Visuomenė kviečiama aptarti kuriamą valstybinę LRT programų strategiją (11)

Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) Taryba kviečia visuomenę aktyviai įsitraukti į svarstymus dėl visuomeninio transliuotojo kuriamų programų ir naujos tokių programų valstybinės strategijos. Atviras diskusijų forumas pradėjo veikti internete www.ateitieslrt.lt.

Šiame forume laukiamos nuomonės, komentarai, pasisakymai, pasiūlymai, diskusijos. Vertingiausi pasiūlymai bus plačiai aptariami, o vėliau gali būti įtraukti į programų strategiją. Forumas veiks iki šių metų spalio pabaigos. Planuojama strategiją ir gautus pasiūlymus pristatyti visuomenei specialios konferencijos metu. Vėliau bus patvirtinta galutinė strategija, kuri turėtų įsigalioti nuo 2012 metų sausio 1 dienos.

Sprendimą pirmą kartą sukurti valstybinę visuomeninio transliuotojo programų strategiją LRT Taryba vienbalsiai priėmė 2010 metų liepos 28 dieną. Per beveik metus laiko buvo parengtas tokios strategijos projektas ir jį LRT Taryba patvirtino liepos 29 dieną Alytuje.

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymas numato LRT Tarybai išimtinę teisę formuoti LRT programų valstybinę strategiją. Tačiau prieš suformuluodama konkrečius strategijos principus Taryba siekia juos aptarti su kuo įvairesnėmis visuomenės grupėmis. Norima įsiklausyti į visuomenės nuomonę ir pasiūlymus.

Rengdama valstybinę LRT programų strategiją, Taryba atsižvelgė į kitų šalių visuomeninių transliuotojų patirtį, prisitaikant prie naujų pokyčių žiniasklaidoje ir visuomenėje. Domėtasi Baltijos šalių patirtimi, vienu iš informacijos šaltinių tapo ir pasaulyje gerai žinomas britų visuomeninis transliuotojas BBC bei jo naujoji strategija.

Taryba taip pat įvertino šiuo metu galiojančius teisės aktus, kurie reglamentuoja nacionalinio transliuotojo veiklą: aptaria reklamos ir politinės reklamos, etninės kultūros sklaidą ir pan. Formuodama naują LRT valstybinę strategiją Taryba įvertino visą visuomeninio transliuotojo veiklos aplinką, pagrindines interesų grupes bei pačios organizacijos vidinę struktūrą.

Kaip žinia, ne vienerius metus buvo siekiama, kad Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija būtų patikimiausias ir moderniausias Baltijos šalių visuomeninis transliuotojas. Vis dėlto nauji visuomeniniai pokyčiai, technologiniai iššūkiai ir riboti finansiniai resursai verčia peržiūrėti tokius veiklos prioritetus. Juolab kad 2012 metais Lietuvoje turėtų įsigalėti skaitmeninės televizijos technologija, kuri pareikalaus ir naujo požiūrio į LRT strategiją.

Iki šiol pagrindinė LRT misija – teikti Lietuvos visuomenei tikslią, objektyvią ir subalansuotą informaciją, kokybiškas šviečiamąsias, kultūrines ir pramogines programas, sudaryti prielaidas darniam vystymuisi, demokratijos plėtrai bei atviros visuomenės vertybių įsitvirtinimui Lietuvoje.

Nacionalinio transliuotojo programose turi būti užtikrinta ne tik temų ir žanrų įvairovė. LRT laidos turi būti skirtos įvairiems visuomenės sluoksniams, įvairaus amžiaus, įvairių tautybių ir įvairių įsitikinimų žmonėms. Programose neleidžiama įsivyrauti vienašališkoms politinėms pažiūroms. Be to, LRT informacinėse laidose, komentaruose pateikiama informacija turi būti pagrįsta, atspindinti įvairias politines pažiūras, o nuomonės ir faktinės žinios – autorizuotos, patikrintos ir išsamios.

LRT Tarybos pirmininkas
Dainius Radzevičius

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai, Žiniasklaida | Žymos: , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: