„Vaikų kampelis“ – apie Europos Sąjungą linksmai (1)

Europos Komisija sukūrė specialią vaikams ir paaugliams skirtą interneto svetainę „Vaikų kampelis“. Nors apie Europos Sąjungą žiniasklaida kalba daug, ne visada lengva suprasti, kodėl ir kaip Europoje priimami tam tikri sprendimai. Vis dėlto aišku, kad tie sprendimai turi įtakos kasdieniam mūsų gyvenimui. Svarbu, kad ne tik suaugusieji, bet ir vaikai bei paaugliai žinotų, kas yra Europos Sąjunga ir kaip ji veikia.

Todėl Europos Komisija sukūrė „Vaikų kampelį“ – vaikams skirtą interneto svetainę apie Europos Sąjungą. Dabar vaikai iš visos Europos ir kitų žemynų galės internetu žaisti, atsakinėti į viktorinų klausimus ir rasti informacijos apie Europos Sąjungą ir jai priklausančias šalis. Sukūrusi šią svetainę, Europos Sąjunga pirmą kartą siūlo vaikams ir paaugliams susipažinti su Europos Sąjunga ir savo teisėmis – visa informacija pateikiama jiems suprantama forma.

„Vaikų kampelį“ sudaro trys dalys: pirmoji skiltis – „ES žaidimai ir viktorinos“, kurioje 6–16 m. vaikai ir paaugliai gali žaisti nuotaikingus šviečiamuosius žaidimus, kuriuos sukūrė Europos Komisija ir kitos ES institucijos, antroje skiltyje „Kas gi ta Europos Sąjunga?“ jie ras Europos žemėlapį ir įdomių faktų apie Europos Sąjungą ir kiekvieną jai priklausančią šalį, trečioje skiltyje „Sužinok savo teises“ pateikiami žaidimai, filmukai ir informacija apie vaikų ir paauglių teises.

Šioje interneto svetainėje vaikai gali žaisti savo gimtąja kalba, tiksliau – bet kuria iš 22 ES kalbų. „Vaikų kampelis“ susietas ir su anksčiau sukurta interneto svetaine „Mokytojų kampelis“, kurioje pateiktą medžiagą mokytojai gali naudoti dėstydami mokiniams apie Europos Sąjungą. Čia pateikta geriausia mokomoji medžiaga yra skirta ir pradinukams, ir vidurinių mokyklų moksleiviams; ji parengta padedant visų Europos Sąjungos valstybių narių švietimo ekspertams.

Apsilankykite „Vaikų kampelyje

Kategorijos: Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: