R. Garuolis. Kokias vertybes pasirinks konservatoriai? (11)

Ričardas Garuolis | asmeninė nuotr.

Ričardas Garuolis | asmeninė nuotr.

Vakar vakare vieno balso persvara TS-LKD Priežiūros komitetas iš TS-LKD narių pašalino Tautininkų frakcijos pirmininką, Seimo narį Gintarą Songailą. 

G.Songaila buvo apkaltintas veikimu prieš TS-LKD politiką, nes aktyviai priešinosi partijos pirmininko sumanymui Vilniaus miesto savivaldybės taryboje sudaryti koaliciją su Valdemaro Tomaševskio bloku. 

Atkreiptinas dėmesys, kad šiai TS-LKD principinėms  vertybėms ir programai prieštaraujančiai koalicijai nepritarė net 4 TS-LKD Vilniaus skyriai.Šiandien į svarbiausią TS-LKD struktūrą, per kurią Tėvynės sąjunga įgyvendina savo svarbiausias vertybes ir programines nuostatas valstybės mastu – į Seimo TS-LKD frakciją buvo numatytas priimti naujas narys Rokas Žilinskas, iki šiol pagarsėjęs tiek savo amoraliu elgesiu, tiek priešingoms TS-LKD vertybėms šeimos politikos bei kitoms dorovinėms nuostatoms atžvilgiu.

Atsižvelgiant į šiuos prieštaringus partijos vadovybės bei jai lojalaus Priežiūros komiteto sprendimus, taip pat atsižvelgiant į tai, kad Priežiūros komitetas iš partijos neseniai yra pašalinęs apie buvusio Vilniaus mero Viliaus Navicko neteisėtą veiklą prabilusį Vilniaus savivaldybės kontrolierių Šarūną Skučą, taip pat atsižvelgiant į tai, kad Priežiūros komitetas nesiima jokių priemonių prieš neseniai Alytaus vicemerui Dobilui Kurtinaičiui STT pareikštus įtarimus dėl galimų korupcinių veiksmų, nes D. Kurtinaitis, kaip ir V.Navickas, pasižymėjo lojalumu partijos pirmininkui, su apgailestavimu konstatuojame, kad TS-LKD vadovybei ir jam pavaldžiam Priežiūros komitetui svarbiausia vertybe liko ne partijos programinių siekių laikymasis, ne žodžio ir nuomonės laisvė, o tik lojalumas partijos pirmininkui.   

Autorius yra TS-LKD Politikos komiteto narys

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. tikras lietuvis:

  Rinkite kitą pirmininką – žuvis pūna nuo galvos.

 2. tikras lietuvis:

  Kuo užsiima konservatoriai: štai Delfyje yra E.Vareikio blogas, kur jis, trūks plyš, propaguoja nuolaidumo Lenkijos reikalavimams idėją, vadindamas tai būtinu veiksmu diplomatijoje, kai, iš tikrųjų, diplomatijos pagrindinis veiksmas yra mokėjimas išlaukti patogaus momento. Pvz., Lenkija reiškia pretenzijas – ir tegul (parėkaus ir nustos). Va tada bus galima su jais ir pakalbėti.

  Beje, manau E.Vareikio prašymu, jo kritikai ten yra blokuojami, todėl kviečiu visus sudalyvauti toje diskusijoje ir duoti į skūrą lenkomanų šiknabirbiams. 🙂

 3. Pikasas:

  Didesnio radikalumo visados norėjo patys aršiausi “rezidentai- marginalai”. Tokie, kaip R.Smetona, A.Terleckas, J.Veselka, E.Klumbys, P.Gražulis ir panašūs. Net A.Paulauską, važinėjusi po Lietuvą su autobusiuku, apklijuotu užrašais prieš stojimą į NATO organizaciją, galima buvo tuo metu tokiu radikalu pavadinti. “Euroskeptikas” Rimantas Smetona kasdien įvairių TV ur radijo laidų metų agitavo nestoti į ES ir “likti laisviems”. Dargi verkšlendavo, kad jo “euroskepticizmo raiškai” neskiria tiek pat laiko, kaip visų kitų nuomonėms. Vienas prieš visus. Argi ne “karžygys”? … jei nežinotumėm, kokios ausys už to slypi… Jei Lietuva nebūtų priimta į tas paminėtas organizacijas, tai ta “laisvė” gal jau vėl būtų atslinkusi iš Rytų. Net ir Kremliaus “tandemui” bei jo aplinkai tenka taikytis su dabartine situacija.

  “Asmeninių Songailos programų” nėra, nes ir būti negali. Jis tik sraigtelis didžiojoje politikoje, kuris sukasi dėl kitų krumpliaračių ir tepamas nelabai žinomais tepalais. Kad tas sraigtelis yra invidualus, kaip spėjo V.Valentinavičius, tai taip gali būti. Tačiau, reikia susivokti, kokiame jis “traktoriuje” įtaisytas. Norisi tikėti, kad kiti, į TS gretas įsilieję tautininkai, neturi praeities šešėlių ir tikrai Lietuvos laisvę supranta tik per pabrėžtiną tautiškumą. Toks požiūris yra visai galimas, tačiau pilietiškumas ir patriotiškumas bendra prasme , mano nuomone, turi būti netgi aukščiau.

  Priminsiu savo ankstesnį komentarą šia tema, kuris, manau, dar nepaseno:

  “Nemanau, kad Gintaras Songaila labai nustebino savo pareiškimu TS LKD frakcijos narius. Pasirinktas tam laikas taip pat nelaikytinas atsitiktinumu. Nenustebino savo pozicija G.Songaila ir Pikasiuko. Taip jau keistai klostėsi ta Lietuvos tautininkų istorija po Nepriklausomybės atgavimo, kad susikūrusiai Tautininkų partijai ilgą laiką jai vavo Rimantas Smetona, 10 metų anksčiau dirbęs LSSR sovietinės dokumentikos šefu??????? TS LKD nariai, manau, žino pakankamai daug ir apie savo dabartinį bendražygį G.Songailą. Beje. Turėjau tokį ” kietą” oponentą komentarų puslapiuose Gintarą S. Kai paviešinau mintį apie galimą variantą… tas ” gudrutis” kažkur dingo. Gal pataikiau, nes labai išskirtinai vinguriuojantis buvo. Išsilavinęs. Tiek to, tą variantą. Pažiūrėkime ką veikė net ir artistinių sugebėjimų turėjęs G.Songaila, prieš tapdamas TS LKD nariu. PRIMINSIU:

  Nuo 1991 m. jis buvo vienu iš Nepriklausomybės partijos organizatorių, išrinktas šios partijos vicepirmininku. 1991-1992 m. dirbo savaitraščio „Kovo 11“ redaktoriaus pavaduotoju. 1992 m. buvo paskirtas Rytų Lietuvos televizijos direktoriaus pavaduotoju. 1993-2000 m. dirbo Baltijos televizijos generaliniu direktoriumi, buvo Lietuvos radijo ir televizijos asociacijos viceprezidentu, vėliau – prezidentu, Tarptautinės reklamos asociacijos Lietuvos skyriaus viceprezidentu, vėliau – prezidentu. Prisimenu Baltijos televizijos tuometinę politinę liniją iki dabar… Geriau neprisiminti…2000- 2004 G.Songaila buvo Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininku. 2005-2008 metais Lietuvos tautininkų sąjungos pirmininku.

  Kaip elgsis G.Songaila artimiausiu metu? – netrukus pamatysime. Turiu tam tikrų nuojautų, bet nematau būtinybės jas viešinti…”

  Tos minėtos nuojautos pačios pradėjo viešintis… su kaupu…

 4. Pikasas:

  Tai, kad Priežiūros komitetas paminėjo tik Vilniaus mero rinkimus, yra tik paskutinis lašas perpildytoje kantrybės taurėje. G.Songailos problemą , manau, reikėjo spręsti kur kas anksčiau. TS LKD siekis pratęsti mero Aleknos vadovavimą buvo pernelyg sudėtingas. Priminsiu tą anksčiau komentuotą situaciją:

  “Visi Vilniaus Savivaldybės valdančios koalicijos variantai, mano supratimu, yra blogi. Dabar tenka aiškintis kuris iš tų variantų blogesnis. Šia prasme svarbus yra A.Zuoko siekis, kad koalicijoje nebūtų konservatorių. Prisiminus praeitį, tai nesunku suprasti. TS LKD (anksčiau TS) visada trukdė ” Abonento” ” deloms” ir jis to pamiršti negali. TS LKD vadovų pozicija skiriasi iš esmės tuo, kad A.Kubilius už tai, kad būtų pareikštas pasitikėjimas dabartiniu meru, kuriam gerai darbas sekasi.
  I.Degutienė yra už A.Zuoką ir prieš V.Tomaševskį, kurio , beje, taryboje net nėra. PASIAIŠKINKIME:

  1. Nei Seimas ar bet kuris pavienis narys, nei jo pirmininkė I.Degutienė neturi teisės įvairiais viešais pareiškimais nurodinėti Vilniaus Savivaldybės tarybos TS LKD frakcijos nariams, kokios sudėties turi būti ar nebūti valdančioji sostinės koalicija. Daryti įtaką, skundžiant šį rinkiminį procesą teismui, kaip tą daro G.Songaila, gali tik politikos analfabetas arba neskaidrių jėgų įtakotas asmuo.

  2. Kurie išrinkti tarybos nariai yra nelojalūs Lietuvai gali nustatyti tik teismas. Bet kokia buvusių KGB etatinių darbuotojų galimybė dalyvauti bet kokiuose rinkimuose gali būti nustatyta tik LR galiojančiais įstatymais ar nutarimais, nurodant suspendavimo terminus arba jų nenurodant. Jei minimas buvęs KGB kariškis vykdo Lietuvoje neteisėtą veiklą, ji turi būti atitinkamai įvertinta teisėsaugos institucijų ir jei tai pasitvirtintų, tokio pobūdžio asmens, kaip politiko, teisės turi būti nedelsiant suspenduotos.

  3. Europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis nėra Vilniaus savivaldybės narys. Jis atstovauja Lietuvai Europarlamente. Jo visuomeninė veikla Lietuvoje, kelia pagrįstų įtarimų, kad V.Tomaševskis nėra lojalus Lietuvai ir atlieka tam tikrą, gal net užsakytą skaldytojišką veiklą tarp lietuvių ir lenkų tautų. Tokia LR Konstitucijai prieštaraujanti veika įpareigoja atlikti išsamų tyrimą VSD ar kitoms teisėsaugoms institucijoms ir, esant konkretiems įrodymams, tęsti procesą iki galutinio teismo sprendimo.

  4. Jei Rusų aljanso atstovai neteisiniais būdais įgyvendina Maskvos interesus Lietuvoje turėtų būti įvertinta teisėsaugos institucijų, o šios partijos, įkurtos 2002m., teisės suspenduotos. Beje, žinoma ir tai, kad ši partija buvo už Lietuvos integraciją į ES ir už gerus santykius su NVS šalimis.

  5. Panašaus pobūdžio pareiškimai yra LR visuomeninių organizacijų, o ne atsakingų šalies pareigūnų prerogatyva. Panašią nuomonę, kaip Seimo pirmininkė, išsakė Lietuvos politinių tremtinių ir kalinių sąjunga savo 28 -ame suvažiavimo metu ir tai yra šios organizacijos teisė atkreipti Lietuvos teisėsaugos institucijų dėmesį.”

 5. Jorė:

  Pikasui.Iš istorijos žinome, kad jei kas turėjo kitokią nuomonę ir kuri prieštaravo Lenkijos užmačioms,bet už Lietuvos savarankiškumą, tokie asmenys buvo sunaikinami arba buvo paskelbti tarnaujantys Rusijai. Taip atsitiko su 18a. pabaigoje su Vyskupu Masalskiu- buvo akmenimis užmuštas Varšuvoje, su Kosakovskiu – buvo pakartas. Neseniai istorijoje su Kaziu Griniumi, kuris vedė derybas su Lenkija dėl federacijos sudarymo,vėliau sumušus Želigovskį, jo įtakoje neatsiimtas Vilnius, o jį išrinkus prezidentu- dėl komunistuojančių elementų susidarė anarchija ir 1926 m.išaukė tautininkų su kariškiais perversmą. O dabar jam statomi paminklai. O tokie Kaip E.Galvanauskas ir Šaulių sąjungos pirmininkas V. Krėvė, dėl kurių veiklos Klaipėda buvo išvaduota, dabar jų net gatvių pavadinimo Klaipėdoje nėra. Anuo metu ir Krėvė buvo dergiamas visokiausiais būdais, nes veikė norėdamas išvadduoti ir Vilnių. Dabartyje, kas radikaliai atskleidžia Lenkų agresyvumą taip pat yra netiesiogiai Pikaso kaltinamas “nuojautomis, kurių dar neviešinsiu”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: