Lietuva švenčia Valstybės dieną (3)

www.alkas.lt

Mindaugo Mikulėno pieš. www.cityout.ltŠiandien liepos 6-ąją Lietuva jau dvidešimtąjį kartą švenčia Valstybės, Karaliaus Mindaugo karūnavimo, dieną. Šiandien kaip ir kasmet 21 val. viso pasualio lietuviai raginami vienybės vardan sugiedoti „Tautišką giesmę“.

Vilniuje šventiniai renginiai šiandien vidurdienį prasidėjo tradicine Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonija ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Simono Daukanto aikštėje.
 Sostinės Sereikiškių parke nuo vidurdienio iki pavakarės šurmuliuos tarptautinio folkloro festivalio „Baltica“ koncertai, bus demonstruojami lietuvių ir kitų tautų tradicijos, amatai, nacionalinės virtuvės ypatumai.

19 val. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje vyks šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas. Klasikinės muzikos programą su orkestru atliks paskutiniuoju Mstislavo Rostropovičiaus mokiniu tituluojamas violončelininkas Ivanas Monigetis (Monighetti) (Rusija/Šveicarija), lietuvių klausytojams gerai pažįstama arfos virtuozė Florens Sitruk (Florence Sitruk) (Šveicarija/Vokietija) ir lietuvių arfininkė Agnė Keblytė. Diriguos profesorius Donatas Katkus.

Kaune šventiniai renginiai prasidės prieš vidurdienį varpų muzikos koncertu Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje ir tradicine Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija. Vakare prie Kauno pilies visus pakvies X tarptautinis festivalis “Operetė Kauno pilyje”.

Klaipėdos gyventojai šventinį vidurdienį kviečiami pasiklausyti kariliono muzikos koncerto Laikrodžių muziejaus kiemelyje. Lietuvos jūrų muziejuje vyks vėliavos pakėlimo ceremonija su patrankos šūviu. Vakare Klaipėdos koncertų salės parko estradoje rengiamas Klaipėdos kamerinio orkestro koncertas ” Tiktai dėl Lietuvos… tik dėl Tėvynės…”

Šiauliuose vakare vyks IV tarptautinio festivalio-konkurso “Saulės žiedas” koncertas “Mūsų valstybė – saulės žiede”, o Alytuje klausytojus kvies Dainavos šalies muzikos festivalio koncertas Kultūros ir komunikacijos centre.

Molavėnų piliakalnyje prie Raseinių bus rodomas spektaklis Justino Marcinkevičiaus “Mažvydas”. Šventiniai renginiai vyks ir kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

Valstybės švente Liepos 6-ąją, Mindaugo karūnavimo dieną, Lietuvos parlamentas paskelbė 1990 metų spalį. Mindaugo karūnavimo, kaip Lietuvos valstybės europinio pripažinimo, diena jau buvo minima ir nepriklausomoje Lietuvoje prieš sovietinę okupaciją.

Remiantis istoriniais šaltiniais, pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas sulaukė popiežiaus leidimo vainikuotis ir 1253 metų liepos 6 dieną kartu su kunigaikštiene Morta užsidėjo karūnas.

*** *** ***

Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena Vilniuje

12 val. Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonija Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Simono Daukanto aikštėje.
12.30 val. Šv. Mišios Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje.

12-18 val. Tarptautinio folkloro festivalio „Baltica“ festivalio miestelis Sereikiškių parke: koncertai, tradicijų, amatų, nacionalinės virtuvės demonstravimas
15-19 val. Lietuvos vėliavos skraidinimo aitvarais renginys prie Baltojo tilto.

19 val. Vilniaus m. savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro (meno vadovas ir dirigentas prof. Donatas Katkus) iškilmingas koncertas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Didžioji renesansinė menėje.

Dalyvauja Ivan Monighetti (violončelė, Rusija/Šveicarija), Florence Sitruk (arfa, Šveicarija/Vokietija) ir Agnė Keblytė (arfa). Programoje – L. Boccherini, E. P. Alvars, J. Offenbach, E. Grieg kūriniai.

21 val. „Vardan tos Lietuvos vienybė težydi“ Kur bebūtum, lietuvi, stabtelk ir sugiedok „Tautišką giesmę“ Vilniuje prie Šv. Kotrynos bažnyčios skvere).

Kategorijos: Lietuvoje, Šventės | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

3 komentarai

 1. Rytas:

  ką reiškia, kad patranka nenorėjo iššauti už Lietuvos valstybę?

  Kai kas sako tokios jau nebėr

 2. Suvijesas:

  Tai simboliška, kad pirmas šūvis už karalių Mindaugą ir trečias – už Lietuvos žmones pavyko puikiai . O antras – už Lietuvos valstybę – užstrigo ir iššovė vos-ne-vos .

  Su Lietuvos istorija ir Lietuvos žmonėmis – viskas puiku. O štai Lietuvos valdžia – kaip tas užstrigęs šūvis. Nežinia nei kada ką ,,iššaus”, nei kur pataikys. Netiesa , kad valdžia yra tokia , kokia ir visuomenė . Lietuvos valdžia pabėgo 1940, tūpčioja prieš stipresnius dabar, tik Lietuvos žmonės pasipriešino tada, ne visi pabėgę ir dabar.

 3. Vaida:

  Prezidentė gražiai kalbėjo apie Valstybę, jos saugumą ir ateitį. Suspindo gėrio ir vilties žvaigždė. O šios dienos ,,Respublikoje” kraupus pavadinimas – ,,Susinaikinimas pradėtas” ir blogiausia naujiena ,,Lietuvių kalba bus nebe lietuvių”. Perskaičiau ir nušiurpau -ką daro mūsų valdžia? …laikina valdžia neturi teisės iš tautos atimti amžiais kurto ir puoselėto lobio – kalbos. Žengiamas paskutinis žingsnis. Reikia nors šioje srityje pasekti rėksnių ir suirutės kurstytojų lenkų pavyzdžiu – manifestuokime, protestuokime, rėkaukume, reikalaukime, skųskimės. Gal tada būsim išgirsti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: