Seimo valdyba ragina Vyriausybę išsaugoti privačiai įkurtus partizanų ir tremtinių muziejus (0)

Seimo valdyba nutarė kreiptis į Vyriausybę, kad būtų sudaryta darbo grupė, parengsianti pasiūlymus dėl tremties ir rezistencijos muziejų statuso.

„Susidarė situacija, kai privačių lėšų vos pakanka būtiniausioms reikmėms ir yra sudėtinga vykdyti veiklą pagal valstybinės muziejininkystės standartus. Pasiūlymų autorių teigimu, būtina kuo greičiau išspręsti šių muziejų statuso klausimą ir inicijuoti Muziejų įstatymo pataisas“, – rašoma Seimo Ryšių su visuomene skyriaus pranešime.

Pasak pranešimo, Lietuvoje šiuo metu veikia devyni tremtinių savo iniciatyva įkurti muziejai, kurie „yra apverktinos būklės, o veikiantys visuomeniniais pagrindais atsidūrė ant išnykimo ribos“.

„Nuolatinės priežiūros reikalauja ir muziejų įkūrėjų pastangomis atstatyta partizaninio karo laikų infrastruktūra, ypač partizanų slėptuvės. Pabrėžiama, kad šių muziejų veikla gali užgesti pasitraukus jų steigėjams – pagyvenusio amžiaus pilietiškiems žmonėms, tremtiniams, kurie dažniausiai yra vieninteliai eksponatų rinkėjai, ekskursijų gidai, salių saugotojai ir veiklos finansuotojai“, – teigiama pranešime.

Todėl Seimo valdyba prašo apsvarstyti galimybę valstybei labiau prisidėti prie tokių muziejų išlaikymo.

Kreipimosi į Vyriausybę iniciatorių teigimu, tokie muziejai galėtų tapti jaunimo pilietinio ugdymo, pokario istorijos informacijos centrais, lankytojus supažindinantys su išlikusiais autentiškais tų dramatiškų įvykių eksponatais.

Kategorijos: Kultūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: