Kalėdų belaukiant – apeigos ir koncertai (11)

Artėjant stebuklingam Kalėdų laikotarpiui alkas.lt siūlo nepamiršti tradicijų ir protėvių dainų. Jas prisiminti padės net trys kolektyvai, siūlantys sudalyvauti keturiuose senąsias tradicijas menančiuose renginiuose. Pirmuosiuose trijuose kviesime kartu dainuoti senąsias dainas grįžtančiai saulei sutikti, paskutiniame turėsite galimybę paaukoti seniesiems dievams ir sutikti grįžtančią saulę kalendorinės Saulėgrįžos metu.

Kalėdinės dainos kitaip su „Marga Muzika“

„Marga Muzika“

„Marga Muzika“

Likus savaitei iki šv. Kalėdų, grupė „Marga Muzika“ kviečia visus folklorinės muzikos gerbėjus į koncertą. Prisiminti ne tik tradicines Kalėdines dainas, kurias dainavo mūsų protėviai, bet ir susipažinti su kitų tautų šiai šventei skirtomis folklorinėmis dainomis,  išgirsti kiek kitokį, netradicinį jų skambesį.

„Marga Muzika“ – 2009 metais susibūręs profesionalių muzikantų, grojančių ir tokiose grupėse kaip „Žalvarinis“, „Obtest“, „Ugniavijas“, „Soul Stealer“, kolektyvas, savitai atliekantis įvairių tautų folklorą, apvilkdamas ją netradicinių instrumentų skambesiu. Skirtingos tautų kalbos, skirtingos liaudies melodijos. Latvių folklorą puošia autentiškos lietuvių sutartinės, skamba senosios rusų, serbų, ukrainiečių, armėnų dainos, lydimos mandolinos, violončelės, lumzdelio, dūdmaišio garsų.

Gruodžio 17 d.  21 val. koncertas vyks Vilniuje esančiame alaus bare „Alaus namai“ (Goštauto g. 8).  

Kalėdiniai „Obelijos“ koncertai

„Obelija“

„Obelija“ ir „Vanddruja“ koncertas

Gruodžio 17d. 16val. Dailės Akademijos Gotikinėje salėje vyks Kalėdinė popietė, kurioje galėsite išgirsti „Obelijos“ bei „Vanddrujos“ atliekamas senovines Advento bei Kalėdų dainas bei sutartines.

Obelija  – kolektyvas, susikūręs kiek daugiau nei prieš metus, ypatingą dėmesį skiria dzūkiškoms dainoms, kurias puošia dūdelės, senovinio būgno, kanklių bei smuiko skambesiai.

Gruodžio 22 d. Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje (Vasario 16-osios g. 11) Obelija koncertuos drauge su „Marga Muzika“, kuri atliks ir kitų tautų Kalėdines dainas! Na, o „Obelija“ paruošė Jums tiesiog šiltą senovinių mūsų krašto Advento ir Kalėdų dainų programą.Gruodžio 21 dieną 18 val. Vilniaus etninės kultūros centre koncertų ir Kalėdinių vakarų maratoną užbaigs Kalėdų apeigos su Romuva ir apeiginio fokloro grupės „Kūlgrinda“ koncertas.  Šventės metu visi kartu giedosime tradicines kalėdines giesmes, sveikinsime grįžtančią Saulę ir naujuosius metus pasitiksime vilkdami ir degindami blukį, taip atsikratysime blogų susikaupusių minčių ir iš naujo įžiebsime vienybės ir draugystės viltį.

„Kūlgrinda“

„Kūlgrinda“

Alkas.lt ragina skaitytojus nepamiršti tradicijų – iki Kūčių atsiprašyti, ką įžeidę, susitaikinti su priešais, sugrąžinti skolas. Linksmų, sėkmingų, ir vieningų dar vienų Tautos metų.

„Kūlgrinda“

„Kūlgrinda“

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

11 komentarų

 1. Gabre:

  O ne 21 diena Kūlgrinda? 🙂

 2. valia:

  labai ačiū už išsamią informaciją, būtinai kur nors apsilankysime su visa šeima. Linksmų švenčių

 3. mrs:

  Siūlot su lenkiškom dainelėm (Marga muzika) Kalėdas pasitikt?

 4. @mrs:

  Marga muzika, mano žiniomis, parengė kalėdinę programą, į kurią įtrauktos įvairių tautų kalėdinės dainos. Gi tai įdomu, ir nereikia sakyti, kad lenkiškos dainos – tai čia jau ne kalėdinė nuotaika ar pan. Man bent jau labai įdomūs yra tautinės kultūros skirtumai ir paklausyt, kaip kiekviena tauta atlieka įvairių rūšių dainas, šiuo atveju kalėdines, yra labai įdomu. Gi nebus dainuojamos nuvalkiotos “all I want for christmas is you” ar “Snow is falling” :))

  • mrs:

   Kiek teko girdeti, Margos muzikos repertuaras lygiomis dalimis susideda iš lietuvių, lenkų ir rusų dainų, bet ne “įvairių tautų”, toli gražu. Dabartinėje situacijoje gal nereikėtų taip energingai lenkams į vieną vietą be muilo lyst 🙂 Ar čia, kaip krikščionius moko, gavus į vieną žandą, reikia kitą atsukt?

   • vald.:

    Siaip kiek girdejau, tai Margos Muzikos repertuare yra tik viena lenkiska daina, o visos kitos lietuviskos, gudiskos, ukrainietiskos, latviskos, gruziniskos, armeniskos ir t.t.t. tad kas nezino, tai geriau tegu patyli:).

 5. besidomintis:

  Grazu, grazi muzika, grazus zmones. Tik niekaip negaliu suprasti, kodel tie folkloriniu grupiu vyrukai beveik visada ilgaplaukiai ir retomis ozeliu barzdomis ? Kodel be ‘barzduku’ ten labai mazai isvaizda nesistengianciu issiskirti vyruku ?

  • valia:

   tai yra būdas išvaizda ir apranga išreikšti savo pasaulėžiūrą. tarp jaunimo tai įprasta. kitokio “sukalimo” jaunuoliai irgi turi tam tikrą išvaizdos simboliką, pagal kurią iš karto gali nuspėti, ką žmogus mėgsta.

 6. keliautojas:

  O ar kūlgrindos programa bus ta pati kaip ir kasmet? galėtų kokių naujų dainų įtraukt…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: