Antradienis, 10 vasario, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Prezidento atstovas į VRK narius iš peties rėžė konservatoriams ir LRT (video)

Jonas Vaiškūnas, www.alkas.lt
2021-05-19 01:06:56
963
PERŽIŪROS
5
Prof. Šarūnas Liekis | Alkas.lt nuotr.

Prof. Šarūnas Liekis | Alkas.lt nuotr.

Gegužės 18 d., antradienį, Prezidento Gitano Nausėdos pateiktas atstovas į VRK narius, politologas Vitauto Didžiojo Univesriteto (VDU) profesorius, žinomo tautininko, patrioto, istoriko dr. Algimanto Liekio (1943-2019) sūnus „palaidūnas“, Šarūnas Liekis iš Seimo pakylos prabilo apie patirtą spaudimą iš konservatorių partijos atstovų Seime. Jo teigimu, valdančioji Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) apie jo asmenį skleidė gandus tiesiogiai ir įtakodami LRT. Prof. Š. Liekis teigė jaučiantis spaudimą kaip kandidatas į VRK narius.

„…Aš, profesorius Šarūnas Liekis, šiandien noriu pranešti apie aplinkybes, kurias vertinu kaip spaudimą, patiriamą iš vienos partijos ir vienos visuomenės informavimo priemonės nuo to momento, kai Lietuvos Respublikos Prezidentas, Jo Ekscelencija Gitanas Nausėda delegavo mane į VRK narius“, – sakė Š. Liekis ir tikino, kad jo kandidatūros dar net nesvarsčius Seimo frakcijoje, TS-LKD partijos atstovai apie jį slapčia skleidė paskalas, siekdami pasėti abejones jo asmens objektyvumu ir nešališkumu.

„Vertinu tai kaip spaudimą laisvam Seimo narių pasirinkimui, manipuliuojant visuomenės nuomone ir akivaizdžiai pramanytais pretekstais prieš mane, kaip Lietuvos Respublikos Prezidento siūlomą kandidatą“, – sakė Š. Liekis.

Pasak Š. Liekio, skleidžiamų gandų apie jį tikslas buvo pasėti abejones jo nešališkumu ir nepriklausomumu bei sumenkinti jo reputaciją.

„Apie tai, kad neigiamą informaciją apie mane platina TS–LKD atstovai, pokalbyje su manimi dar praeitą savaitę neslėpė ir reportažo autorė LRT radijo žurnalistė Liepa Želnienė“, – sakė Š. Liekis.. Pasak jo, toks „tamsiųjų technologijų veikimas iš esmės kertasi su demokratijos samprata, priesaika sąžiningai tarnauti Tėvynei bei paprasčiausiu padorumu“.

Pasak Š. Liekio, tai, kad šiame „politiniame spektaklyje dalyvauja visuomeninio – visų mokesčių mokėtojų lėšomis išlaikomo – transliuotojo LRT žurnalistai leidžia manyti, jog yra pažeidžiamas tiek LRT įstatymo 3-asis straipsnis, numatantis, kad „LRT savo veiklą grindžia pagarbos žmogui ir valstybei, teisėtumo, nešališkumo, atskaitomybės, skaidrumo, efektyvumo, demokratijos, objektyvumo, politinio neutralumo, nepriklausomumo ir kitais teisinės valstybės principais“, tiek ir LRT žurnalistų etikos kodeksas“.  „Atrodo, kad viena politinė partija daro tiesioginę įtaką visuomeniniam transliuotojui“, – sakė G. Nausėdos pasiuntinys į VRK.  

Š. Liekis pranešė, kad jau  kreipėsi į LRT tarybą, prašydamas įvertinti LRT žurnalistų dalyvavimą „politiniuose procesuose“ bei atsakyti, ar tai yra atskirų asmenų veikla, ar visuomeninio transliuotojo redakcinės politikos dalis.

Š. Liekis taip pat pranešė, jog protestuodamas prieš LRT naudojimą politiniams žaidimams, jis nutraukiąs kūrybinę sutartį su lrt.lt portalu, kuriam rašydavęs straipsnius.

„Noriu pabrėžti, kad spaudimas, kurį patiriu iš vienos politinės partijos tik dar kartą parodo, koks svarbus demokratijai yra Vyriausiosios rinkimų komisijos narių nepriklausomumas, nešališkumas ir gebėjimas atsispirti spaudimui. Būtent todėl ir sutikau, kad mano kandidatūra būtų siūloma į šią valstybės instituciją ir neatsitraukiu, nepaisant spaudimo“, – Seime sakė kandidatas į VRK narius Š. Liekis.

Pasimetusi Konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė–Mikulėnienė  nežinojo ką atsakyti į šiuos kaltinimus ir užklupta žiniasklaidos teigė, kad kaltinti visus iš eilės yra nelabai solidu… ir pridūrė, kad esanti nustebus, kad žmogus, turintis politologinę patirtį ir dirbantis akademinėje srityje, svaidosi tokiais kaltinimais. Suprask –  solidžiu žmogumi esi tiktai tol kol dar laikai liežuvį už dantų apie TS-LKD ir LRT darbelius.

Seimas patvirtino naują VRK

Antradienį, gegužės 18 d. Seimas patvirtinto naują Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sudėtį. Komisijos pirmininke buvo paskirta Jolanta Petkevičienė.

Už J. Petkevičienę slaptu balsavimu balsavo 98, prieš buvo 15, susilaikė 19 Seimo narių.

Slaptu balsavimu patvirtinti ir Respublikos Prezidento, teisingumo ministro ir Lietuvos teisininkų draugijos teikiami komisijos nariai:
už Šarūną Liekį balsavo 76, prieš buvo 42, susilaikė 15 Seimo narių,
už Andrių Vaišnį balsavo 71, prieš buvo 31, susilaikė 31 Seimo narys,
už Ingą Milašiūtę balsavo 96, prieš buvo 19, susilaikė 18 Seimo narių,
už Laurą Martinaitytę balsavo 102, prieš buvo 15, susilaikė 16 Seimo narių,
už Andrių Puksą balsavo 91, prieš buvo 21, susilaikė taip pat 21 Seimo narys.

Patvirtinti nauji VRK nariai | lrs.lt nuotr.
Patvirtinti nauji VRK nariai | lrs.lt nuotr.

Teisingumo ministrės teikto Jono Udrio asmenybei nebuvo pritarta. Už jį balsavo 35, prieš buvo 62, susilaikė 34 Seimo nariai. Už partijų teikiamus asmenis nėra balsuojama.

VRK nariai ir pirmininkas Seime prisieks gegužės 25 d. Jiems prisiekus, pasibaigs 2017 m. birželio 22 d. Seimo sudarytos VRK įgaliojimai.

Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatyme įtvirtinta, kad Seimas VRK sudaro po eilinių ar pirmalaikių Seimo rinkimų praėjus ne mažiau kaip 140 ir ne daugiau kaip 200 dienų.

Asmenį VRK pirmininko pareigoms pateikia Seimo Pirmininkas. Kitus VRK narius siūlo: Respublikos Prezidentas (du aukštąjį išsilavinimą turinčius asmenis); teisingumo ministras (du aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą turinčius asmenis); Lietuvos teisininkų draugija (du aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą turinčius asmenis). Šiuos VRK narius, kaip ir komisijos pirmininką, Seimas skiria slaptu balsavimu.

Savo atstovus teikia ir partijos, gavusios Seimo narių mandatus daugiamandatėje rinkimų apygardoje (asmenis, turinčius aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir darbo rinkimų ir referendumų komisijose, organizuojančiose ir vykdančiose Seimo, Respublikos Prezidento, savivaldybių tarybų rinkimus, rinkimus į Europos Parlamentą, referendumą, patirties).

Komisijos pirmininko pareigos nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybės institucijose, įstaigose, taip pat su darbu verslo, komercijos ir kitose privačiose įmonėse ar įstaigose.

VRK pirmininkas, taip pat teisingumo ministro, Respublikos Prezidento ir Lietuvos teisininkų draugijos siūlymu paskirti jos nariai, jeigu jie yra partijų nariai, darbo Vyriausiojoje rinkimų komisijoje laikotarpiu turi sustabdyti savo narystę partijose ir negali dalyvauti jų veikloje.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Svarstoma – ar Vyskupų konferencijos paskirtas atstovas turi dalyvauti LRT tarybos veikloje?
  2. M. Puidokas. Kodėl VRK tyrimai trukdo liberalams ir konservatoriams?
  3. Įreistruoti pirmieji kandidatai į Seimo narius
  4. D. Grybauskaitė teikia Seimui naujus VRK narius
  5. Seimas patvirtino naujus Lietuvos radijo ir televizijos komisijos narius
  6. Po Lietuvos žmogaus teisių gynėjų skundo – Prezidento rinkimų stebėti atvyko ESBO ekspertai
  7. Prasideda Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų kampanija
  8. Aplinkosaugininkai ir miškininkai ragina Seimą atmesti Prezidento veto
  9. Prezidento vetuotos pataisos dėl rinkimų kartelės bus svarstomos iš naujo
  10. Seimas svarstys Prezidento pataisas dėl civilinio turto konfiskavimo
  11. Seimas po pateikimo pritarė Prezidento pasiūlytiems mokesčių pakeitimams
  12. Septyniems politikams suteikta teisė siekti Lietuvos prezidento pareigų (nuotraukos)
  13. Antrame Prezidento rinkimų rate susigrums I.Šimonytė ir G.Nausėda (tiesioginė transliacija)
  14. Išrinktam Prezidentui Gitanui Nausėdai įteiktas Lietuvos Respublikos Prezidento pažymėjimas
  15. Savivaldybės prašo Prezidento vetuoti įstatymą, įpareigojantį privalomai steigti seniūnijas

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 5

  1. Romas says:
    5 metai ago

    Šaunuolis. Bravo!

    Atsakyti
  2. Žodžio laisvė... says:
    5 metai ago

    Viešumas gydo visas ligas.Bravo.Drąsiai pirmyn ir nepasiduokite bauginimams.

    Atsakyti
  3. Pope says:
    5 metai ago

    Saunuolis. Desimt balu.

    Atsakyti
  4. SS says:
    5 metai ago

    Gera klausyti kai šeimininkus stato prie sienos jų pačių namuose. Senoji VRK taip ir neišsprendė neteisėto Laisvės partijos buvimo Seime, tegul sprendžia problemą naujoji komisija.

    Atsakyti
  5. Siūlys mainus? says:
    5 metai ago

    Po uždaro dviejų komitetų posėdžio nuspręsta Nausėdos į kampą nesprausti
    – delfi.lt/news/daily/lithuania/po-uzdaro-dvieju-komitetu-posedzio-nuspresta-nausedos-i-kampa-nesprausti.d?id=87234073
    ( Dalyvavimo EVT pasitarimų klausimais)

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Robertas Kaunas
Lietuvoje

KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą

2026 02 10
Karo tarnyba
Lietuvoje

Daugiau nei 150 jaunuolių savo noru pradėjo karo tarnybą

2026 02 10
Vaikai
Lietuvoje

Kaune stiprinama prevencinė pagalba šeimoms, pirmenybė – vaiko gerovei

2026 02 10
Aplinkos ministerija
Lietuvoje

Socialdemokratai kviečia aplinkos ministrą

2026 02 10
Prokuratūra
Lietuvoje

Prezidentas priėmė generalinio prokuroro pavaduotojų priesaiką

2026 02 10
Šildymas | enmin.lrv.lt nuotr.
Lietuvoje

Sostinėje šildymo kainos išaugo apie 60 proc

2026 02 10
Elektronikos atliekos
Gamta ir ekologija

Atliekų tvarkytojai sulauks patikrinimų

2026 02 10
Pinigai
Lietuvoje

Lietuvą pasieks dar 50 mln. eurų pagal „Naujos kartos Lietuva“ planą

2026 02 10

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Budweiser apie KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą
  • Budweiser apie KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą
  • Budweiser apie R. Armaitis. Suomijos pamokos Lietuvai: kodėl mes vis dar miegame, kol priešas prie durų?
  • +++ apie KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Degintos medienos tvora – kiemo privatumas, derantis su patrauklumu
  • KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą
  • Daugiau nei 150 jaunuolių savo noru pradėjo karo tarnybą
  • Kaune stiprinama prevencinė pagalba šeimoms, pirmenybė – vaiko gerovei

Kiti Straipsniai

Baltijos šalių energetinės nepriklausomybės diena

Paminėta Baltijos šalių energetinės nepriklausomybės diena

2026 02 09
Miškas

Ministerija siūlo Miškų įstatymo pakeitimus

2026 02 06
Baudos, pinigai | vdi.lt

Siūloma griežtinti atsiskaitymus grynaisiais

2026 02 06
Dominykas Vanhara | www.facebook.com, asmeninė nuotr.

D. Vanhara. Apie LRT „faktų tikrinimą“ ir nutylėtą tikrovę: ką rodo suėmimų statistika

2026 02 06
Seimas, LRT, Europos Parlamentas

Seime – atsakas Europos Parlamentui: raginama nesikišti į Lietuvos vidaus reikalus

2026 02 05
Zigmas Vaišvila

E. Čibirauskas, Z. Vaišvila, G. Ustinavičius. VRK sabotuoja referendumą

2026 02 02
Suimti pamaldų nutraukėjai Minesotos Bažnyčioje

R. Skrinskas. LRT – žmonių zombintojas

2026 02 01
Prezidentas su Danijos Karaliumi aplankė savanorius ir šaulius | R. Dačkaus nuotr.

Prezidentas su Danijos Karaliumi aplankė savanorius ir šaulius

2026 01 29
Laurynas Kasčiūnas

Konservatoriai siekia apriboti trečiųjų šalių piliečiams teisę balsuoti

2026 01 29
Lietuvoje vieši Danijos karališkoji pora

Lietuvoje vieši Danijos karališkoji pora

2026 01 28

Skaitytojų nuomonės:

  • Budweiser apie KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą
  • Budweiser apie KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą
  • Budweiser apie R. Armaitis. Suomijos pamokos Lietuvai: kodėl mes vis dar miegame, kol priešas prie durų?
  • +++ apie KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą
  • +++ apie R. Žemaitaitis. Ar valstybės elyyytas privalo pasiaiškinti dėl ryšių su Petreikių šeima po epšteino dokumentų skandalo?
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Kaip išsirinkti ir teisingai naudotis belaidžiu kroviklius

Kaip išsirinkti ir teisingai naudotis belaidžiu kroviklius

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai