Išleistas antras „Jaunimo ugnies“ numeris (0)

www.alkas.lt

Prieš šimtą metų jaunimas pogrindyje leido tautinį atgimimą skatinančius laikraščius – „Aušrą“, „Varpą“ ir kitus. Dabar prisimename tai, kaip didžiulį indėlį į mūsų tautos istoriją, kultūrinį vystymąsi ir lietuviškos tapatybės išsaugojimą. Šiandien Lietuva, kaip ir visa Europa, susiduria su globalizmu – tautas ir kultūras griaunančia jėga, kuri stengiasi pastatyti naują, vienalypį (vienos rasės, vienos tautos ir vieno veido) vartotojų pasaulį.

Kad tautos išliktų, apgintų savo tapatybę ir žmonės būtų įkvėpti ne ieškoti gardesnio kąsnio ar šiltesnės vietos svetur, o kurti gražesnę ateitį Tėvynėje, turime išsiugdyti naują kartą, uždegti jaunimo širdyse patriotizmo ir tautiškumo liepsną.

Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga siekdama šių tikslų nori atgaivinti vos prieš dešimtmetį leisto tautinio jaunimo laikraščio „Ugnis“ tradiciją – kas ketvirtį išleisti nemokamą laikraštį „Jaunimo ugnis“. Ilgai lauktas, pagaliau dienos šviesą išvydo antrasis „Jaunimo ugnies“ numeris. Šį kartą, daugiausia dėmesio skiriama „sezoninio patriotizmo“ problemai, kuri yra aktuali mūsų šalyje – patriotais daugelis būna tik per sporto varžybas ar Nepriklausomybės atkūrimo šventes, tačiau šioms pasibaigus pasideda vėliavas į kampą ir savo kasdienėje veikloje visiškai pamiršta tautiškumo vertybes. Numeryje gilinamasi kaip būti patriotu kiekvieną dieną, kas yra tautiškumas ir ar jo neturėtume išreikšti kiekviename savo žingsnyje – kurdami šeimas, tęsdami savo tautos tradicijas, įsijungdami į aktyvią visuomeninę arba politinę veiklą, kai reikia apginti patriotiškumo vertybes, Lietuvių tautos interesus? Atsakymų į šiuos klausimus ieškoma Edmundo Girskio straipsnyje dviprasmišku pavadinimu – „Devyni mėnesiai laukimo…“, kalbinant grupės „Skylė“ narius Aistę Smilgevičiūtę ir Roką Radzevičių, taip pat apklausiant atsitiktinius žmones socialiniame tinkle. Laikraštyje taip pat pristatoma Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos veikla, kitos patriotiškos organizacijos, modernaus lietuvių folkloro grupė – „Gyvata“, blaivaus jaunimo judėjimai. Straipsniuose paliečiamos ir nacionalizmo bei šovinizmo sutapatinimo problemos, Europos Sąjungos imperializmo tema, apžvelgiami įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje. Šiame numeryje taip pat stengiamasi nauju, jaunimui įdomesniu kampu pažvelgti į Lietuvos istoriją – komiksas pasakoja apie užmirštą įvykį iš partizanų gyvenimo. „Jaunimo ugnyje“ skaitytojai ras informacijos apie būsimus kultūrinius-patriotiškus renginius, bei kitokios įdomios informacijos.

Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga ragina jaunimą būti aktyvų, pilietišką ir neabejingą tautinėms vertybėms, neužsimerkti prieš globalizmo keliamas problemas ir aktyviai joms priešintis. Tai realizuoti galima įvairiais būdais – kūryba, visuomenine veikla organizacijose, pilietiškomis akcijomis ir įvairia kita saviraiška. Svarbiausia – nelikti pasyviais stebėtojais, nes tai tas pat, kas pritarti globalistinei pasaulio pertvarkymo politikai.

Šiandien tvyrant kosmopolitinei atmosferai, tautiškumą puoselėjančioms organizacijoms yra labai sunku gauti paramą iš valstybinių fondų arba Europos Sąjungos konkursų, todėl Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga taip pat neturi pakankamai lėšų savo idėjų ir tikslų įgyvendinimui. Prašome visų, kurie palaiko tautiškumo vertybes: pagarbą ir meilę gimtajam kraštui, tautoms ir jų unikaliai kultūrai, lietuvių tautinę savimonę, tradicijas, papročius ir lietuvišką kultūrą, darną šeimoje ir su gamta – paremti LTJS laikraščio leidybą. Tam, kad laikraštis pasiektų jaunimą, labai reikalinga bent minimali parama iš kiekvieno palaikančio. Paremti „Jaunimo ugnies“ leidybą galite pervesdami norimą sumą į šią banko sąskaitą – LT580075800002120142 AB BANKAS SNORAS, mokėjimo paskirtyje prirašydami, jog pinigus skiriate „Jaunimo ugnies“ leidiniui. LTJS labai dėkoja už Jūsų paramą!

Leidinys platinamas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Marijampolėje, Jurbarke, Kybartuose. Norėdami gauti laikraštį kreipkitės į LTJS filialus savo mieste, taip pat netrukus pasirodys elektroninė leidinio versija internete.

Kategorijos: Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: