Pristatyta pirmoji lietuviška dantų pasta (9)

Didžiausia Lietuvoje kosmetikos gamintoja „BIOK laboratorija“ žengia į naują segmentą, pristatydama pirmąją lietuvišką dantų pastų seriją „Ecodenta“. Naują prekės ženklą pristačiusios įmonės vadovo Lino Čereškos teigimu, šį produktą turėtų įvertinti kokybiškai lietuviškai prekei pirmenybę teikiantys pirkėjai.

Jo teigimu, daugiau nei du metus trukęs dantų pastų serijos „Ecodenta“ kūrimo procesas leido ištirti rinką ir sukurti geriausiai pirkėjų poreikius atitinkantį produktą.

„Kurdami šias dantų pastas, didžiausią dėmesį skyrėme jų efektyvumui, todėl didžiuojamės, jog mūsų naują produktą įvertino Lietuvos sveikatos mokslų universiteto specialistai. Taip pat stengėmės užtikrinti aukščiausią šių dantų pastų kokybę, gamyboje naudodami natūralius arba ekologiškus priedus. Taigi, „Ecodenta“ yra tikras lietuviškas produktas ne tik dėl gamybos proceso ir jame naudojamų medžiagų, bet ir dėl suteikto įvertinimo“, – sako L.Čereška.

Naujausio, „BIOK laboratorija“ užsakymu atlikto tyrimo duomenys rodo, jog lietuviams ideali dantų pasta turėtų būti medikų patvirtinta ir rekomenduojama (57 proc.), ekologiška, natūrali (38 proc.), o 12 proc. apklaustųjų teigia, jog pirmenybę teiktų lietuviškai dantų pastai. Tuo tarpu užsienyje pagamintas dantų pastas rinktųsi tik 5 proc. apklaustųjų.

L.Čereškos teigimu, įmonė tiki naujos produktų serijos, kurią sudaro keturios skirtingos dantų pastos, sėkme ir kelia sau ambicingus tikslus – per ateinančius metus, pagal pardavimus, planuoja patekti tarp penkių populiariausių dantų pastų Lietuvoje.

„BIOK laboratorija“, kurdama dantų pastas apsvarstė ir eksporto galimybę. „Daugelis mūsų produktų yra eksportuojami, tad tokias pat galimybes numatėme ir „Ecodenta“ dantų pastoms. Rinkdami pavadinimą taip pat atsižvelgėme į eksporto planus ir pasirinkome universalų, daugeliui Lietuvos ir užsienio vartotojų aiškų, suprantamą pavadinimą“, – sako pirmąją lietuvišką dantų pastą pristačiusios įmonės vadovas.

Prekyboje jau pasirodžiusią dantų pastą „Ecodenta“ pirkėjai gali rinktis iš keturių rūšių – balinamąją su mėtų aliejumi ir šalavijų ekstraktu, daugiafunkcine su septynių žolelių ekstraktu, dantų pastą jautriems dantims su ramunėlių, alavijų ekstraktais ir žemuogių kvapo dantų pastą vaikams su Lietuvos ekologiniame ūkyje užaugintų morkų ekstraktu. Visos dantų pastos papildytos dantis stiprinančiu kalcio šaltiniu „Kalident“.

„BIOK laboratorija“ investicijos į naują dantų pastų seriją „Ecodenta“ ir jos gamybai reikalingą įrangą siekia daugiau nei 0,5 mln litų.

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

9 komentarai

 1. Lietuvninkas:

  ideja grazi, taciau viska gadina FLUORIDAS, jei kas pamirso ir atsimena “gydytoju asociacijos patikinimus”, fluoridu koncentracijos lageriuose buvo nuodijami kaliniai, fluoridas yra pagrindine ZIURKIU NUODU sudedamoji dalis. Naudokit pasta be parabenu, chemikalu ir fluorido. Gera (bet brangi 14 Lt. yra Neem Toothpaste – vien tik su naturaliais mineralais, jokiu kenksmingu chem priemaisu)

 2. Lietuvninkas:

  atsiprasau, turejau omeny “ir atsimena TIK “gydytoju asociacijos patikinimus””:)

 3. Pamelavo – buvo pasta gaminama ir Tarybų Lietuvos laike.

 4. Iš miškų:

  Lietuviška dantų pasta, tik pavadinimas nelietuviškas.

 5. !:

  Jei šitoj pastoj yra fluorido-šiukšlynan ją.

 6. Elona:

  Puiku, džiaugiamės, sveikiname. Gaila, kad gana brangi eiliniam pirkėjui.

 7. Ramunė:

  Daugelio imtos liaupsinti dantų pastos be fluoridų, veiksmingos tik tada, jei jūsų mitybos racionas iš tiesų labai sveikuoliškas, jame labai mažai arba visai nėra cukraus, saldumynų, valgote daug daržovių bei vaisių ir iš prigimties turite paveldėjęs stiprius dantis. Tuomet viskas gerai, su dantų pasta (kad ir be fluoridų) tiesiog mechaniškai nusivalote dantų apnašas, ir jeigu reguliariai lankotės pas dantų gydytoją, gali būti, kad tikrai neturėsite rimtų problemų su dantimis. Tačiau dabartinėje visuomenėje tokių žmonių labai mažai. Ypač vaikai, o ir daugelis suaugusiųjų, valgo labai daug saldaus, rafinuoto maisto, kuriame mažai skaidulų, natūraliai apvalančių dantis. Tokiu atveju labai greitai ima vystytis dantų ėduonis. Jeigu per metus bent viename dantyje atsiranda ėduonies dėmė arba ertmė, reikalinga naudoti dantų pastą su fluoru. Jeigu daug dantų pažeisti ėduonies – tai TIESIOG BŪTINA. Ėduonis (lot. caries) – tai nėra vienakryptis danties audinių minkštėjimas. Tai pusiausvyra tarp danties kietuosius audinius ardančių rūgščių (kurios išsiskiria burnos mikroorganizmams skaidant dantų apnašose esantį cukrų) ir remineralizuojančių (t.y. mineralus į danties kietuosius audinius atstatančių, juos kietinančių) veiksnių. Moksliškai yra įrodyta TIK vienos medžiagos gebėjimas prisijungti atgal į jau ėduonies pažeistą emalį, ir ta medžiaga yra FLUORAS. Tad net jeigu dantį ir veikia ėduonį sukeliančios rūgštys, bet burnos ertmėje reguliariai atsiranda fluoro jonų, nusistovi pusiausvyra, kuri nei pirmyn, nei atgal neleidžia vystytis ėduoniui. Jei fluoro jonų burnoje yra daugiau nei rūgščių – gali sukietėti, t.y. nustoti vystytis net jau atsiradęs ėduonies pažeidimas. Na o jei tų rūgščių daug, o fluoro jonų burnos ertmėje nėra – jos veikia netrukdomai, ir ypač vaikų dantys ištirpsta tiesiog akyse. Šešiamečiui išdygsta nuolatiniai krūminiai dantys, po pusės metų tenka juos traukti dėl nepataisomo sugedimo… Su kuo jis kramtys visą likusį gyvenimą yra neaišku.
  Aš tik noriu pasakyti, kad visada reikia gerai apsvarstyti, įsigilinti, o tik tada daryti kraštutinius sprendimus: FLUORAS – BLOGIS! Pastaruoju metu atsiradusį visiškai moksliškai nepagrįstą fluoro iš dantų pastos grėsmės fenomeną aš laikau dar vienu reklaminiu triuku. Štai aš noriu pagaminti dantų pastą, ir noriu, kad ją visi pirktų, ir kad daug iš to uždirbčiau. Bet visos pastos su fluoru, su žolelėm, su mikro dalelėm ir kuo tik nori, nėra ką beišgalvoti dar mandriau. Tada padarai pastą be fluoro, ir imi rėkti, kaip gerai yra pasta be fluoro, ir koks nuodas tas fluoras. Imi už ją neišpasakytus pinigus (atkreipkite dėmesį – visos pastos be fluoro yra daug brangesnės, prasideda nuo 10 iki 50lt). Jau tokia kaina “turi rodyti” kokia gera ir kokybiška ši pasta. Aš pati esu odontologė, ir kabinete, kuriame dirbu, stovi dėžė dantų pastų be fluoro, su “antibakterinėmis” sidabro ir aukso dalelėmis, kainuojančių apie 40lt, kurias turėčiau siūlyti ir pardavinėti pacientams. Nesu pardavusi nė vienos tūbelės, nes NETIKIU ja, jos veiksmingumu. Nes visos liaupsės jai – tik reklaminiai žodžiai, jokio mokslinio pagrindimo. Firmos sukelia tokį burbulą – ir turi finansinės naudos. O žmonės nesigilina, kad FLUORAS YRA NUODINGAS TIK TADA, KAI VEIKIA SISTEMIŠKAI, t.y., kai patenka į kraują, kai yra nuryjamas, įkvepiamas ar pan. Štai kodėl visos vaikų iki 5 metų pastos yra be fluoro, nes jie daugiau pastos nuryja, nei išspjauna. Štai kaip buvo nuodijami fluoru žmonės koncentracijos lageriuose (kaip minėjo Lietuvninkas) – įmaišant fluoridų į maistą ir geriamąjį vandenį. Įkvėpti fluoro iš dantų pastos irgi neįmanoma, nes jis ten ne dujų pavidalu, o cheminiuose junginiuose. Dantų pastoje fluoro koncentracija labai maža, be to pastos likučiai yra išspjaunami ir išskalaujami, tad jokios rizikos apsinuodyti nėra. Kitas reikalas anksčiau naudotos čiulpiamos fluoro tabletės, geriami tirpalai, fluoruota valgomoji druska ar geriamasis vanduo. Tokie dalykai nuryjami, jie patenka į kraują ir gali veikti toksiškai, todėl tikrai nerekomenduojami, juolab, kad netenka jokio kariostatinio poveikio (kad stabdytų kariesą fluoro jonai turi būti ant danties paviršiaus, o ne cirkuliuoti po visą kūną). Kartais tiesiog rankos nusvyra, kai atveda rūpestinga mama tvarkingą gražų vaiką, o jis išsižioja ir nematai nė vieno sveiko danties, už kaulą 6 – 10 kartų kietesni danties audiniai būna pavirtę tikrąja to žodžio prasme į košę. Taigi fluoras dantų pastoje, kuria kasdien valotės dantis, yra labai reikalingas, veiksmingas, lengvai prieinamas ir nebrangus būdas užkirsti kelią dantų ėduoniui, ir iš to sekančioms brangioms ir nelabai malonioms dantų taisymo procedūroms ( nesakau gydymo, nes išgydyti dantų neišeina, galima tik neleisti jiems sugesti. O jei jau taip įvyko, išeina tik sutaisyti – sulopyti, padirbti iš metalo ar keramikos, bet tai niekada neatstos natūralaus danties). Jei vis tiek labai baisu, kad fluoras dantų pastoje nepakenktų, keletas patarimų:
  * Ant dantų šepetėlio neprikraukite daug dantų pastos: suaugusiems užtenka žirnio dydžio gabalėlio, vaikučiams – jų mažojo nagelio dydžio.
  * Vaikams iki 5 metų naudokite dantų pastą be fluoro, nes jie daug pastos nuryja. Vat čia labai tinka visos ekologiškos pastos be fluoro, be sintetinių priedų ir pan. Sintetinė pasta, kvepianti visais pasaulio vaisiais, uogom ir ledais, kad ir be fluoro, bet prikimšta kvapiklių, dažiklių ir kitų sintetinių priedų, kurių nurijimas gal dar žalingesnis negu fluoro. Žolelių skonio pasta ne tokia patraukli, tad vaikas greičiau išmoksta ją išspjauti.
  * Svarbu ne dantų pastos pavadinimas ar kaina, bet tai kaip taisyklingai jūs išsivalote dantis. Tai turi trukti ne trumpiau nei 3 min., ir visi dantys turi būti nuvalyti iš visų paviršių.
  * Jeigu norite, kad dantų pasta ne tik nuvalytų apnašas, bet ir saugotų nuo ėduonies – joje turi būti fluoro. Geriau vengti dirbtinio putoklio Na laurilsulfato, dažiklių, parabenų, konservantų, kurie iš tiesų neturi jokio teigiamo efekto.
  Nėra taip, kad kažkas pasaulyje būtų vien visiškai blogas. Tas pats ir su fluoru. Reikia visur žiūrėti saiko ir mąstyti savo galva. Sėkmės visiems prižiūrint ir išlaikant savo dantis sveikus! 🙂

 8. labai gera pasta patariu isigyti ir ji kainuoa 7 ar sesi lt. tikrai patariu nusipirkti as pirkau balinamaja kvapas maonus ir i tikrai balina 🙂

 9. Vyta:

  pirkau sitos firmos vaikiska dantu pasta, galioja iki siu metu galo, ka sau manot pelesis apejo pries menesi, ir mamstukas ir tuteles virsus, aisku nebenaudojau, padejau i kita vonios vieta, eksperimentui, ir ka sau manot, atidarau po keliu savaiciu o gi stai ka randu, dar didesni pelesi, neina apsakyt koks jis baisus ir kiek jo daug, ir sy kart dantu pasta tuteleje pradejo teleskuot kaip nesukietejes zalatinas. KAS CIA DABAR, PAMATYTUMET FOTO PELESIO, BAISU https://www.facebook.com/vyta.venckiene/posts/682416691788304?comment_id=112062713&offset=0&total_comments=3&notif_t=feed_comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: