Jeigu Naujoji Zelandija būtų tik „maorių ir kengūrų šalis“, A. Kubilius ja nesidomėtų (22)

Andrius Kubilius

Andrius Kubilius

Šiandien, atsakydamas į Žinių radijo klausimą dėl visuomenėje ir politikų tarpe kilusio pasipiktinimo, kad ministro pirmininko vicekancleris Giedrius Kazakevičius be aiškesnio tikslo susirengė brangiai kainavusią kelionę į Naująją Zelandiją, ministras pirmininkas Andrius Kubilius savo komandos narį teisino tuo, kad jis vyko į šią šalį pasimokyti.

„Be abejo, aš nebuvau informuotas apie šią kelionę, ir suprantu visuomenės susirūpinimą dėl valstybės tarnautojų kelionių skaidrumo, todėl tikrai dar sykį mes skrupulingai patikrinsim visų kelionės išlaidų pagrįstumą, tačiau klausimas, mano įsitikinimu, yra keliamas ne visiškai tiksliai“, – pareiškė A.Kubilius. Jo teigimu, Naujojoje Zelandijoje per kelis pastaruosius dešimtmečius buvo įvykdytos efektyvios valstybės valdymo reformos, iš kurių yra ko pasimokyti. Būtent to į Naująją Zelandiją ir vykęs jo vicekancleris, tačiau ministras pirmininkas nepatikslino, ko jis spėjo išmokti trumpo vizito metu.

A. Kubilius taip pat pastebėjo, kad „daugeliui Naujoji Zelandija, be abejo, atrodo tokia egzotiška šalis – maoriai ten, kengūros, nežinau kas dar“, bet būtent sėkmingos reformos „pavertė Naująją Zelandiją iš tikrųjų ne tiktai maorių ir kengūrų šalimi, bet pavertė viena iš sėkmingiausių modernių ekonomikų ir modernaus valdymo valstybe“.

Maoriai yra vietiniai Naujosios Zelandijos gyventojai, šiuo metu sudarantys 15 procentų šalies gyventojų, o jų kalba yra viena iš valstybinių Naujosios Zelandijos kalbų. Gretindamas maorius su Naujojoje Zelandijoje, beje, negyvenančiomis kengūromis ir kaip kontrastą jiems pateikdamas efektyvias valstybės valdymo reformas, Lietuvos ministras pirmininkas leido suprasti, kad į maorius žiūri kaip į žemesnės rasės žmones, reprezentuojančius praeityje likusį šalies atsilikimą ir egzotiką.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

22 komentarai

 1. Simas J:

  Tomai, jei teisingai supratau tamstos bandymo kabinėtis prie premjero žodžių logiką, gaunasi kad pasakydamas kad Lietuva yra Lietuvių šalis yra žeminantis pasakymas kaip į žemesnės rasės žmones?

 2. savas:

  Norėčiau tik paklaust Kubiliaus,ar N.Zelandijoje valdininkų mentalitetas toks pats,ar toks pats sąžinės,patriotiškumo,supratimas.Galima važiuot nors pas š.Petrą,jeigu fizionomija homus-sovietikus,tai ilgam.
  Taigi pati valdžia teigia,pradėkim nuo savęs,tai ir pradėkim,nuvažiuokit į kaimą pas 70m.ūkininką,jis jums daug daugiau patars.Pirmiausia jis paklaus ar tu myli savo žemę,gamtą,eilinius žmones?.

 3. Tikras tautininkas:

  Jeigu Premjeras neturi ką pasakyti,-geriau patylėtų.Kiek kainavo (pinigine išraiška)turistinė kelionė į N.Zelandiją???

 4. Tikras tautininkas:

  Turizmo agentūrų tinkle kelionės kaina vienam žmogui (lėktuvo bilietai skrydžiams,kelto bilietas,maitinimas ir kt.)kainuoja per 20.000 lt. be papildomų išlaidų (oro uostų ir išvykimo mokesčiai,medicininių išlaidų draudimas),o jeigu dar komandiruotė + dienpinigiai.Kiekvienas gali paskaičiuoti- kiek išleista mokėtojų pinigų 2 turistams??? kadangi tų ponų atlyginimai dideli ,-tegul susimoka patys arba išskaičiuoja iš atlyginimo,kad kitą kartą pagalvotų…

 5. Iš miškų:

  Perfrazuojant pačio Kubiliaus žodžius- čia jau pačio Kubiliaus problema jei jau jo žodžius kas supranta dviprasmiškai.
  N. Zelandijoj mažiausia pasauly korupcija. O taupymo politikos fone kelionė į pačią tolimiausią nuo Lietuvos šalį- tai jau kvepia korupcija ir pinigų švaistymu. Atseit sumokės EU lėšom. O tai EU lėšų taupyti nereikia?
  Čia kam geriau nuo tokios trumpos pažintinės kelionės bus-Lietuvai ar vicekancleriui asmeniškai?

 6. Žygis:

  Kubilius maorius pavogė! Kubiliau, grąžink maorius!

  P.S. Žydai kalti!!!!1!!

 7. Arvydas:

  Man tai kilo kitokių minčių.Atvykus Kukui, tiksliau paskelbus Naująją Zelandiją, koloniją, ir pradėjus įvedinėt krikščionybę, misionieriai sudaužė daugelį tos šalies tabu, t. y draudžiama. Kai kuriose salose išsivystė net kanibalizmas. Štai prie ko privedė tradicijų naikinimas…gal pažvelgti plačiau…ko ten vyko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: