalbos, vienos pasaulėžiūros. Nors gamtoje tokią ideologiją atmeta. Juk gamtoje egzistuoja hierarchija .

 34. Gediminas(kitas:)):

  Straipsnio autorei pritariu, šiais laikais, jau reikia drąsos taip rašyti. Dėl indėnų ir baltųjų( daugiausia anglosaksų), tai autorė turi omenyje kas sukūrė JAV, kaip valstybę. Indėnai tikrai jos nesukūrė. Nusikaltėlius daugiausia siųsdavo į Australiją, o ne į Ameriką :), nors, žinoma, jų visur pasitaikydavo. Dėl vardų, tai taip- Juozas iš Juozapo- hebrajiškas-žydiškas. Kaip ir dauguma krikščioniškų vardų, tik netiesa, kad visi krikščioniški vardai yra žydiški. Labai daug yra graikiškos kilmės, pvz.Aleksandras, Petras, Anatolijus ar Teodoras, nemenkai yra lotyniškų vardų,kad ir Paulius, Agripina, Silvestras ir t.t. Taip pat nemažai germaniškų ir slaviškų, pvz.: Kazimieras, Vladislovas, Vaclovas ir t.t.

 35. XL:

  Aciu,straipsnis tikrai geras. Bet kazkam yra naudinga paversti visas tautas viena pilka mase, sumaisyti, sunaikinti patriotizma , panaikinti sienas ir taip toliau. Kas uz visa to stovi? Ko gero toki pasauli butu lengva valdyti o kas nori valdyti mes visi zinom, tai taip vadinama isrinktoji tauta. Bet jau dabar aisku kam priklauso didziausi bankai, kompanijos ir korporacijos. Labai geras pavyzdys Anglijoje , viskas zydu rankose, pagal pavardes net neitarsi ked tai zydai jos angliskos, sitoje salyje bankai , spauda,TV,radio ir tt yra zydu, ju visur kur tik geri pinigai net futbolo asociacijai vadovauja zydas. Paskutiniais metais puse Londono ispirko arabai. Pries kelis metus buvo pradeje kilti nacionalistai, rinkimuose gavo beveik milijona balsu, bet juos greitai nusodino, pradejo juos tampyti po teismus , dabar jie bankrutuoja. Juos remia tik paprasti darbo zmones, kai kitas supuvusias partijas remia ir tuo paciu valdo didziules korporacijos, kurios sita saly baigia padaryti daugiakulturine, kurioje itampa tarp kulturu , tikejimu auga ir gal viena syki sprogs. Gal as klystu.

 36. nignog:

  100% teisingas staripsnis, bet mums plauna smegenis “globalastai”, “tolerastai”, “poliykorektikai” ir taip toliau.

  Pacituosiu eilini pavyzdi, kazkas savo ispudzius dalinasi:

  “Daug metų važinėju pas draugus italus į vieną nedidelį Šiaurės Italijos miestelį.
  2000 metais tai dar buvo miela itališka provincija su įprastais motulės Europos gyventojais.
  Dabar kas trečias draugų kaimynas – afrikietis ar azijetis, nusikalstamumas žiaurus, visi italai įrengė signalizacijas, naktį patruliuoja municipalinė apsauga.
  Viskas pasikeitė per 10 metų neatpažįstamai”

  Ir tai tik vienas pavyzdys is mazo miesteliuko. Tas visoje Europoje, pavyzdziui Svedijioj, Malmeje berods yra toks kvartalas kur net gaisrines bijo vaziuoti ir tt .. Na tai yra ziauru.

  Bet kuris priestaraujantis siam straipsniui nevertas padoraus ir ismintingo zmogaus vardo.

 37. Vaidas:

  Seniai tokį didelį mėšlo gabalą skaičiau
  Žemė žmonių planeta. Viskas tuom pasakyta.

 38. ren. paris sorbon:

  juokdariai, kodel jus ginciajates su muzikais “kosmopolitais”? Juk kaip taisykle, tai googlo “isminties” paliestas veidelis, prastas isilavinimas, loozeris gyvenime, keli metai pravalkatauti kur nors “pasaulyje”) ir gatavas belytis, be paziuru, morales, kairysis “kosmopolitas”>
  Neverta vargti, kosmopolitas/ dgeneratas, nusitemps i savo degenerato lygi ir dabaigs patirtimi.
  Europje tokiu klausimu nebera, intelektulai nebediskutuoja, kosmopolitizmas mire ( ne kai Merkle pasake) o pries metu 20. (JO ZINOMA NIEKADA IR NEBUVO, BET REIKEJO SUKURTI KAZKOKI SUDA, KAD PATEISINTI PIGIOS DARBO JEGOS ISIVEZIMA)
  Liudna, kad Lietuvoje dar sklando tu degeneratu “idejos”, o primatai politikieriai jas naudoja savo tikslams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: