Seimo nutarimu, 2022 m. paskelbti Sūduvos metais.
Tai padaryta pažymint istorinį įvykį, kai 1422 m. pasirašius Melno taikos sutartį, Sūduvos kraštas visam laikui buvo prijungtas prie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės.
Todėl 2022 metais bus pažymėta Sūduvos krašto susigrąžinimo 600 metų sukaktis.
Skelbiant Sūduvos metus taip pat siekta įvertinti Sūduvos reikšmę Lietuvos valstybės istorijoje, pabrėžti šio krašto įtaką lietuvių kalbos, kultūros bei tapatybės susidarymui, Lietuvos tautiniam atgimimui ir valstybingumo atkūrimui 1918 metais.
Etninės kultūros globos tarybos (EKGT) ir Suvalkijos (Sūduvos) regioninės etninės kultūros globos tarybos pastangomis sukurtas Sūduvos metų ženklas. Ženklo autorius – Rolandas Rimkūnas. Ženklas sukurtas remiantis Suvalkijos (Sūduvos) herbo, kurį pereitais metais patvirtino Lietuvos Respublikos Prezidentas, simbolika.
Siūloma šiais Sūduvos metais ženklą kuo plačiau naudoti: leidiniuose, renginių atributikoje, interneto svetainėse, susirašinėjimo dokumentuose, ant suvenyrų ir kitur.
Parengta pagal Etninės kultūros globos tarybos pranešimą
Tikra shuduva ka daugiau!
Sūduvą ne Lietuva valdė tik Traidenio laikais. Tačiau Vytenio laikais Sūduvą Lietuva atsikovojo ir ją valdė kaip savo teritoriją. Tačiau Gedimino laikais Lietuvos valdymas joje silpo Ordino ir Mozūrų naudai, jos priklausymas Lietuvai tapo ginčo dalyku. 1410 m. Žalgirio pergale šiam ginčui buvo padėtas taškas, ką ir liudija 1422 m. Melno taikos sutartis.
Todėl nėra tikslu sakyti, kad šia sutartimi Sūduva buvo prijungta prie LDK. Tas klausimas sudėtingesnis, – taip sakant, niekinama Mindaugo ir Vytenio nuopelnai Sūduvos išlaikymo Lietuva.