Lapkričio 18 d. Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės sumanymu vykusiame pasitarime su visomis susijusiomis institucijomis aptartas „Teltonikos“ aukštųjų technologijų parko projekto įgyvendinimo procesas ir sutarta dėl tolesnių jo įgyvendinimo žingsnių bei institucijų veiksmų geresnio koordinavimo.
Išsamiai aptarti keli esminiai projekto procesai ir jų stadija
T. y. projektui reikalingų elektros tinklų projektavimas ir įrengimas, bendrojo plano ir sklypo paskirties pakeitimai bei stambaus projekto investicijų sutarties pratęsimo galimybės, atsižvelgiant į aukščiau minėtų procesų eigą.
Galimi sprendimai dėl elektros tinklų projekto suderinimo su kelių reglamentais buvo pasiūlyti dar praėjusią savaitę, todėl projektavimo stadija turėtų būti baigta netrukus.
Šiandienos susitikime buvo aptartas ir įrengimo klausimas – galimybė pačiai AB „Litgrid“ atlikti šiuos darbus per labiausiai trumpą laiką. Dėl bendrojo plano ir sklypo paskirties pakeitimų, techninės sąlygos suderintos tarp institucijų.
Šiuo metu ruošiami bendrojo plano pakeitimai, kurių suderinimui bus trumpinami laikai. Kadangi dabartinis reglamentavimas nenumato galimybės Ekonomikos ir naujovių ministerijai nukelti sutartyse su investuotojais numatytų rodiklių pasiekimo, jeigu grėsmė jų įvykdymui kyla dėl paties projekto dydžio ir sudėtingumo sąlygotų kliūčių, sutarta, kad bus sumanytas Investicijų įstatymo pataisos, numatančios tokias galimybes.
„Kadenciją baigianti Vyriausybė sumanė itin daug įstatymų pakeitimų, kurie leistų visuomenei ypač svarbius projektus įgyvendinti greitai. Tokių projektų per kadenciją buvo vykdoma ar pradėta naujų labai daug – nuo karinės infrastruktūros, strateginių energetikos projektų iki verslo sumanymų.
Dažniausiai – tai sudėtingi ir daug proceso dalių turintys projektai, kur sprendžiami žemės sklypų, reikalingos infrastruktūros klausimai, atliekamos poveikio aplinkai vertinimo procedūros, vykdomi bendrųjų planų tikslinimo ir kiti klausimai.
Valstybei svarbių projektų įgyvendinimo koordinavimas vyksta ne tik instituciniu bet, esant reikalui, ir Vyriausybės kanceliarijos ar specialių komisijų lygiais. Esant būtinybei tikslinamos ir teisės aktų nuostatos.
Įgyvendinimo eigoje gali atsirasti įvairių pavojų, kurie planavimo pradžioje nebuvo žinomi. Bet glaudus institucijų bendradarbiavimas ir susikalbėjimas yra kelias į projekto įgyvendinimo eigoje atsirandančių problemų sprendimą.
Tokių sėkmės pavyzdžių turime išties daug ir nėra jokio pagrindo, kad šis projektas būtų kitoks“, – sakė premjerė I. Šimonytė.
Sutarta dėl išsamaus procesų kalendoriaus parengimo, atsižvelgiant į šios dienos sprendimus. Jis leis toliau visiems procesų dalyviams ir koordinatoriams stebėti procesų eigą ir pakeliui atsirandančius iššūkius esamu laiku.