Rinkoje susiklostę pokyčiai po COVID-19 pandemijos, karas Ukrainoje, ekonominės sankcijos Rusijai ir Baltarusijai, brangstantys degalai – iššūkių ekonomikai, o ypač transporto sektoriui, netrūksta.
Šių metų spalį Vilniuje susirinks įtakingi sprendimų priėmėjai, inovatoriai ir transporto verslo atstovai tartis dėl šio sektoriaus perspektyvų. Šiuo žingsniu Lietuva ir toliau sieks išlaikyti lyderio pozicijas, ieškant sektorių bendradarbiavimo ir siūlant inovatyvius sprendimus.
Spalio 20–21 d. vyksiantis didžiausias Baltijos šalyse renginys transporto ir logistikos srityje – Tarptautinis transporto inovacijų forumas – jau ketvirtą kartą organizuojamas Susisiekimo ministerijos ir Transporto inovacijų asociacijos iniciatyva.
„Lietuva gali ir turi tapti susisiekimo inovacijų laboratorija, kur gimsta drąsiausi ir inovatyviausi sprendimai, leidžiantys didinti transporto sektoriaus konkurencingumą ir kuriamą pridėtinę vertę. Sveikinu jau tradicinį 4-tąjį transporto inovacijų forumą, į kurį šiemet atvyks dar platesnis dalyvių iš viso pasaulio ratas“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.
„Esame tokioje situacijoje, kai nebegalime laukti, jei norime išlaikyti sektoriaus konkurencingumą – privalome transformuotis jau dabar. Bendradarbiaudami tiek tarptautiniu mastu, tiek Lietuvoje turime aktyviai diegti skaitmenizacijos sprendimus, kad galėtume efektyvinti veiklą, trumpinti logistikos procedūras ir įgyvendinti žaliojo kurso reikalavimus. Forumas ir yra ta platforma, kurioje susirinkus inovacijų politikos formuotojams ir verslo atstovams, priimami sprendimai, keičiamasi patirtimi, gimsta naujos idėjos ir bendradarbiavimo formatai,“ – pažymi Transporto inovacijų asociacijos valdybos pirmininkas Jurgis Adomavičius.
Praėjusiais metais į Forumą sukvietę 70 pranešėjų ir diskusijų dalyvių iš 17 pasaulio šalių, organizatoriai šiemet žada dar daugiau aktualaus turinio. Dvi dienas vyksiantis renginys jungs dvi konferencijas, skirtas transporto srities aktualijoms bei proveržio inovacijomis ir jų pristatymui. Forumo metu jau antrus metus iš eilės bus apdovanoti konkurso, skirto žaliosioms iniciatyvoms susisiekimo srityje, nugalėtojai – geriausių ir inovatyviausių aplinką tausojančių idėjų autoriai, taip pat bus organizuojama speciali sesija startuolių kuriamų inovacijų pristatymui.
Šių metų forume daug dėmesio sulauks autonominio transporto, žaliosios energetikos, dekarbonizacijos, elektrinių įkrovimo stotelių plėtros, tarptautinių skaitmeninių koridorių, EFTI reglamento įgyvendinimo ir kitos temos. Bus kalbama apie visą transporto sektorių, daug dėmesio skiriant kelių, geležinkelių ir oro pervežimams, taip pat miestų judumo sprendimams.
Renginyje dalyvaus ir apie globalią situaciją transporto sektoriuje bei būtinus priimti sprendimus diskutuos Europos Komisijos pareigūnai, taip pat Tarptautinės kelių transporto sąjungos (IRU) atstovai, Baltijos šalių susisiekimo ministrai, kiti politikos formavime dalyvaujantys pareigūnai.
Į klausimus – kas pakeis dyzeliną, kaip bus sprendžiamos vairuotojų trūkumo ir trūkinėjančių tiekimo grandinių problemos, kaip spartinti elektrifikaciją ir skaitmenizaciją, atsakymų ieškos ir praktiniais siūlymais dalinsis transporto ir kitų verslo sektorių lyderių atstovai – „Shell“, „Siemens Mobility“, „Scania“, UAB „cargoGO Logistics“.
„Google“ sprendimų panaudojimo galimybėmis dalinsis Ricardo Munoz Nunez, „Google Cloud“ transporto industrijos vadovas Europai, Vidurio Rytams ir Afrikai. Apie skaitmeninius sprendimus vežėjams kalbės Till Kreiler, „DKV Mobility“ skaitmenizacijos vadovas, skaitmeninių dvynių (digital twin) panaudojimo transporto sektoriuje pavyzdžius pristatys „TomTom“ atstovas, autonominio vairavimo ir prekių pristatymų sprendimus pademonstruos „Cleveron Mobility“.
Forumo metu veiks unikali inovacijų ekspozicija, kurioje bus demonstruojami autonominio vairavimo sprendimai, logistikoje veikiantys dronai ir kita moderniausia technika.