Seime po svarstymo pritarus nebeleisti parduotuvėse dykai dalyti labai lengvų plastikinių maišelių, Aplinkos apsaugos komiteto narys liberalas Romualdas Vaitkus teigia, kad toks sprendimas ne tik padės tausoti išteklius ir gamtą, bet ir teigiamai keis vartotojų elgesį.
„Šiuo sprendimu ne tik išmoktume nedėti kiekvieno obuolio ar pomidoro į atskirą maišelį, bet ir įprastume naudoti tuos pačius plastikinius arba tekstilinius maišelius vynuogėms arba riešutams. Toks mažas, užtat svarbus vartojimo pokytis paskatintų vengti nebūtinų pakuočių ir kitais atvejais“, – teigia R. Vaitkus.
Jeigu Seimas šiai Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisai pritars paskutinėje stadijoje, nemokamų maišelių parduotuvėse nebeliks nuo 2023 m. liepos 1 dienos. Išimtis bus taikoma tik tiems maišeliams, į kuriuos pakuojama žuvis ir mėsa.
Storesnių maišelių, skirtų pirkiniams susikrauti, Lietuvoje nemokamai dalinti nebegalima nuo 2019 m. sausio 1 dienos.
„Eurostat“ duomenimis, vienas Lietuvos gyventojas per metus sunaudoja daugiau nei 300 plastikinių pirkinių maišelių. Plastikiniai maišeliai – vienas iš dešimties dažniausiai išmetamų daiktų Europoje.
Negi dar yra manančių, jog tie maišeliai ir dabar – nemokami?
Visos prekybininkų išlaidas apmoka pirkėjas (viskas įtraukta į prekių kainą).
Ar žinote, kad parduotuvių tinklą reklamuojate už savo pinigus, pirkdami maišelius su prekybos tinklo reklama.
kvailino prie sovietų, taip ir dabar kasdien be sustojimo. Nemokami maišeliai!!! Nemokami katalogai!!! Nuolaidos!!! Gerovės valstybė!!! Laisva ir nepriklausoma žiniasklaida!!! Superpatriotai!!! Prie sovietų kpSS skiedė apie nemokamą mokslą, gydymą, bet iš kur lėšos buvo imamos? Gal iš partškolos buhalterijos? Ar iš surinktų mokesčių? O dabar kas maišelius apmoka? Koks lygis, koks supratimas, koks išsilavinimas aplinkui, kur tik nepažvelgsi….