Birželio 1 d., feisbuko (Facebook) grupėje 30 dienų iššūkis, vėl prasideda Lietuvos sveikuolių sąjungos rengiamas Grikių iššūkis.
Lietuvos sveikuolių sąjunga ir Ksavera Vaištarienė (87 m.) pernai skelbė Grikių iššūkį. Tuomet per dvi dienas prie iššūkio prisijungė daugiau kaip 11 000 žmonių. Jo metu žmonėms siūloma pakeisti mitybą taip, kad ji taptų palanki sveikatai ir padėtų atsikratyti įvairių negalavimų: mažakraujystės, virškinimo problėmų, refliukso, padidinto rūgštingumo, viršsvorio, odos ligų, padidinto kraujospūdžio, aukšto cholesterolio, lėtinio nuovargio, nemigos ir pan.
Pakeitus mitybą galima įveikti nepagydomas ligas
Lietuvos vegetarų motina tituluojama 87 metų chemijos mokslų daktarė, docentė Ksavera Vaištarienė tvirtina, kad daugelį neva nepagydomų ligų galima įveikti pakeitus mitybą – atsisakius mėsos, pasninkaujant, laikantis grikių dietos. Moters praktikoje daugybė atvejų, kai jos konsultuoti žmonės pasveiko, nors medikai juos jau buvo nurašę.
50-ies metų įveikusi „nepagydomas“ ligas: Bechterevo ligą ir reumatoidinį artritą Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės narė Ksavera Vaištariene nuo to laiko nesirgo ir nevartojo jokių vaistų. Save laimingiausia moterimi Lietuvoje vadinanti mokslų daktarė dalijasi patirtimi kaip atsikratyti tradicinei medicinai neįkandamų ligų. „Turime kuo daugiau kalbėti apie mitybos galią. Žmogus gali išgydyti save. Aišku, keisti įpročius reikia valios. Apie tai kalbėsime ir iššūkio metu“, – tvirtino K. Vaištarienė.
Medicinai neapčiuopiami negalavimai išnyko
Klaipėdietės Jurgitos (43 m.) sveikatos gerėjimo pokyčiai prasidėjo nuo pernai metų grikių iššūkio. Moteris rašo: „Mano sveikata buvo visiškai sugriuvusi. Lėtinis nuovargis. Ir lyg būtų gripo simptomai, degančios akys, neaiškus protas. Ir taip daug metų. Daktarai daro „tyrimus“, „pasėlius“, „rentgeno nuotraukas“. Jei jie geri – kapstykis pats kaip sugebi. Taip ir kapsčiausi daug metų: masažai, sportas, joga, tradicinė ir netradicinė medicina. Nuovargis nėra objektyvus požymis, jo negalima pamatyti, nėra matavimo vieneto, kuris nusakytų, kiek žmogus pavargęs ir ar jis neišsigalvoja, kad taip yra. Be to, eilinio lietuvio mityba, su daug nesveiko maisto, kalnai mėsos.“
Prisijungusi prie iššūkio moteris į jį žiūrėjo skeptiškai. Lyg tai visiška nesąmonė. Pirmomis dienomis jautę kančią it pragare: migrena, jėgų nebuvimas, šaltkrėtis, galvojimas apie maistą vedė iš proto. Nepasidavė. Grupėje sulaukė palaikymo, skatinimo, paguodos. Savijauta kiek pagerėjo, atsirado daugiau energijos. Po sąžiningo 30 dienų grikiavimo nusprendė tęsti toliau ir ryžosi 14 dienų grikių pasninkui: 3 k per dieną grikių ir tik viena stiklinė petražolių arbatos. Skaudėjo galvą, norėjosi maisto, uogų, daržovių, prastai miegojo…
„Po 7 dienų atsirado energijos, džiaugsmo pliūpsniai, galva ėmė šviesėti, liko sveikas nuovargis, veidas ir akys ėmė spindėti, nyko raukšlės. Negalėjau suturėti, šaukiau iškėlus rankas kelis kartus į dieną: „Kokia aš laiminga!!!“. Jau buvau pamiršusi, ką reiškia lengva šviesi galva, visos neapčiuopiamos patalogijos nyko po truputį“, – prisimena Jurgita.
Grikių iššūkio taisyklės bus skelbiamos gegužės 31 d. feisbuko grupėje 30 dienų iššūkis ir Lietuvos sveikuolių sąjungos puslapyje www.sveikuoliai.lt. Visi kviečiami jungtis ir dalyvauti, dalintis savo patyrimais ir pojūčiais grupėje, kelti vaizdo įrašus.
Pritariu šiai dietai, nes ir be raginimo vartoju juos seniai ir labai dažnai. Tik aš jų neverdu, o brinkinu. Po to tik pašildau su mėgstamais priedais (žali šaldyti ar švieži žirneliai, vytinta išpjova). Sveika ir sotu
nuostabi mūsų tautos šviesuolė gerb.Ksavera Vaištarienė – linkiu jai puikios sveikatos ir Dievo palaimos.
Nusigyvenom… Grikius pusryčiams valgyti iššūkiu tapo?