Sausio 7 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su kultūros politikos atstovais ir bendruomenės lyderiais. Susitikime buvo aptarti kultūros finansavimo, jos prieinamumo regionuose klausimai, tvarios ir įrodymais grįstos kultūros politikos formavimas ir įgyvendinimas.
Šalies vadovas susitikime su kultūros sektoriaus atstovais akcentavo, kad kultūra yra valstybės ir visuomenės savitumo, savivertės, ekonominės pažangos ir socialinės gerovės garantas, ir būtina konkrečiais darbais ir valstybės įsipareigojimais bei pakankamu dėmesiu stiprinti šią sampratą. Prezidentas pabrėžė, kad be pilno kultūros sektoriaus potencialo apčiuopimo negalėsime pasiekti brėžiamų stiprios, žalios, teisingos ir šiuolaikiškos Lietuvos ateities vizijos perspektyvų.
Šalies vadovas su kultūros bendruomenės atstovais aptarė kultūros politikos formavimą ir teisėkūros principus. „Turime toliau siekti, jog sprendimai kultūros politikoje būtų priimami juos grindžiant įrodymais, tyrimais ir analize, o teisėkūros iniciatyvos kultūros srityje turi būti ambicingos, apčiuopiančios kultūros sektoriaus potencialą, nukreiptos į ateitį ir programuojančios pokytį“, – teigė Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, taip pat būtina ir toliau stiprinti, telkti ir sinchronizuoti analitines kompetencijas, nes tik koordinuojama veikla leis aiškiai identifikuoti kultūros sektoriaus kuriamą vertę – tiek kultūrinę, tiek ekonominę.
Prezidentas su kultūros bendruomenės atstovais taip pat aptarė kultūros prieinamumo regione ir kultūrinės atskirties mažinimo klausimus.
EBPO tyrimas rodo, kad iš dešimties ministerijų net devyniose – aibė problemų. Trūksta kompetentingų darbuotojų, analitinių gebėjimų, politinių žinių ir įrodymais grįstų sprendimų. Anot ataskaitos, vienintelė Aplinkos ministerija nesusiduria su šiais iššūkiais.
− delfi.lt/news/daily/lithuania/ataskaitoje-isvardijo-vyriausybes-darbo-spragas-gerai-sekasi-tik-vienai-ministerijai.d?id=89139203
LR Konstitucija
„84 straipsnis
Respublikos Prezidentas:
1) sprendžia pagrindinius užsienio politikos klausimus ir kartu su Vyriausybe vykdo užsienio politiką“
Ar buvo pranešta apie pasiekimus šioje srityje?
Lietuvių kalba yra pati svarbiausia mūsų kultūros dalis. Kas buvo pasakyta apie lietuvių kalbos – mūsų valstybinės kalbos gynimą, išsaugojimą ir puoselėjimą?
„sinchronizuoti analitines kompetencijas“ – nesupratau.
„identifikuoti kultūros sektoriaus kuriamą vertę“ – stengiuosi suprasti, kol kas nepavyksta.
Prileiskime prie valstybės vairo poetus!
– respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/prileiskime-prie-valstybes-vairo-poetus/
Buvo juk pianistai, dainininkai, rašytojai, poetai, istorikai, ir dabar tokių bei panašių netrūksta. Na, ir kas? Atsiprašau, bet labai nusišnekėta…