Nukabintos lenkų ekstremistų išniekintos lentelės su lietuviškais vietovardžiais Punske (video) (13)

Irena Gasperaviciute

Irena Gasperaviciute

Pastaruoju metu padažnėjus lenkų ekstremistų vandalizmo aktams bei grasinimams Punsko valsčiuje, ten gyvenantys žmonės jaučiasi įbauginti. Tačiau Lenkijos lietuviai aiškina nenorį veltis į konfliktą tarp Vilniaus ir Varšuvos, rašo Punskas.pl., todėl ir toliau demonstruoja nusiteikimą atsisakyti lietuviškų užrašų.

„Lentučių pakabinimas buvo tam tikras politinis sprendimas, kuriame mes, Lenkijos lietuviai, tapome politinio žaidimo objektu, – Punskas.pl cituojama Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Irena Gasperavičiūtė. – Į mus nežiūrima kaip į partnerį, bet kaip į tam tikrą įrankį savo tikslams pasiekti.“

I. Gasperavičiūtei antrina ir Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas. Jis taip pat pabrėžia, kad lietuviškus užrašus išniekinę lenkai pažemino ir pačią Lenkiją.

„Nenorime gąsdinti vietinių žmonių. Dažais vandalai užtepė ne tik lietuviškus pavadinimus, bet ir išniekino Lenkijos vėliavą, mat ženklai uždažyti baltais ir raudonais dažais“, – sako V. Liškauskas.

Vakar buvo nukabintos rugpjūčio 21-22 naktį vandalų išniekintos lentelės su lietuviškais užrašais. Sprendimas atsisakyti visų lietuviškų užrašų gali būti priimtas maždaug lapkritį.

Išniekintų lentų su lietuviškais užrašais nuėmimas Punske:

Parengta pagal www.punskas.pl

Kategorijos: Baltų žemėse, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

13 komentarų

 1. suomis:

  Šiuokart, aš vis tik sutikčiau su profesoriaus V. Landsbergio nuomone, kad tuos ženklus(ištepliotus) reikia palikti. Man atrodo, kad kaip tai paradoksaliai neskambėtų: – bet jie apsaugotų nuo tolimesnių išpuolių, liūdidami visai Europai apie nepaprastą padėtį, susiklosčiusią šiuose kraštuose, po vykusių okupacijų ir perdalinimų.

 2. Arvydas Damijonaitis:

  INFORMACIJA:Baltarusijoje tuteišų (“lenkų”) bendruomenė yra Batkos išdraskyta.Apie kažkokią asimiliaciją čia “lenkai” nekalba. Matomai tuteišų bendruomenei Baltarusijoje rusiškos spec tarnybos paskirsto kitas nei Lietuvoje funkcijas..Tomaševskiai drasiai manipuliuoja antilietuviškais stereotipais,sušaudė lietuvišką Draučių kaimelį…Lietuviai ,kaip medžiojami tetervinai,nereaguoja į pasiutlenkių siautėjimą Rytų Lietuvoje..20 Vilniaus lenkiškos okupacijos ir 50 rusiškos okupacijos metų gerokai išplovė lietuviams smegenis,jie tapo tetervinais..

 3. Remigijus:

  Ne tetervinais, o kurtiniais…

 4. cs:

  Kaip galima isniekinti tai, kas Lietuvoje uzdrausta? Niekas neturi moralines teises apie tai sneketi is valdzios at talibu stovyklos. Tegu pusgalviai talibai pasiziuri kaip tai atrodo is sono.

 5. Liutauras:

  Lenkijoje lentelės buvo pakabintos teisėtai pagal 2005 metais Lenkijoje priimtą įstatymą. Lietuvoje to nėra ir greičiausiai nebus, nes mes galvojame, kad esame nepakartotini ir prievarta yra geriausias kelias padaryti lojaliais mūsų valstybės piliečiais svetimtaučius. Mes piktinamės, kad Lenkijoje buvo užteplioti lietuviški užrašai, tačiau mūsų Lietuvos vyriausybės reakcija buvomažiau nei tikėtasi. Lenkijos lietuviai, matydami Lietuvos abejingumą jų likimui, nutarė neaštrinti konflikto. Teko ne vieną kartą keliauti po lietuviškas vietas Lenkijoje, tačiau nelabai išgirsi lietuviškai kalbant Seinų katedroje ar prie Lietuvos savanorių kapų Seinuose ar Beržininkuose. OLietuvoje nenuvysta gėlės ir negęsta žvakės prie Juzefo Pilsudskio ir Lenkijos karių kapų. Emilijos Pliaterytės kapas prižiūrimas, kaip rodo lentelė Belos Podliaskos švietimo skyriaus.

 6. Atgalinis pranešimas: Lenkai Vilniuje išniekino Lietuvos Respublikos vėliavą | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: