Penktadienis, 20 vasario, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra

Metafizinis Jūratės Onaitytės teatras (video)

Rūta Klišytė, www.valstietis.lt, www.alkas.lt
2014-06-09 14:00:53
385
PERŽIŪROS
0
Jūratė Onaitytė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Jūratė Onaitytė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Jūratė Onaitytė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.
Jūratė Onaitytė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

„Tikėjimas man yra baisi rizika“, – yra pripažinęs Antanas Maceina, žymiausias mūsų filosofas, kurio visas gyvenimas buvo tikėjimo Dievą išbandymas. Turbūt ne šiaip sau viena ryškiausių, mūsų aktorių Jūratė Onaitytė savo jubiliejinį vakarą pradėjo nuo mažai kam žinomos A.Maceinos poezijos skaitymo. Tikėjimą teatru, savo profesija ši aktorė išsaugojo nebodama jos keliamos rizikos, kuri menkesnio intelekto aktorę, pasikliaujančią vien išore, ilgainiui papjauna be peilio.
Jūratės Onaitytės santūri, inteligentiška kūryba slepia ir ugnį, ir gelmę, ir neįmenamą paslaptį, kurios joks interviu neapžios.

Filosofinis vakaras

60-metis J.Onaitytei – formali stotelė šio tikėjimo kelyje. Tačiau ji, kaip be galo atsakingas žmogus, tam kruopščiai ir, sakyčiau, gudriai pasiruošė. Sugebėjo net šokiruoti, kas retai nutinka jaukiuose atsiminimų vakaruose. Aktorės gimtajame Vilniuje, Teatro sąjungos patalpose, susispietę jos gerbėjai turbūt tikėjosi smagiai praleisti laiką, išgirsti pikantiškų teatro užkulisių istorijų, paberti rupesnių klausimėlių (mat Onaitytė retai sutinka duoti interviu, nemėgsta kalbėti apie save). Bet buvo priversti suklusti ir susikaupti, mat skambėjo ne teatro anekdotai, o filosofinė poezija – visas pluoštas Antano Jasmanto (toks A.Maceinos literatūrinis slapyvardis) eilių. O vėliau dar turėjo pasukti galvą, kurių galų jubiliatė smulkiai supažindino su A.Maceinos biografija.

Gal todėl, kad kurie jos faktai kažkaip atliepia jos pačios gyvenimą? O gal šis filosofas jai artimas kaip joks kitas žmogus? Taip, iki J.Onaitytės publikai reikia užaugti. Ir visai be reikalo ji atsiprašė, kad kaip skaitovė neprilygs Rūtai Staliliūnaitei ar Monikai Mironaitei. „Skaitau poeziją iš švietėjiškų paskatų ir autorių prašoma neatsisakau – jų eilių nuoširdumas užtušuoja mano neprofesionalumą“, – įspėjo jubiliatė. Tačiau, manding, pats A.Jasmantas, jeigu čia būtų buvęs, būtų prašęs paskaityti dar ir dar. Žemas J.Onaitytės balsas ypač tiko skaityti filosofo eiles.

O tiems, kurie nusivylė negavę intymesnės razinos, patarčiau sekti viešą jubiliatės kūrybą. Juk veik visiems žinoma, kad ši moters turėjo romaną „Raudonmedžio rojuje“, gyveno pajūry su keturiais vienos šeimos vyrais, o ką jau kalbėti apie kitas dramas ir tragedijas, kurias jai teko išgyventi fantastiškiausiomis aplinkybėmis kitose epochose ir kitose šalyse.

Sekso simbolis šalyje be sekso

Prisipažinsiu, kad šią aktorę dievinau tais laikais, kai sekso Sovietų Lietuvoje nebuvo, o rojus galėjo būti įsivaizduojamas nebent raudonmedžio. Galiu patvirtinti, kad ji buvo ne mano vienos kultos objektas. J.Onaitytė ir Eugenija Pleškytė buvo vienintelės lietuvių aktorės, kurių nuotraukomis to meto mokyklų tualetuose būdavo noriai mainomasi, o jų taksa buvo ta pati, kaip ir legendinių Holivudo žvaigždžių.

Tokį pripažinimą J.Onaitytė pelnė, kaip dabar įprasta, vaidmuo TV videoseriale „Raudomendžio rojus“ (režisierius Bronius Talačka) pagal žinomą V. Sirijos Giros romaną. Jaunam mūsų kraujui suaudrinti nereikėjo šiandien privalomų drastiškų nuogybių. Pakako ir iš po paklodžių kyšančių herojės kojos pirštų, kad santūrioji J.Onaitytė būtų tituluota sekso simboliu, o juos bučiavęs studentas Karolis – Valentinas Masalskis – vyriškąja simbolio puse. Dėl to vėluodavome į pamokas, mat rytais seriją rodydavo pakartinai, o serijų, deja, buvo tik 5. Tai šiandien iš „Raudonmedžio rojaus“ būtų pagamintos visos 45. Bet tada televizijai pakako takto ir saiko.

J.Onaitytė su lengva ironija prisiminė ją ir jos studijų draugą V.Masalskį užgriuvusią šlovę. „Būdavo, kažkas paskambina man telefonu, paklausia „Anita?“ ir numeta ragelį… Lietuvos televizija tą serialą vis parodo, tačiau gatvėje manęs kaip Anitos jau neatpažįsta, matyt, jau kitaip atrodau“, – šypsojosi aktorė.

„Raudomendžio rojus“ jai, pasirodo, buvo lyg išsipildęs pranašiškas sapnas. „Susapnavau, kad ne važiuoju, o tiesiog skrendu automobiliu, ir po kiek laiko gavau pasiūlymą suvaidinti žydaitę Anitą, fabrikanto dukrą, tad turėjau sėsti prie antikvarinio automobilio vairo ir lėkti su vėjeliu. V.Masalskiui tai kainavo ne vieną žilą plauką, – prisiminė Onaitytė. – Seriale yra scena, kai abudu automobiliu lekiame keliu nuo kalno, aš staigiai suku dešinėn, Jonavos pusėn, tačiau nė nežvilgteliu, ar iš kairės kas nors neatvažiuoja… Po to smagaus posūkio linksma atsigrįžtu į V.Masalskį: matytumėte jo, puikiai suvokiančio situaciją, akis!“

Dėl profesijos neprašovė

Manote, kad tuomečio ryšių ministro Kazio Onaičio dukrai visi keliai buvo sviestu patepti, o priešpriešinis eismas ribojamas? Anaiptol. Ir aktorystė nebuvo grakščios didžiaakės šviesiaplaukės mergaitės kaprizas, o atkaklus siekis. Turbūt todėl jos mama, sužinojusi apie dukros ketinimus, kiaurą naktį vilgė ašaromis pagalvę. „Dar vaikystėje žinojau, kad būsiu aktorė, – patvirtino Onaitytė, prisiminusi, kaip baigę aštuntą klasę, jos bendramoksliai be rūpesčių vasarojo, ji sodybos verandoje konspektavo K.Stanislavskio raštus. Savo valia!

Valios ir darbštumo būta netgi per daug: aktorė juokavo, kad tikrąjį jos darbo stažą sunku būtų apskaičiuoti, mat šis siektų bene penktą mokyklos klasę. Dramos būreliai, skaitovų konkursai, skambinimo fortepijonu pamokos, stendinio šaudymo treniruotės… Taip, Jūratė dalyvavo net sąjunginėse varžybose, o sportinę jos karjerą nuraukė studijos.

Tokiai užsispyrėlei neįstoti į aktorinį būtų buvusi baisi tragedija, bet mergina neprašovė. „Studijos buvo pragariškas metas. Pavydėdavau studentams, kurie turi daug laisvo laiko, nes tokio beveik neturėjau“, – tvirtino aktorė, pripažinusi, kad ją persekiojo nepasitikėjimas savimi, kuris vertė ją siekti aukščiau, šauti taikliau, dirbti daugiau.

Po studijų visas aktorių kursas atsidūrė Kauno valstybiniame dramos teatre. Vilnietei J.Onaitytei Kaunas, gimtasis jos tėvo miestas, pamažėle tapo savas. Teatras, šeima, čia gimusi dukra, anūkės pririšo ją prie šio miesto, o jo dramos teatrą be J.Onaitytės sunku įsivaizduoti. Čia jos sukurta daugiau nei pusšimtis vaidmenų, dirbta su režisieriais Jonu Vaitkumi, Gyčiu Padegimu, Jonu Jurašu, Gintaru Varnu, Oskaru Koršunovu ir kitais. Tikru triumfu jai tapo Heda Gabler H.Ibseno pjesėje (rež. G.Varnas, 1998). Kitais metais aktorei buvo įteikta Nacionalinė premija.

Ne nuolankumas ir ne susitaikymas

J.Onaitytė išsiskiria tuo paslaptingu santūrumu, kuris suturi ugnį ir slepia gelmę. Kinas pasigavo šį jos gebėjimą išreikšti tai vienu žvilgsniu, taupiu judesiu, nors aktorė jaunystėje save laikė visiškai nekinogeniška . Jos kino karjera, prasidėjusi vaidmeniu A.Žebriūno „Velnio nuotakoje“ 1973 m., jau po 10-ies metų pasiekė aukštumas Algimanto Puipos kino juostoje „Moteris ir keturis jos vyrai“. Šis filmas tapo ryškiu įvykiu mūsų kino istorijoje ir kultūroje būtent dėl Moters, kurią įkūnijo J.Onaitytė. „Norėjau per tą nesuvaldomą smėlį, per metų laikų, mirčių ir gimimų atsikartojimą parodyti, kad toks moters gyvenimas yra ne susitaikymas, ne nuolankumas, o laiko ir gyvenimo dėsningumų jutimas“, – aiškino J.Onaitytė viename interviu.

Ir Gytis Lukšas, pakvietęs J.Onaitytę į filmą „Duburys“ pagal Romualdo Granausko romaną (2009 m.) be bandymų, neprašovė. Dramatinis antraeilis paprastos moteriškės vaidmuo pelnė aktorei „Sidabrinę gervę“, o svarbiausia scena buvo nufilmuota, pasirodo, ne tik be bandymų, bet ir be režisieriaus, kuris tądien sunegalavo.

Autoironiška beprotė

J.Onaitytė neslėpė, kad toks pasitikėjimas ją įkvepia. Ironiškai prisipažino, kad jai smagu vaidinti beprotes, nes režisierius net ir norėdamas nenurodys, kokiu būdu jai išeiti iš proto. „Galiu kukuoti gegute, rėkti falcetu, dudenti bosu… Niekas nieko neprikiš: juk beprotė! Tačiau man tai tinka tik su žiupsneliu autoironijos, – prisipažįsta aktorė, mėgstanti ir komedinius vaidmenis. – Žmogui be humoro jausmo – mano užuojauta! Šviesaus atminimo Rūta Staliliūnaitė daugeliui atrodė tokia rimta, tačiau prisimenu, kaip juokdavomės su ja iki ašarų… Pasiilgstu jos kvatojimo.“

Kodėl gi aktorės šiandien nematome bent jau TV serialuose, kur galima greitai ir pigiai priminti apie save? O gal ji pernelyg išdidi taip pasigiminiuoti ? „Kažkada mane kvietė dalyvauti, bet… Netinku serialams. Ten šnekėti reikia paprastai, o aš…“ – išraiškingai skėsteli rankomis aktorė, visur ieškanti gelmės. Sėkliaus juk rankomis nerausi!

Tačiau J.Onaitytė prisipažino atidžiai įsiklausanti į jaunų kūrėjų idėjas. Tai jai teko daryti filmuojantis Sauliaus Drungos filme „Anarchija Žirmūnuose“, dirbant su jaunąja teatro režisierių karta – Artūru Areima, Agniumi Jankevičiumi, Oskaru Koršunovu. „Oskarą galėtum palaikyti vyruku iš naujųjų Vilniaus statybų, bet vidumi jis – aristokratas, kupinas pagarbos vyresniam aktoriui, pjesės autoriui. Nieko iš jo kūrinio be reikalo neišmes, aukštyn kojomis neapvers“, – režisieriumi žavėjosi patyrusi aktorė, viename interviu patarusi jaunimui mažiau galvoti apie atlygį.

Ugnis ir gelmė už santūrumo

Dramatiški vaidmenys J.Onaitytei prigula tarsi antra oda, nors jausmams tai turbūt sunkus išbandymas, po kurio būtina atsigauti, pailsėti. Tačiau kartais poilsis teatre yra priverstinis ir užtrunka. Aktorė patyrė ir tokių tikėjimo išbandymų: apnikdavo mintys, kad geriausias laikas jau praėjo, kad iškilių vaidmenų daugiau neturės. „Tačiau po daubos, žiūrėk, ir vėl atsiduri ant kalvos… Nuokalnių irgi reikia, kad, pasiekusi kalną, suprastum, kur iš tikrųjų esi“, – svarstė jubiliatė.

„Šalia kasdienio darbo ir prabėgo tas mano jubiliejus, tiksliau, aš pralėkiau pro jį. Galbūt net nepastebėčiau jo, jeigu ne mūsų teatro vadovas Egidijus Stancikas ir kolegos, po eilinės repeticijos surengę man žavią staigmeną… O iš ryto po linksmybių – vėl repeticijos“, – pasakojo J.Onaitytė, neslepianti džiugesio, kad ir šiandien ji turi darbo, kad jos teatro didžioji saulė pagaliau atvira vaidinimams, kad dalyvauja A.Jankevičiaus spektaklyje „Gentis“ pagal Ievos Simonaitytės romaną „Aukštųjų Šimonių likimas“.

Tomas Venclova Antaną Jasmantą pavadino metafiziniu poetu, vieninteliu tokiu tarp lietuvių. O man Jūratė Onaitytė – metafizinė aktorė, ir tai, manyčiau, skamba visiškai tinkamai. Santūri, inteligentiška jos kūryba slepia ir ugnį, ir gelmę, ir neįmenamą paslaptį, kurios joks interviu neapžios. Ir nereikia!

„Alchemija“. Pasivaikščiojimai su Jūrate Onaityte (2012 m.):

 

„Alchemija“ youtube.com

http://www.facebook.com/#!/pages/Alchemija/181994355175178 Alchemija Facebooke

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. H.Vancevičius: „Mano teatras – žmogaus dvasios gyvenimo teatras“
  2. R.Tumino vadovaujamas Maskvos akademinis J.Vachtangovo teatras atvyks į Lietuvą (video)
  3. Šiandien Regimanto Adomaičio gimtadienis (video)
  4. Teatro primadona Vaiva Mainelytė švenčia garbų jubiliejų (video)
  5. Šventojoje prasidėjo teatro „Saula“ projektas „Atviras teatras 24: vėjų vaikai“
  6. Kino teatras „Pasaka“ siūlo pasakiškus savaitgalius
  7. Aktorė Jūratė Onaitytė atšventė savo neeilinį gimtadienį (nuotraukos, video)
  8. Legendinis „Antinas“ Kaušpėdas neeilinį gimtadienį švęs su savo naujagime – „Antiška“ (video)
  9. Pirmą kartą parodytas ilgai lauktas lietuviškas filmas apie partizanus (video)
  10. Lietuvos teatro sąjungoje svečiuosis teatro ir kino aktorė Jūratė Onaitytė
  11. T. Dirgėla. Vytautas V. Landsbergis: „Didžiausias švietimas yra namuose, prie pietų stalo“ (video)
  12. V. V. Landsbergis 90-mečio sulaukusį Meką siūlo pristatyti Nobelio premijai
  13. Jubiliejų švenčiantis Donatas Banionis pagerbtas Kultūros ministerijos apdovanojimu
  14. Sveikiname Marcelijų Martinaitį (video)
  15. Mirė aktorė Rūta Staliliūnaitė (video)

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Lietuvos kariuomenės analitikai
Lietuvoje

LK analitikai: sausį stebėti priešiški naratyvai apie Lietuvos gynybos politiką

2026 02 20
Neįgaliesiems pasiūlyta metus nedirbti
Lietuvoje

Neįgaliesiems pasiūlyta metus nedirbti

2026 02 20
Europos komisija
Gamta ir ekologija

Saugoti ar saugant leisti ūkininkauti?

2026 02 20
Metų knygos rinkimai Vaikų ir paauglių literatūros komisija
Kultūra

Kaip vaikams ir paaugliams padėti pamilti knygas: žinovai dalijasi patarimais

2026 02 20
Bus apdovanoti Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų varžytuvų laimėtojai
Kalba

Bus apdovanoti Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų varžytuvų laimėtojai

2026 02 20
Laboratoriniai tyrimai pateikė naujų faktų apie Vilniaus pilių negandas XIV amžiuje
Architektūra

Laboratoriniai tyrimai pateikė naujų žinių apie Vilniaus pilių negandas XIV amžiuje

2026 02 20
Susitikimas Prezidentūoje
Lietuvoje

Prezidentūroje aptarti nacionalinio saugumo klausimai

2026 02 19
Parama Ukrainai
Lietuvoje

Vilnius siunčia humanitarinę pagalbą Ukrainos sostinei

2026 02 19

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Ne visai apie Neįgaliesiems pasiūlyta metus nedirbti
  • Mes neatsilikome? apie Paskelbtas nuslėptas vaizdo įrašas kaip buvo paimta mergaitė iš Venckienės namų (video, nuotraukos)
  • Mes neatsilikome? apie N. Venckienė. Prezidentūra, L. Slušnys ir Garliava
  • Giedrius apie A. Gelžinis. Garbinga Ukmergės antisovietinės jaunimo organizacijos „Lietuvos patriotas“ kovos istorija

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • A. Navys. M. Sėjūnas. Tiktoko varpeliai
  • LK analitikai: sausį stebėti priešiški naratyvai apie Lietuvos gynybos politiką
  • Neįgaliesiems pasiūlyta metus nedirbti
  • Saugoti ar saugant leisti ūkininkauti?

Kiti Straipsniai

Vilniaus knygų mugėje: 11 kinematografiškų lietuvių autorių kūrinių

„Knyga + kinas“ Vilniaus knygų mugėje: 11 kinematografiškų lietuvių autorių kūrinių, ieškančių kelio į ekraną

2026 02 09
Paryžiuje antrą kartą vyks Baltijos šalių kino šventė „CinéBaltique“

Paryžiuje antrą kartą vyks Baltijos šalių kino šventė „CinéBaltique“

2026 02 08
Kadras iš filmo „Lagūna“

Lietuviški filmai ir nauji projektai – 37-ojoje Triesto kino šventėje

2026 01 21
Pelėdos

Galaunių namai kviečia į šventinio laiko vakarą, kuriame susitiks poezija, garsas ir istorija

2025 12 17
„Senio kelionės“

Juozas Budraitis apie tikrumo paieškas kine ir gyvenime

2025 11 15
Jūra vandenynas

„Jūra vandenynas“: režisierius J. Brazys kelia bangas Vilniaus senajame teatre

2025 10 31
Pėtero Brūverio poezijos rinktinės „Kalbos peizažas“ pristatymas

Rašytojų sąjunga kviečia į Pėtero Brūverio poezijos rinktinės „Kalbos peizažas“ pristatymą

2025 10 30
Rudens skaitymai Punske 2025

Poezija, tarmės ir bendrystė – Rudens skaitymai Punske 2025

2025 10 30
Lietuviškos Vėlinės. Rež. J. Skšyvanekas (Skrzywanek)

Lapkritį „Lietuviškos Vėlinės“ – Jakūbo Skšyvaneko spektaklio pristatymas Kauno dramos teatre

2025 10 29
Jonas Čiurlionis

J. Čiurlionis. Čiurlionis nepriklauso nei partijoms, nei kultūristams

2025 10 06

Skaitytojų nuomonės:

  • Ne visai apie Neįgaliesiems pasiūlyta metus nedirbti
  • Mes neatsilikome? apie Paskelbtas nuslėptas vaizdo įrašas kaip buvo paimta mergaitė iš Venckienės namų (video, nuotraukos)
  • Mes neatsilikome? apie N. Venckienė. Prezidentūra, L. Slušnys ir Garliava
  • Giedrius apie A. Gelžinis. Garbinga Ukmergės antisovietinės jaunimo organizacijos „Lietuvos patriotas“ kovos istorija
  • GINTARAS apie R. Dejkgrafas. Kova, kad mokslas liktų globalus
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Jaroslavas Neverovičius | enmin.lt nuotr.

Energetikos ministras J.Neverovičius nesako ką konkrečiai keis savo komandoje

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai