Sekmadienis, 16 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Geras garsas sustiprins TV žiūrėjimo patirtį

www.alkas.lt
2022-12-26 06:00:58
117
PERŽIŪROS
0
Televizorius

Televizorius | pixabay.com, Alehandra13 nuotr.

Kad šiuolaikiniai televizoriai geba atkurti itin natūralų, kone iš tikro gyvenimo perkeltą vaizdą, nieko nebestebina. O kaip yra su garsu? Eksperto teigimu, ne visi televizorių savininkai žino, jog yra papildomi nustatymai, galintys gerokai pagerinti ir sustiprinti skirtingų TV programų žiūrėjimo patirtį: pavyzdžiui, priminti tikrus koncertus, sukurti sporto rungtynių atmosferą arba namuose jaustis tarsi Holivude, į pagalbą pasitelkus išmaniąsias sistemas.

Reguliuokite vidinę garso sistemą

Jei žiūrint mėgstamą laidą, serialą ar tiesiog klausantis dainų per televizorių jaučiate, kad garso kokybė nesuteikia norimo įspūdžio, labai tikėtina, kad kaltas ne pats televizorius, o jo garso nustatymai. Pasak „Samsung“ eksperto Vytauto Povilo Jurgaičio, pakoregavus tam tikrus parametrus, pavyzdžiui, garsumo lygį, balansą, režimą ar kitus, priklausomai nuo televizoriaus modelio siūlomus nustatymus, galima mėgautis kur kas geresne kokybe. Bene visuose televizoriuose pirmiausiai reikia keliauti į nustatymus (angl. Settings), pasirinkti garsą (angl. Sound) ir atlikti norimus veiksmus.

„Jei dėl neaiškių priežasčių iš televizoriaus sklindantis garsas pradeda aidėti, čežėti, atsilikti nuo vaizdo, strigti, būti per tylus ar kitaip erzinantis ausį, pabandykite atkurti gamyklinius nustatymus. Juos rasite meniu juostoje pasirinkę opciją „Atstatyti“ (angl. Restore). Jei garsas susitvarkė, tačiau vis tiek nepateisina lūkesčių, pareguliuokite pasirodžiusius nustatymus: garsumą, aidą, foną. Taip pat galite pasirinkti konkretų režimą, kuris išryškins žiūrimo TV formato, pavyzdžiui, sporto varžybų, skambesio ypatumus“, – pasakoja ekspertas.

Garso parinkčių skirtumai ir patarimai

Priklausomai nuo televizoriaus, integruoti garso režimai skiriasi, tačiau rezultatas panašus. V. P. Jurgaitis atkreipia dėmesį į tris pagrindinius pasirinkimus: standartinį (angl. Standart), optimizuotą (angl. Optimized) ir sustiprinantį (angl. Amplify).

Pirmasis variantas subalansuoja tolygų garsą be išraiškingų balsų ar žemų dažnių. Optimizuotas režimas sukuria atmosferinį garsą, leidžiantį mėgautis galingesniais efektais. Galiausiai, sustiprinantis pasirinkimas pabrėžia vidutinius ir aukštus garso tonus. Tai ypač naudinga, kai sunku suprasti, kas yra kalbama.

„Jeigu nusprendžiate patys koreguoti nustatymus, atkreipkite dėmesį į garso lygius – juos galima keisti naudojantis garso „ekvalaizeriu“ (angl. Equalizer). Patarčiau skirtingų garso dažnių balansą geriau šiek tiek sumažinti, negu padidinti. Taip garsas skambės natūraliau, išvengsite garsų iškraipymo“, – rekomenduoja ekspertas.

Jis priduria, jog norint sodraus, šilto ir pilno garso, ne visuomet padeda žemųjų dažnių padidinimas. Vietoje to galite pabandyti sumažinti aukštuosius dažnius ir gauti ausiai kur kas patrauklesnį variantą. Visi šie veiksmai atliekami labai paprastai: tiesiog pulteliu didinant ir mažinant parinktis, kol pasiekiate tokį skambesį, kuris labiausiai atitinka jūsų poreikius.

„Mūsų televizoriai didžiąją dalį šių nustatymų gali pritaikyti išmaniai ir automatiškai naudojant „Intelligent Mode“ funkciją. Įjungus ją, televizorius analizuoja aplinką, foninius garsus, žiūrimą turinį ir atsižvelgia į jūsų įpročius. Tokiu būdu televizorius automatiškai prisitaiko prie aplinkos, reguliuoja garso dažnius kad pvz., visi gerai girdėtų, kas vyksta televizoriuje, kai kambaryje susirenka daugiau žmonių, arba išryškina veikėjų balsus, kad nepraleistumėte svarbių dialogų, kai pradedate siurbti kambarį, be to televizorius automatiškai pritildo garsą vakare, kad netrukdytumėte aplinkiniams ilsėtis“, – apie išmaniuosius garso nustatymus detalizuoja V. P. Jurgaitis.

Papildomos garso sistemos išraiškingesniems įspūdžiams

Pasak V. P. Jurgaičio, jei žiūrint veiksmo filmą norite girdėti ne tik atbildantį traukinį, bet ir tarsi pajusti iš kurios pusės šis lekia, o klausantis gyvo garso koncerto būti pilnai apsuptam orkestro, verta pagalvoti apie papildomus išmaniuosius įrenginius, iš kurių galima tikėtis tikro kino teatro efekto.

„Televizoriaus garso nustatymai leidžia pagerinti patirtį, tačiau papildomi garso sistemos įrenginiai kuria autentiškus potyrius arba kitaip tariant – „Holivudą namuose“. Kaip pavyzdį pateiksiu naują  „Samsung“ Q serijos „Soundbar“ sistemą, pasižyminčią erdviniu garsu, kurį sukuria vienuolika priekinių ir erdvinių kanalų, vienas žemų dažnių garsiakalbio kanalas ir keturi aukštyn nukreipti kanalai.

Taip sklindantis garsas įtraukia klausytoją į veiksmą, kurdamas įspūdį, jog viskas vyksta čia pat, tarsi susitapatinama su pasakojama istorija. Net jei tai aidintys šūviai ar virš galvos „pakibęs“ malūnsparnis. Išmanioji sistema suteikia ryškų garso aiškumą, pritaikytą tik jūsų erdvei“, – papildomų sistemų naudą iliustruoja ekspertas.

Beje, V. P. Jurgaitis pabrėžia, kad garso kokybei įtakos turi ne tik pats televizorius ir išmanios garso sistemos, bet ir jų išdėstymas. Anot jo, 2022 m. serijos „Soundbar“ garso sistemos su WiFi ryšiu „Dolby Atmos“ erdvinio garso perdavimui nenaudoja laidų, tad juos galima itin patogiai išdėlioti patalpoje.

Dar vienas Q serijos „Soundbar“ sistemų privalumas yra „Q-Symphony“ technologija. Ji leidžia sinchronizuoti ir vienu metu naudoti tiek „Soundbar“, tiek televizoriaus garsiakalbius. Tai sukuria įspūdį lyg prieš žiūrovą stovėtų aukštesni garsiakalbiai ir daug efektyviau užpildo erdvę garsu.

„Nei laidinių, nei belaidžių garsiakalbių patarčiau nedėti į baldus, gilias lentynas, komodas, negrūsti toli į kampą – nukentės garso kokybė. Garsas geriausiai skamba tada, kai sistemos yra bent per sprindį atitrauktos nuo sienos. Tai taikoma ir garso juostoms.

Garso kolonėlių aukštųjų dažnių garsiakalbiai turėtų būti sėdinčio klausytojo ausų aukštyje, todėl mažo tūrio garso kolonėles rekomenduojama statyti ant specialių stovų. Apskritai, išdėstymas turėtų priminti menamą ratą arba trikampį, jeigu yra trys pagrindiniai garso išvesties kanalai. Vis dėlto, kiekviena namų erdvė reikalauja eksperimentavimo su išdėstymu bei nustatymų reguliavimu“, – pataria V. P. Jurgaitis.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Kuo svarbus geras Vartotojo sąsajos dizainas?
  2. Buitinė technika pati neišsivalo
  3. Mygtukiniai telefonai dar nepraranda paklausos
  4. Kas virtuvėje „suvalgo“ daugiausia elektros?
  5. Skalbyklės: neatrastos galimybės ir klaidos

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Lietuvos mokslo taryba
Istorija

Neatrasti devyniasdešimtųjų pasakojimai: ką atskleidžia alternatyvios jaunimo kultūros tyrimas

2026 08 15
Pašto ženklas Lietuvos kulinarinis paveldas. Obuolių sūris
Gamta ir žmogus

Saldus lietuvių pasirinkimas: obuolių sūris puoš naująjį pašto ženklą

2026 08 15
„Kultūros pasas“ tęsia savo kelią
Kultūra

Kultūros paso rinkinį papildė 1347 naujos programos – nuo šiol ir priešmokyklinio amžiaus vaikams

2026 08 15
Aplinkosaugininkai | am.lrv.lt
Gamta ir žmogus

Aplinkosaugininkai stiprina limituotos žvejybos priežiūrą

2026 08 14
Būdai, kaip gauti aktualią informaciją apie privalomąją pradinę karo tarnybą
Lietuvoje

Prasidėjo pasiūlymų dėl Kairių karinio miestelio vystymo vertinimas

2026 08 14
Memorandumo pasirašymas | kam.lt nuotr.
Lietuvoje

Ukrainos gynybos įmonė DEMZ statys amunicijos gamyklą Lietuvoje

2026 08 14
Klaipėdos uostas
Lietuvoje

Stiprinama visapusė Klaipėdos uosto apsauga

2026 08 14
Kuo naudinga jėgos treniruotė?
Gamta ir žmogus

Rugsėjo mėnesį Klaipėdoje – atviros sporto treniruotės vaikams ir jaunimui

2026 08 14
Avarija
Gamta ir žmogus

Ugniagesiams gelbėtojams gelbėjimo darbų daugėjo autoįvykiuose

2026 08 14
Pinigai
Lietuvoje

Didžiausios investicijos liepą – pagalbai vaikams su negalia, elektros tinklams ir turizmui

2026 08 14
36 pavojingi gaminiai
Lietuvoje

36 pavojingi gaminiai ir daugiau nei 1 000 patikrinimų

2026 08 14
Prienuose ryškiai „liepsnos“ Duonos ir ugnies šventė
Kultūra

Prienuose ryškiai „liepsnos“ Duonos ir ugnies šventė

2026 08 14

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Andriejus Karčaginas apie Geruosius rusus apie A. Navys, M. Sėjūnas. Kada baigsis karas?
  • Saulės Vilna apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (I)
  • jo apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (I)
  • Arkliairklis apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (I)

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Rugpjūčio 16-osios horoskopas: lengvas pokalbis dar nereiškia lengvo sprendimo
  • Kai vaikas „nevalgo“: kada reikėtų sunerimti?
  • Vaiko pasaulis turi būti ryškus: akinių lęšius vaikams kompensuojami
  • Kas penktas lietuvis negali atsakyti kiek jam kainuoja automobilis

Kiti Straipsniai

Trys žmonės vakare kalbasi prie kavinės stalo po augančiu Mėnulio pjautuvu

Rugpjūčio 16-osios horoskopas: lengvas pokalbis dar nereiškia lengvo sprendimo

2026 08 15
„Google“

Pirma paieška „Google“ – nebūtinai tikra: kaip sukčiai klastoja bankų svetaines?

2026 08 15
Lietuvos mokslo taryba

Neatrasti devyniasdešimtųjų pasakojimai: ką atskleidžia alternatyvios jaunimo kultūros tyrimas

2026 08 15
Pašto ženklas Lietuvos kulinarinis paveldas. Obuolių sūris

Saldus lietuvių pasirinkimas: obuolių sūris puoš naująjį pašto ženklą

2026 08 15
Erkė

Erkių metas vėl įsibėgėja: kokių požymių negalima ignoruoti

2026 08 15
„Kultūros pasas“ tęsia savo kelią

Kultūros paso rinkinį papildė 1347 naujos programos – nuo šiol ir priešmokyklinio amžiaus vaikams

2026 08 15
Trys žmonės šiltai kalbasi senamiesčio aikštėje rugpjūčio vakarą

Rugpjūčio 15-osios horoskopas: drąsesnį sumanymą sustiprins tikslus susitarimas

2026 08 15
Aplinkosaugininkai | am.lrv.lt

Aplinkosaugininkai stiprina limituotos žvejybos priežiūrą

2026 08 14
Memorandumo pasirašymas | kam.lt nuotr.

Ukrainos gynybos įmonė DEMZ statys amunicijos gamyklą Lietuvoje

2026 08 14
Klaipėdos uostas

Stiprinama visapusė Klaipėdos uosto apsauga

2026 08 14

Skaitytojų nuomonės:

  • Andriejus Karčaginas apie Geruosius rusus apie A. Navys, M. Sėjūnas. Kada baigsis karas?
  • Saulės Vilna apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (I)
  • jo apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (I)
  • Arkliairklis apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (I)
  • Saulės Vilna apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (I)
Kitas straipsnis
1920 m. derybos dėl Suvalkų sutarties tarp Lenkijos ir Lietuvos (antras iš dešinės B. K. Balutis) | VDU nuotr.

Bronius Kazys Balutis – diplomatas, kurio žodžiai tapo tautine priesaika

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai