Seimas svarstys nutarimo projektą, kuriuo siūloma paskelbti privalomąjį referendumą dėl Lietuvos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo siekiant kai kuriems asmenims suteikti teisę turėti daugybinę pilietybę. Šiuo metu Lietuvos Konstitucija to neleidžia.
Siūloma nustatyti, kad privalomasis referendumas dėl daugybinės pilietybės būtų vykdomas 2024 m. gegužės 12 d. Šiame referendume būtų siūloma apsispręsti dėl tokio aiškiai neapibrėžto Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto teksto:
Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais konstitucinio įstatymo nustatytais pagrindais ir tvarka. Konstitucinis įstatymas taip pat nustato Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo pagrindus ir tvarką.
Vyriausybei ar jos įgaliotai institucijai (įgaliotoms institucijoms) numatoma pavesti valstybės biudžeto lėšomis referendumo agitacijos laikotarpiu informuoti visuomenę apie spręsti referendumu teikiamo klausimo svarbą Valstybės ir Tautos gyvenimui.
Tokiu būdu iš Lietuvos Konstitucijos netiesiogiai siekiama išbraukti draudimą masiškai turėti daugybinę pilietybę. Esą daugybinės pilietybės įgijimo ir netekimo sąlygas, tvarką ir kitus dalykus nustatytų konstitucinis įstatymas kurio dar nėra…
Projektas Seimo posėdyje numatyta svarstyti gegužės 18 d.
J. Vaiškūnas: Daugybinės pilietybės įvedimas – tiesus kelias į Lietuvos išpilietinimą ir išvalstybinimą
Daugybinės pilietybės priešininkai teigia, kad daugybinės pilietybės įvedimas tai kelias į pilietybės instituto išardymą ir Lietuvos išpilietinimą, o galiausiai ir išvalstybinimą. Įteisinus daugybinę pilietybę atsirastų daug dviejų rūšių Lietuvos piliečių: vieni būtų tie, kurie, turėdami tik Lietuvos pilietybę, kasdien vykdo savo pareigas ir naudojasi piliečio teisėmis, kiti kurie turi tik teises, bet nevykdo jokių pareigų.
„Daugybinės pilietybės įvedimas tai tiesus kelias į pilietybės instituto išardymą, Lietuvos išpilietinimą, o galiausiai ir išvalstybinimą. Pilietybė kyla iš valstybės piliečio nuolatinio įsipareigojimo valstybei ją ginti, mokėti jai mokesčius ir būti jos patriotu. Savaime suprantama, kad emigrantas pats pasirinkęs gyventi, dirbti, mokėti mokesčius ir ginti kitą valstybę – atsisakdamas pareigų Lietuvai, pats atsisako ir netenka Lietuvos pilietybės.
Tačiau jo ryšį su Tauta ir toliau liudija ne pilietybė, o prigimtine teise grindžiama – tautybė. Dvigubos ar net daugybinės pilietybės reikalaujantys emigrantai nesąmoningai, o gal ir sąmoningai, painioja tautybės ir pilietybės sąvokas“, – teigia asociacijos „Talka kalbai ir tautai“ pirmininko pavaduotojas, Alkas.lt vyr redaktorius, Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatas Jonas Vaiškūnas.
Pasak J. Vaiškūno, reiktų atsisakyti siekių silpninti pilietybės instituciją darant ja likvidžia su įsipareigojimais valstybei nesusijusia kategorija ir vertėtų grįžti prie jau seniai viešoje erdvėje išsakytų siūlymų Lietuvos valdžiai įstatymiškai įteisinti „Lietuvio pasą“ – dokumentą, liudijantį ir stiprinantį pasaulio lietuvių tapatybės ryšį su Tauta ir tautiečiais, kur jie begyventų ir kokios pasaulio valstybės piliečiais bebūtų“.
Pasak J. Vaiškūno, Seimo stalčiuose laikomas Lietuvio paso įstatymo projektas turėtų būti grąžintas į politinę darbotvarkę. Priėmus šį įstatymą, būtų nenusižengiant Lietuvos konstitucijai įteisinta tarpinė institucija, leidžianti, net netekus Lietuvos pilietybės, išsaugoti ryšį su Lietuvos valstybe ir beveik visas pilietybės teikiamas teises.
Taip pat, – pasak J. Vaiškūno, – užsienio lietuviai nebūtų skirstomi į gerus ir blogus, mat politikai ir Pasaulio lietuvių bendruomenės vadovai stumiantys daugybinės pilietybės referendumą vengia garsiai kalbėti apie tai, kad teisę į daugybinę pilietybę jie žada suteikti tik „teisingose“ pasaulio valstybėse gyvenantiems lietuviams.
„Lietuvio pasas būtų teikiamas visiems užsienyje gyvenantiems lietuviams neskirstant jų į gerus ir blogus lietuvius. Lietuvio pasas suteiktų visas Lietuvos Respublikos pilietybės suteikiamas teises, išskyrus politines teises balsuoti nacionaliniuose rinkimuose bei užimti pareigas, kuriose būtina ištikimybės Lietuvos Respublikai priesaika“, – sako J. Vaiškūnas.
Primename, kad 2019 m. gegužės 12 d. kartu su Lietuvos Prezidento rinkimų pirmuoju turu vykusiame referendume, Tauta pasisakė prieš dvigubos pilietybės įteisinimą. Referendume dėl dvigubos pilietybės balsavo 52,58 proc. visų rinkėjų. Tačiau, tam kad būtų pakeistas Lietuvos Konstitucijos 12 straipsnis, turėjo pritarti 50 proc. visų Lietuvos rinkėjų. Tačiau nepritarė.
PLB atstovė -Seimo narė,pagrindinė daugybinės pilietybės įkyri teikėja, visu gražumu pasirodo esanti globalistė -kosmopolitė.Tad, kaip ji pateko į Seimą ? Suagokimes tokių politikų.
nebalsuosiu vien dėl to, kad referendumą siūlo ši Seimo narė. Visi jos stumiami įstatymai yra nusikaltami: nukreipti prieš kalbą ir valstybę.
O ar neatrodo, jog projekte tokia pilietybė sąmoningai pagražinta, pavadinta DVIGUBA, o ne tikruoju pavadinimu – DVEJOPA? Kad užmaskuotų esmę, kad suklaidintų neturinčius laiko ar galimybės įsigilinti. Juk tai, kas DVIGUBA, ATRODO sustiprinta, labai tvirta…
Šiandienos ŽR Dienos klausimo
( – ziniuradijas.lt/laidos/dienos-klausimas/ar-lietuviu-kalba-ukrainos-pabegeliams-yra-butina?video=1 )
2-sis klausimas (3/3 laidos dalis) – apie mūsų viešbučių (NE)užimtumą per šias Velykas, kiek užsienio turistų (ne)atvyksta. Taip pat ir apie didėjantį lietuvių pomėgį keliauti po pasauil5 per šventes:
– ziniuradijas.lt/laidos/dienos-klausimas/sventinis-savaitgalis-palangos-verslininku-dziaugsmai-ir-vargai?video=1
Tarp 2 ir 4 min. – apie priežastį, kodėl ne tik užsienio turistai, bet ir… mūsų emigrantai iš JAV, Austrjos ir kitur neatvyksta į Lietuvą šiemet per Velykas: Čia per pavojinga !.. Čia ir Kaliningradas, ir Baltarusija!..
Na, tai nuo kada pradėsime platinti papildomas pilietybes lyg reklamines skrajutes ( listofkes ), skatinančias tapti kitų šalių piliečiais? Nes tai toks niekam neįpareigojantis dalykas…
Beje, kalbėdami apie stumiamas keleriopas pilietybes, nepainiokime dvigubo su dvejopu! Dviguba, triguba – tai sudėti 2 ar 3 VIENODOS. Bet šitai nebent su suklastotais pasais įmanoma, kai tas pats asmuo kaip 2 asmenys registruojasi ir taip jo pilietybė susidvigubina (notarė pasakojo apie tokį atvejį). Gi Seimas siūlo mūsų emigrantams 2 (ar daugiau) SKIRTINGAS pilietybės įsitaisyti. Taigi, ne dviGUBAS, o dveJOPAS! Siūlo tapti DVEJOPAIS piliečiais…
Didysis LKŽ:
dvejópas , -a adj. (1) K, -à (3)
1. SD1171, SD48, R, H dvejoks, toks ir toks: Žmogus tas dvejópas – vieną sykį taip, antrą sykį antraip sako, masina …
Dvejopumo veidus aplinkybės formuoja:
– anais laikais: iš vienos pusės žiūrint − komunistas, iš kitos – sako, jog Lietuvai dirba;
– šiais laikais: vienomis aplinkybėmis Lietuvos pilietis, kitomis – NE, ne Lietuvos (pilietybė skiriasi priklausomai nuo to, iš priekio, ar iš užpakalio į jį žiūrime?)…
Dabartinės LK žodynas:
dvejóp‖as, ~a (1) – kuris dviejų rūšių.
Pvz., kaip madingas apsiaustas, kurį gali vienaip ar kitaip išverstą dėvėti.
Išmanu, patogu ir nebrangiai kainuoja. Labai tinka mokančiam gyventi, a niaaa?
Girdėjau šimtus žmonių pasisakant UŽ antrą pilietybę, už referendumą, bet tik pavieniai iš jų sakė: man, MAN reikia dviejų pilietybių! Verčia susimąstyti: o KIEK yra žmonių, kuriems vienos maža?
Stebina neatitikimas tarp mažo poreikio ir milžiniškų pastangų šiam poreikiui įgyvendinti.
Gal kažkas slapta finansuoja tas pastangas?! Pvz., anūkai žmonių, kurių prieš karą Lietuvoje turėtas brangus nekilnojamas turtas išlikęs iki šiolei ir tapęs dar brangesniu? Tie anūkai ne Lietuvoje gyvena, LT pilietybės neturi, bet.. norėtų atgauti senelių turtą.
girdėti jokių „šimtų žmonių“, kurie už. Kokie tikrieji šio aršaus stūmimo tikslai su painia ir eiliniam mirtingajam galimai nesuprantama referendumo formuluote? Reikia išsamaus straipsnio apie tai, koks tikrasis tikslas. Kas stovi už girdimų veikėjų?
Vien seime tokių 100.
Kažkas. Slaptai.
Šiandien LRT girdėjau eilinę propagandos porciją, kurioje žurnalistė pareiškia, kad „JAV yra lietuvių emigrantų, kurie galbūt norėtų sugrįžti gyventi į Lietuvą, bet be Lietuvos paso to padaryti negalėtų“. Tai yra įžūlus melas ir demagogija. JAV piliečiai tikrai yra įleidžiami į Lietuvą ir gali apsigyventi Lietuvoje. Net ir tuo atveju, jei tai būtų ne lietuvių kilmės amerikiečiai. O jeigu lietuvių kilmės, tai, savaime aišku, taip pat galėtų su savo JAV pilietybe atvykti ir gyventi Lietuvoje. „Ar pavyks grįžti? Būtent tai sprendžia dvigubos pilietybės klausimas!“ veidmainiškai dramatizavo LRT demagogas žurnalistas, lyg Lietuva neleistų į Lietuvą atvykti arba Lietuvoje gyventi žmogui su JAV pilietybe.
Kai įpusėjus Panoramai abi ponios aiškino, kaip labai joms dvejopos pilietybės reikia, pasidarė įdomu, ar jos pačios nelabai supranta, ar juos ten kažkas kitas klaidina (turėdamas savo tikslų?)?
Viena sakė, jog ji jau kelis dešimtmečius JAV gyvena, bet, atėjus senatvei, norėtų namo (t.y., į Lietuvą). Jos vaikai į Lietuvą keltis nenori, ir JAV pilietybės atsisakyti nenori, tik nori, kad nereiktų prašyti leidimo, kai norės kada aplankyti Lietuvą. Todėl nori dvejopos pilietybės – kad būtų patogiau, kad leidimo nereiktų laukti… 🙁
Tik apie SAVE, savo NORUS. Apie Lietuvą, kaip jai geriau, kaip valstybei saugiau, mąstyti dar neteko.
Primena laikus, kai sakyta:
My govorim – Lenin, a podrazumevajem – partija,
My govorim – partija, a podrazumevajem – Lenin!
I tak uže 20 let, tovarišči,
my govorim dvigubas ,
a podrazumevajem dvejopas pilietis!
Kaip ši nepagarba rinkimų rezultatams, gyventojų kiršinimas prisideda prie valstybės saugumo? –
* Vilniaus rajone politikų derybos nesimezga, politologė prognozuoja: „Galime turėti situaciją gana kritinę ir labai greitai“
– lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1961918/vilniaus-rajone-politiku-derybos-nesimezga-politologe-prognozuoja-galime-tureti-situacija-gana-kritine-ir-labai-greitai
Kiek tai pasitarnauja strateginės globėjos siekiams? 🙂
Jeigu būtume normali valstybė, tai jau seniai ten reikėjo įvesti tiesioginį valdymą ir daryti tvarką, o ne leisti ten šeimininkauti jedinstvo-jednosc. Tik šitaip buvo galima buvo vykdyti to krašto deokupacijos ir integracijos politiką, sutvarkyti bent jau švietimą: lietuviškas mokyklas, darželius. Bet kai nesame normali valstybė ir normali tauta, o esame mankurtų populiacija, tai bet kuriuo atveju sunku tikėtis, kad bus įgyvendinami ne Lenkijos, o Lietuvos nacionaliniai interesai.
Visose apskrityse anksčiau buvo vyriausybės atstovai (ar kitaip vadinti), kurių viena iš veiklos sričių buvo saugoti, kad jose nebūtų pažeidžiama mūsų konstitucija. Ar ne todėl jų atsisakyta, kad globėja reikalavo, kad jai nebūtų trukdoma čia šeimininkauti? Kadangi tik vienoje apskrityje atstovą atšaukti reikštų apnuoginti tiesą, tikrąją padėtį (kad Vilniaus apskritį ne Lietuva valdo), atšaukė visus, kaimynę dangstydami?
Visose apskrityse anksčiau buvo vyriausybės atstovai (ar kitaip vadinti), kurių viena iš veiklos sričių buvo saugoti, kad jose nebūtų pažeidžiama mūsų konstitucija. Ar ne todėl jų atsisakyta, kad globėja reikalavo, kad jai nebūtų trukdoma čia šeimininkauti? Kadangi tik vienoje apskrityje atstovą atšaukti reikštų apnuoginti tiesą, tikrąją padėtį (kad Vilniaus apskritį ne Lietuva valdo), atšaukė visus, kaimynę dangstydami?
po slenksčiu duobė žarijų
mano nuomonę prarijo?..
O gal dar atsiras, gal jai paskelbs amnestiją? 🙁
Amerikos lietuvė paliudijo, kaip … … …
− youtube.com/watch?v=lrtTIMK6eMU
Pokalbis su JAV žurnaliste apie istorijos klastojimą, kalbos niekinimą, ko siekiama, stumiant “daugybinę pilietybę”, ir dar šis bei tas