„Fujitsu K“ – greičiausias pasaulyje superkompiuteris (0)

www.alkas.lt

Ne viena kompanija ir ne viena šalis kovoja dėl to, jog galėtų pasigirti pačiu greičiausiu superkompiuteriu pasaulyje. Atrodo, jog Japonijai ir joje įsikūrusiai „Fujitsu“ tai pavyko – jos tiesiog K raide pavadintas superkompiuteris pripažintas greičiausiu.

Kaip rašo „New York Times“, superkompiuteris yra net tris kartus greitesnis už kinų varžovą, kuris ankščiau užėmė pirmą vietą. Kobio mieste, Japonijoje, esantis kompiuteris gali vadintis pačiu sparčiausiu pasaulyje, o „Fujitsu“ sako, jog tai dar vienas žingsnis į priekį ne tik kompiuterijoje, bet ir moksle.

„Tai labai įspūdinga mašina“, – sakė profesorius Džakas Dongara iš Tenesio universiteto, atsakingas už superkompiuterių reitingavimą.

Greičiausias, jau minėtas „Fujitsu K“ superkompiuteris, geba atlikti 8.2 kvadrilijonus skaičiavimų per vieną sekundę.

„Fujitsu K“ galia prilygsta milijonui įprastų namų kompiuterių, tačiau jį pagaminti kainuoja labai daug, o jį sudaro tūkstančiai mažų kompiuterių sujungtų į vieną duomenų centrą. Kompiuteris šiuo metu užima net 672 kambarius ir nors yra palyginti draugiškas energijos suvartojimui, tačiau vis tiek reikalauja energijos tiek pat, kiek 10000 namų ūkių.

Kategorijos: Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: