Seime vyko pirmasis bendras naujos kadencijos Užsienio reikalų ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų posėdis, kuriame buvo svarstomi imigracijos padėties Lietuvoje, sienų kontrolės ir migracijos procesų valdymo klausimai.
Uždarame posėdyje komitetų nariams už migracijos politikos formavimą ir įgyvendinimą atsakingų institucijų atstovai pristatė duomenis apie imigracijos tendencijas, dinamiką, kylančius iššūkius ir problemas, imigrantų integracijos priemones. Institucijos pasidalino duomenimis apie teisinio reglamentavimo pasikeitimus, susijusius su naujais darbo migracijos politikos mechanizmais, įsigaliosiančiais nuo kitų metų.
Posėdyje daug dėmesio skirta Lietuvos išorės sienų kontrolei ir nacionalinio saugumo aspektams. Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Valstybės saugumo departamento atstovai pateikė duomenis apie padėtį pasienyje, taikomas kovos su instrumentalizuota migracija iš Baltarusijos politikos priemones, išorės sienos fizinio barjero ir stebėjimo sistemų efektyvumą. Buvo pasidalinta įžvalgomis dėl galimų grėsmių nacionaliniam saugumui.
Komitetų nariai taip pat aptarė užsienio piliečių skaičiaus kitimą šalyje, diasporų formavimosi dinamiką ir šių procesų poveikį socialinei sanglaudai.
Pasak posėdžio dalyvių, efektyvi migracijos politika turi derinti darbo rinkos poreikius, imigrantų integracijos skatinimą bei ilgalaikį valstybės saugumo užtikrinimą.
Seimo nariai pabrėžė tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarbą formuojant veiksmingą ir saugią migracijos politiką.
Posėdyje dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Migracijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Valstybės saugumo departamento, Prezidentūros, Vyriausybės kanceliarijos atstovai.