Pristatoma tarptautinio tapybos plenero Molėtai–Nida darbų paroda (0)

www.alkas.lt

Šiandien, balandžio 5 d. 14 val., Seimo parodų galerijoje bus pristatyta Lietuvos ir Karaliaučiaus krašto dailininkų plenero „Molėtai – Nida“ tapybos paroda. Parodą pristatys Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys. Parodos autoriai – dvidešimt penki profesionalūs dailininkai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Kaliningrado.

2010 m. liepos mėnesį iš Molėtų ežerų krašto buvo tiesiamas kūrybos tiltas į Nidos pakrantę.

„Molėtai – Nida“ tapybos paroda Molėtuose

„Molėtai – Nida“ tapybos paroda Molėtuose

Šis tiltas sujungė dvi skirtingas Lietuvą garsinančias vandenų stichijas – ežerus ir jūrą, kurios įkvepia ne vieną menininką, ieškantį gamtos grožio. Vieni dailininkai labiau įpratę tapyti ežerų kraštuose, kitus traukia jūra. Kūrybos tiltas – tai galimybė menininkų mainams.

2010 metų pleneras tęsėsi ilgai: iš pradžių buvo tapoma Molėtuose, o rugsėjo mėnesį dalis tapytojų atvyko į Nidą. Molėtų tapytojų grupę kuravo Aistė Černiūtė, Nidos – Saulius Kruopis.

Tiek Molėtai, tiek Nida turi savo tapybos plenerų tradicijas ir savo krašto meno istoriją, kurią kuria kiekvienas menininkas, tapantis iš natūros.

Molėtuose tapiusių dailininkų – Martyno Gaubo, Rūtos Eidukaitytės, Mariaus Danio, Skaidrės Butnoriutės, Sauliaus Kruopio, Linos Dieninės, Alinos Baranauskienės, Aistės Černiūtės, Makso Popovo, Lino Gelumbausko, Jūratės Mitalienės, Sauliaus Dastiko, Artūro Savicko – darbuose vyrauja gamtos, architektūros motyvai. Nutapytose drobėse galima išvysti Molėtų bažnyčią, ežerus, miestelių ir kaimų gamtą, žmones.

Linas Gelumbauskas, „Peizažas“

Linas Gelumbauskas, „Peizažas“

Nidoje tapę Jūratė Bučulytė, Ramūnas Čeponis, Aistė Černiūtė, Lina Dieninė, Rūta Eidukaitytė, Linas Gelumbauskas, Linas Julijonas Jankus, Albertas Krainskas, Saulius Kruopis, Dalia Genovaitė-Mažeikytė, Eugenijus Nalevaika, Ewa Pohlke, Artūras Savickas, Rimtas Tarabilda, Delvis Udrys, Gintas Vaičys, Aija Zarinia į drobes perkėlė Klaipėdos panoramą nuo Smiltynės pakrantės, Nidos, Juodkrantės, Smiltynės vaizdus. Buvo tapoma jūra, dangus, laiveliai ir jachtos, architektūros elementai gamtoje, Juodkrantės namų stogai, žvejų nameliai, senos vilos, horizonto tiesioji… Kai kuriuos paveikslus galima vadinti istorine tapyba, nors jie atlikti žaižaruojančiomis, net degančiomis ekspresionistinėmis spalvomis, o peizažai yra atpažįstami. Nidoje kūrė ir videomenininkas Gediminas Beržinis, kuris kartu su fotografu Juozu Valiušaičiu vakarais demonstravo savo ir kitų kūrybą reprezentuojančius videofilmus.

Rūta Eidukaitytė „Girsteitiskio kluonas“

Rūta Eidukaitytė „Girsteitiskio kluonas“

Molėtai ir Nida – tai ypatingos Lietuvos vietos, kurioms negali likti abejingi dailininkai. Tai liudija dailininkų kūrybinės draugystės tilto Molėtai – Nida rezultatas – drobėse įamžinti praeinančio laiko ženklai.

Atvirų durų valandų metu balandžio 8 d. 11–15 val. lankytojai gali apžiūrėti parodą (įėjimas per I rūmus, nuo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos pusės).

Maksas Popovas, „Molėtu peizažas“

Maksas Popovas, „Molėtu peizažas“

Kategorijos: Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: