Latvijoje iškils paminklas karaliui Mindaugui (56)

Iki 2013 metų Agluonoje (Latvija) ketinama pastatyti paminklą Lietuvos karaliui Mindaugui. Lietuvos ir Latvijos visuomenės bei kultūros darbuotojų iniciatyva buvo paskelbtas paminklo.

Nors istorikai ginčijasi dėl tikslios karaliaus Mindaugo mirties vietos, legenda apie Mindaugo žūtį Agluonoje ir Mortos kilmę iš latgalių sulaukė abiejų šalių visuomenių dėmesio.

Lietuvos ambasadorius Latvijoje Antanas Valionis vasario 21 d. dalyvavo Agluonoje vykusiame iniciatyvinės grupės dėl karaliaus Mindaugo ir karalienės Mortos įamžinimo šiame Latvijos mieste susitikime. Susitikime Agluonoje buvo įvertinti konkursui pateikti projektai.

Geriausiu buvo pripažintas skulptoriaus Vidmanto Gylikio kartu su architektais Jonu Anuškevičiumi ir Vyteniu Izokaičiu parengtas projektas.

Pasak iniciatyvinės grupės pirmininko A. Valionio, šis darbas atspindi karalių Mindaugą ir valstybės augimo bei puoselėjimo, Europos vertybių bei civilizacijos brandinimo ir branginimo idėjas.

Artimiausiu metu planuojama atidaryti banko sąskaitą, kad norintieji galėtų paremti paminklo karaliui Mindaugui Agluonoje statybą.

Paminklą tikimasi pastatyti iki 2013 metų, kai bus minimos 750-osios Mindaugo mirties metinės.

Kategorijos: Baltų žemėse, Istorija, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: