Sekmadienis, 21 birželio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Atrinkti 3 sprendimai Lietuvos oro erdvės saugumui užtikrinti

www.alkas.lt
2025-12-01 13:48:00
118
PERŽIŪROS
10
Edvinas Grikšas

Edvinas Grikšas | eimin.lt nuotr.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN) atrinko tris geriausius ir pažangiausius technologinius sprendimus kovai su hibridinėmis grėsmėmis. Šiuos sprendimus pristatė „IT logika“, „Teltonika EMS“ ir „Dangaus šviesos“ – pirmuoju etapu joms bus išmokėta po 100 tūkst. eurų prizas, antruoju – skelbiamas kvietimas tolesniam idėjų vystymui.

„Pirmiausia noriu padėkoti visoms 35 įmonėms, pateikusioms paraiškas vos per dvi savaites. Tai aiškiai parodo, kad Lietuvos technologijų sektorius gali greitai reaguoti į kylančius iššūkius ir siūlyti sprendimus, svarbius mūsų šalies saugumui. Šiandien apdovanojome tris, kurių sprendimai šiame etape yra arčiausiai praktinio įgyvendinimo, tačiau tai – tik pirmas žingsnis. Dabar pradedame darbą su laimėtojais ir kitomis stiprias idėjas pateikusiomis komandomis, kad greiti prototipai peraugtų į ilgalaikę Lietuvos oro erdvės saugumo sistemą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Edvinas Grikšas.

Pasak ministro, su įmonėmis vyks tolimesnės konsultacijos, kokių priemonių reikia, kad jos galėtų toliau sparčiai vystyti pasiūlytus sprendimus. Pagal išsakytus įmonių poreikius, bus paskelbtas antrasis kvietimas.

Reaguodama į Lietuvos oro erdvei kylančius iššūkius, EIMIN paskelbė 1 mln. eurų vertės programą, skirtą kurti ir diegti technologinius sprendimus, galinčius sustiprinti valstybės saugumą bei oro erdvės apsaugą.

Parengta pagal EIMIN pranešimą

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Ministerija siūlo atnaujinti kurortinio statuso reikalavimus
  2. Lietuva statys dirbtinio intelekto gamyklą
  3. Savivaldybių projektams ministerija paskirstė 2,4 mln. eurų
  4. Ką daro išmanusis telefonas jums nežinant: trijų Kinijoje pagamintų 5G mobiliųjų įrenginių tyrimas
  5. Milijardui vartotojų teks atsisakyti slaptažodžių – pereiti prie slaptarakčių

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 10

  1. Kažin says:
    7 mėnesiai ago

    Per lėtas tempas. Ilgai tektų laukti, kol bus sukurta oro erdvės saugumo sistema Balionai pasienyje turi būti nutupdomi nelaukiant, – dabar turimomis priemonėmis ar perkamomis atitinkamomis paslaugomis. Kur šie ministrų veiksmai? Juk pora lėktuvėlių pakilusių į balionų skriejimo aukštį su lazeriu galėtų juos nubaksnoti pačiame pasienyje. Cigaretės liktų sveikos, taigi operacija atsipirktų jas pardavus. Kontrabandiniai balionai yra oro erdvės pažeidėjai, tad tereikia Seimui papildyti atitinkamą įstatymą ir juos iškapoti dar pasienyje. Į jėgą privalo būti atsakyta jėga, o ne kokiomis nors sankcijomis. Be to, sankcijomis neturi būti šaudoma sau į kojas… Ruginienė sakė, kad “šaus”, žmonės laukė iš ministro išgirsti, kad jau “šaus”, tačiau apie tai nė žodelio…

    Atsakyti
    • +++ says:
      7 mėnesiai ago

      Manau, teisus Kazlų Rūdos meras, kad pirmiausia šį balionų vajų reikia paskelbti terorizmu, su visom teisinėm pasekmėm. Jei tai nelegali prekyba, reikia ne numušt balioną, o susekti priėmėją ir tada teisti už terorizmą.

      Atsakyti
      • Kažin says:
        7 mėnesiai ago

        Neteisinga, – reikia gaisrą užgesinus – balionus numušus – imtis ieškoti teroristų.

        Atsakyti
        • +++ says:
          7 mėnesiai ago

          O kaip tu juos surasi, jei neatseksi viso kelio ?

          Atsakyti
  2. Naivus klausimas says:
    7 mėnesiai ago

    Šitie balionai yra paprasčiausia kontrabanda. Tik tiek, kad ji daro didelę žalą skydžiams irVilniaus oro uostui. Tokį klausimą būtų galima greitai išsprėsti, jei dvi kaimyninės šalys bendradarbiautų. Dabar gi mes patys esame sudeginę visus bendravimo tiltus su Baltarusija. Rėmėme 2020 m. nepavykusį perversmą, organizavome susukibimą rankutėmis iki pat Medininkų, sustabdėme trašų tranzitą (pirmiausia padarydami nuostolį sau), psaskelbėme Cichanouskają BY prezidente, dar prieš tai visaip kaišiojome pagalius į Astravo AE statybas – žodžiu, visą laiką spjaudėme į batkos pusę, kenkėme Baltarusijai, t.y. elgėmės kaip įmanoma nepadoriai ir arogantiškai.
    Ar batka žino apie kontrabandą balionais? Aišku, žino. Ar tai valstybės mastu organizuojama? – aišku, kad ne, ne tas mastelis. Bet batka ir nesikiša. Jo šaliai tai nekenkia, netgi naudinga, tai kodėl jis turi dėti pastangas ir netgi sau kenkti dėl mūsų, šalies, kuri taip nepadoriai su juo ir jo šalimi elgiasi?
    Norite išspręsti klausimą – pradėkite kalbėtis kaip lygus su lygiu, kaip valstybė su valstybe.

    Atsakyti
    • +++ says:
      7 mėnesiai ago

      O kai juočkiai ėjo per sieną tai irgi buvo paprasčiausia kontrabanda ? Milijoniniai islamistų srautai į Vakarų valstybes irgi paprasčiausia kontrabanda ?

      Atsakyti
      • Naivus klausimas says:
        7 mėnesiai ago

        O ar jie nėjo po to, kai mes bandėme nuversti batką, organizavome prieš jį pjudymą, sankcijas, nutraukėme tranzitą, paskelbėme Cichanovskają ir darėme visas kitas kiaulystes?
        Taigi, jei tai ir buvo paorganizuota batkos, tai jo kerštas mums už mūsų nepalyginamai didesnes kiaulystes. Tad, jei gauni atgalios nereikia rėkti, o pagalvoti, kad pats pradėjai ir esi kaltas dėl sugadintų santykių.
        O balionai – tai kas kita, čia paprasčiausia kontrabanda. Kuri taip, sąmoningai nestabdoma iš BY pusės. Bet, ar ji būtų, jei mūsų pusė sutvarkytų savus kontrabandistus? Tad čia, kaltinant aną pusę, reikia gerai pažiūrėti į save, kur veda mūsų kontrabandinės gijos.

        Atsakyti
  3. Kažin says:
    7 mėnesiai ago

    Be abejonės nekalbant su faktinu šalies kaimynės Prezidentu, nors ir laikant jį tapusiu neteisėtai, yra žemas lygis – nėra protinga. Tokiu atveju kalbėjimas netapatintinas su asmeniu kaip tokiu, o yra diplomatinis santykis su faktiniu kaimyninės valstybės prezidentu, – manau.

    Atsakyti
  4. Manau says:
    7 mėnesiai ago

    O kalčiausi,- rūkoriai!!!

    Atsakyti
  5. Geras žodis apie Lietuvą says:
    7 mėnesiai ago

    Gal Oliverio Miudi (Oliver Moody) knyga ir mums atvers akis?
    Knygą apie Baltijos šalis parašęs britas: turime nustoti į šį regioną žiūrėti kaip į NATO Achilo kulną
    – delfi.lt/saugu/naujienos/knyga-apie-baltijos-salis-parases-britas-turime-nustoti-i-si-regiona-ziureti-kaip-i-nato-achilo-kulna-120179820

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Birželio 23 d. Verkių rūmų parke vyks Rasos šventė
Etninė kultūra

Rasos šventė Verkių parke kviečia pasitikti trumpiausią metų naktį

2026 06 20
Mergina su Rasų vainiku prie Joninių laužo
Etninė kultūra

Trumpiausia metų naktis kviečia: kur šiemet švęsime Rasas ir Jonines?

2026 06 20
Požeminė perėja
Lietuvoje

Kaune prasidėjo Vilniaus gatvės požeminės perėjos atnaujinimas

2026 06 20
Vanduo, ežeras
Lietuvoje

NŽT: praėjimas ežerų, upių pakrante yra laisvas, tačiau prie vandens reikia patekti teisėtai

2026 06 20
Šiauliuose Rasos (Joninių) naktis
Etninė kultūra

Šiauliuose Rasos (Joninių) naktį – ugnies ir kitos apeigos, magija

2026 06 20
Šventosios pėsčiųjų aikštė
Kultūra

Šventoji kviečia į Rasas ir į įvairių kultūrinių patirčių po atviru dangum kupiną vasarą

2026 06 20
Traktorius
Lietuvoje

Vyriausybė pritarė kooperatyvų veiklą stiprinančioms naujovėms

2026 06 20
Troleibusas
Gamta ir žmogus

Sostinėje keičiasi viešojo transporto tvarkaraščiai

2026 06 20
Rasos Leipalingyje
Etninė kultūra

Rasos (Joninės) Druskininkuose: nuo ramybės oazės kurorte iki Rasų paslapčių Leipalingyje

2026 06 20
Joninės Rumšiškėse
Etninė kultūra

Rasos (Joninių) naktis Rumšiškėse: nuo saulėlydžio iki saulėtekio

2026 06 20
Žolynų turgus
Gamta ir ekologija

Birželio 20 d. Bernardinų sode kupės Žolynų turgus

2026 06 20
Martynas Endrijaitis
Lietuvoje

Valstybinei mokesčių inspekcijai vadovaus Martynas Endrijaitis

2026 06 19

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie V. Sinica. Deportacijų amžius prasideda
  • Valerijus apie V. Sinica. Deportacijų amžius prasideda
  • Micheil Baturin (I-News) apie taikingą Rusijos veiklą Gruzijoj apie K. Braziulis. Ukraina perima iniciatyvą: karo baigtis atsidūrė D. Trampo rankose
  • Bartas apie K. Braziulis. Ukraina perima iniciatyvą: karo baigtis atsidūrė D. Trampo rankose

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Veido kremai su SPF – kaip išsirinkti geriausią apsaugą nuo saulės
  • Rasos šventė Verkių parke kviečia pasitikti trumpiausią metų naktį
  • Trumpiausia metų naktis kviečia: kur šiemet švęsime Rasas ir Jonines?
  • Kaune prasidėjo Vilniaus gatvės požeminės perėjos atnaujinimas

Kiti Straipsniai

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija

Generalinė prokuratūra: LRT įpareigota užtikrinti programų pirkimų skaidrumą

2026 06 20
Šventosios pėsčiųjų aikštė

Šventoji kviečia į Rasas ir į įvairių kultūrinių patirčių po atviru dangum kupiną vasarą

2026 06 20
Žolynų turgus

Birželio 20 d. Bernardinų sode kupės Žolynų turgus

2026 06 20
Pranas Dovydaitis 1886–1942. 2017. Dail. Jonas Žukas

Seime vyks tarptautinė mokslinė konferencija „LOGOS: tiesa, kultūra, valstybė“

2026 06 19
Keramikos simpoziumas

Pasaulio keramikos meistrai susitiks Leliūnuose

2026 06 19
Nepaskelbta M. Dautartaitės pjesė „Urna“

D. Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių varžytuves laimėjo eskizas pagal nepaskelbtą M. Dautartaitės pjesę „Urna“

2026 06 19
Horoskopas

Šios dienos horoskopas: laukia aistringi susitikimai ir netikėti atradimai

2026 06 19
monetos „Lietuvos radijui – 100“

Pradedamas išankstinio rinkinio monetos „Lietuvos radijui – 100“ pardavimas

2026 06 19
Kleboniškių kaimo buities muziejuje prasidėjo klojimo teatro spektakliai

Kleboniškių kaimo buities muziejuje prasidėjo klojimo teatro veiklos laikas

2026 06 19
Sudaryta darbo grupė naujai Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo įstatymo redakcijai parengti

Trys partijos pasirašė koalicijos sutartį

2026 06 18

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie V. Sinica. Deportacijų amžius prasideda
  • Valerijus apie V. Sinica. Deportacijų amžius prasideda
  • Micheil Baturin (I-News) apie taikingą Rusijos veiklą Gruzijoj apie K. Braziulis. Ukraina perima iniciatyvą: karo baigtis atsidūrė D. Trampo rankose
  • Bartas apie K. Braziulis. Ukraina perima iniciatyvą: karo baigtis atsidūrė D. Trampo rankose
  • klaustukas apie K. Braziulis. Ukraina perima iniciatyvą: karo baigtis atsidūrė D. Trampo rankose
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
MSHORAD sistema

Perkama dar viena trumpojo nuotolio oro gynybos sistema

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai