Liko mėnuo iki konkurso išrinkti palydovui vardą pabaigos (0)

Susisiekimo ministerija primena, kad liko vienas mėnuo – iki lapkričio 15 d., kai Lietuvoje baigsis vaikų piešinių konkursas tema „Kosmosas ir aeronautika“. Šio konkurso nugalėtoju tapusio Lietuvos vaiko vardas bus suteiktas į kosmosą paleidžiamam vienam iš mažiausiai 27 „Galileo” programos palydovų.

Piešinių konkurse kviečiami dalyvauti Lietuvoje gyvenantys 9–11 metų vaikai – visi, gimusieji 2000, 2001 arba 2002 metais. Norėdamas dalyvauti konkurse, vaikas turi pateikti vieną piešinį kosmoso tematika. Piešinyje gali būti pavaizduota visa, kas, vaiko manymu, egzistuoja kosmose ar yra su juo susiję, pavyzdžiui, žvaigždės, raketos, planetos, palydovai ir t. t.

Vaikai raginami nevaržyti savo vaizduotės ir naudoti kokias tik nori piešimo, tapymo ir spalvinimo priemones bei būdus. Piešinius galima pateikti juos nuskenavus arba nufotografavus ir įkėlus į konkursui skirtą interneto svetainę http://www.galileocontest.eu/lt/competition.

„Konkurso nugalėtojo laukia išties unikalus prizas. Iki šiol dangaus kūnams pavadinti būdavo naudojamos įžymių žmonių pavardės, o šį kartą kosminiam palydovui bus suteiktas paprasto jaunojo Lietuvos piliečio vardas“, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, Lietuvos nacionalinės vertinimo komisijos narys.

Šios komisijos nariais taip pat bus „Tele bim-bam“” darželio savininkė Neringa Čereškevičienė, grafikas, vaikų knygų iliustratorius, rašytojas Kęstutis Kasparavičius, Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Laimėtojas, kurio vardu bus pavadintas vienas iš palydovų, bus paskelbtas 2012 m. sausį apdovanojimų ceremonijos metu. Jam bus įteiktas pažymėjimas ir prizas, simbolizuojantis tikrą palydovą.

„Galileo“ programa yra nepriklausoma Europos palydovinės navigacijos sistema. Programos metu į kosmosą bus paleisti mažiausiai 27 palydovai, užtikrinsiantys Europos pirmavimą su kosmosu susijusių technologijų srityje. „Galileo“ programa taip pat suteiks galimybę Europai naudotis palydovinės navigacijos signalais nepriklausomai nuo JAV GPS sistemos. Palydovų sistema bus naudojama daugelyje sričių, įskaitant transporto valdymą ir mobiliųjų telefonų taikomąsias programas.

„Galileo“ programos palydovus numatyta pradėti leisti etapais nuo 2011 m., kol bus sudarytas visas žvaigždynas.

Daugiau informacijos apie „Galileo“ palydovų programą pateikiama interneto svetainėje http://ec.europa.eu/enterprise/galileo, informacija apie konkursą – www.galileocontest.eu.

Kategorijos: Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: