Sekmadienis, 15 kovo, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Užsienyje

Prezidentas: Ukrainos likimas – visos Europos saugumo likimas

www.alkas.lt
2025-05-09 17:08:00
72
PERŽIŪROS
3
JEF viršūnių susitikimas

JEF viršūnių susitikimas | R. Dačkaus nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Danijos, Estijos, Islandijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Norvegijos, Nyderlandų, Suomijos ir Švedijos vadovais šiandien Osle dalyvavo Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. Joint Expeditionary Force, JEF) valstybių narių vadovų susitikime.

Susitikime aptartas tolesnis bendradarbiavimo stiprinimas ir parama Ukrainai, Baltijos jūros, Tolimosios Šiaurės ir Šiaurės Atlanto regiono saugumo ir gynybos stiprinimo klausimai. JEF posėdyje nuotoliniu būdu dalyvavo ir Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Trys atgrasymo sąlygos

Pasak Lietuvos Prezidento, šis JEF viršūnių susitikimas vyksta lemiamu mūsų regionui ir euroatlantiniam saugumui metu, todėl svarbu parodyti šalių vienybę ir ryžtą, taip pat nustatyti tolesnės JEF veiklos kryptį. Lietuvos vadovas išskyrė tris pagrindines patikimo euroatlantinio atgrasymo ir gynybos sąlygas: tvirta ir nuosekli parama Ukrainai, didesnės investicijos į gynybą bei nuolatinis Jungtinių Amerikos Valstijų pajėgų buvimas Europoje.

„Ukrainos likimas – visos Europos saugumo likimas. Sveikiname sprendimą dėl glaudesnio Ukrainos ir JEF bendradarbiavimo. Ukrainos euroatlantinė integracija ir stipri kariuomenė yra mūsų regiono strateginis interesas“, – sakė Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, prie realaus bendradarbiavimo prisidėtų Ukrainos dalyvavimas JEF karinėse pratybose, didinant Ukrainos pajėgų sąveiką su mūsų pajėgomis, dalijimasis kritinės infrastruktūros apsaugos ir išmoktų karo pamokų patirtimi, ypač apie bepiločių orlaivių panaudojimą mūšio lauke, karo mediciną, kovą su dezinformacija.

Prezidentas pabrėžė, kad Europa privalo dar rimčiau žiūrėti į savo saugumą ir didinti išlaidas gynybai, užtikrindama trūkstamus karinius pajėgumus.

„Lietuva rodo ambicingą pavyzdį – skiriame 4 proc. bendrojo vidaus produkto, o iki 2026 metų šį rodiklį padidinsime iki 5–6 proc. Privalome daugiau investuoti į savo pačių saugumą – didelės investicijos į gynybą turi virsti realia karine galia. Tai klausimas, kurį keliame čia, Osle, ir kuris bus keliamas NATO viršūnių susitikime Hagoje“, – sakė Prezidentas G. Nausėda.

Lietuva remia JEF formatą kaip lankstų ir veiksmingą bendradarbiavimo mechanizmą, leidžiantį šalims bendramintėms veikti kartu. Šis formatas laikomas vienu iš pirmųjų galimų reagavimo į potencialias krizes mechanizmų. 2025 metais vyks didžiausios JEF pratybos „Tarassis25“, jos sutaps su Rusijos karinėmis pratybomis „Zapad“. Šios pratybos bus reikšmingas pavyzdys, kaip sąjungininkai gali atremti Rusijos karinius veiksmus regione.

Valstybių lyderiai pasirašė bendrą deklaraciją, kuria įsipareigoja stiprinti paramą Ukrainai ir jos gynybos pramonę, didinti JEF atgrasymo galimybes ir veiklą taikos metu, gerinti supratimą apie strateginius tarpusavio ryšius visame JEF regione.

Parengta pagal Prezidento kanceliarijos pranešimą

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Prezidentas: Ukrainos saugumas – visos Europos saugumas
  2. Prezidentas su EVT Pirmininku aptarė Ukrainos ir Europos saugumą
  3. Galimybė be vizų keliauti po ES – visos Ukrainos pasiekimas
  4. Prezidentas: Ukrainos vieta yra Europos Sąjungoje
  5. Prezidentas EVT pabrėžė saugumo užtikrinimo svarbą Ukrainai
  6. Prezidentas: Naujosios Europos pamatai klojami Ukrainoje
  7. Prezidentas su D. Tusku aptarė saugumo padėtį
  8. Prezidentas su Ruslanu Stefančuku aptarė Ukrainos narystę ES
  9. Prezidentas ragino sukurti tvirtas saugumo garantijas Ukrainai
  10. Rusijos branduolinis šantažas yra korta, ant kurios pastatytas Ukrainos likimas
  11. E. Makronas siūlo kurti nuo JAV nepriklausomą Europos saugumo aljansą, įtraukiant ir Rusiją (video)
  12. Prezidentas: Ukrainos ateitis yra NATO
  13. Lietuvos prezidentas susitiko su Ukrainos prezidentu
  14. Prezidentė su JAV senatoriais aptarė Europos saugumo situaciją (video)
  15. Prezidentas pasveikino naująją Ukrainos ambasadorę Lietuvoje

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 3

  1. +++ says:
    10 mėnesių ago

    ,,dalyvavo Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. Joint Expeditionary Force, JEF) valstybių narių vadovų susitikime.”
    Pasiryžusių koalicija jau savo darbą atliko ? O NATO ? Kam NATO, jei yra JEF ?

    ,,Ukrainos euroatlantinė integracija… – sakė Prezidentas.” Tai vėl grūsit Ukrainą į NATO, nors ką tik visi pasakė, kad, aišku, nepriims ?

    ,,„Lietuva rodo ambicingą pavyzdį” – Lietuvos valdžia niekaip negali be žandų pūtimo. Įsivaizduojat save pasaulio bamba ? Tyliai dirbkit savo darbus užuot rodę ambicijas. Jei Lietuvoj iš tikro valdininkų keturiskart daugiau, nei Anglijoj (proporcingai gyventojams), tai reiškia, kad šalies valdymas neefektyvus. O tokia šalis iš esmės negali turėti stiprios gynybos. Jau nekalbu apie neįvykdytą liustraciją ir šimtui metų įslaptintus priešo agentus.

    ,, nuolatinis Jungtinių Amerikos Valstijų pajėgų buvimas Europoje” – komunistuojantys Europos vadai nuolatiniu JAV administracijos niekinimu padarė viską, kad JAV savo pajėgas išvestų.

    Atsakyti
  2. „Respublika" praneša, jog: says:
    10 mėnesių ago

    Rusija surengė Pergalės dienos koncertą šalia Estijos pasienio miesto ,
    Okupuotoje Ukrainoje atidengtas paminklas Stalinui ,
    o
    Prie Rusijos ambasados Vilniuje susirinko būrys protestuotojų

    Atsakyti
    • Kas galit, says:
      10 mėnesių ago

      skirkite laiko
      Antakalnio kapinėse minima Pergalės diena: nešamos gėlės, karių nuotraukos
      – respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos-lietuvos-zinios/antakalnio-kapinese-minima-pergales-diena-nesamos-geles-kariu-nuotraukos/
      komentarams perskaityti! Stipriai apdorotų žmonių atsiliepimai… Kažin kur ir kas juos taip mokė, tokią „tiesą” apie Rusijos „nuopelnus” Lietuvai į jų galveles sudėjo? Nuopelnų laiko net tai, kad Lietuvos pelkes išdžiovino (kad ir jas kolūkio laukais paverstų, o taip pat dar miestelių kolonistams bei jiems skirtiems fabrikams ir pastatytų!). Ir kad „vokiečių” sugriautus miestus atstatė. Kadangi artėjant rusų armijai vokiečiai patys skubiai, iš anksto traukėsi (pradėjo nuo Lietuvos Rytų), Vilniuje gyvenęs mano uošvis ir kt. giminės puikiai prisiminė, kaip rusai bombardavo Vilnių be jokios priežasties – vokiečiai jau prieš porą dienų buvo toli pasitraukę… Bet juk reikėjo sukurti „didvyriško vadavimo įrodymus” 🙁

      Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Lūžis sunkiajame transporte: lietuviškas biometanas – jau pigesnis už dyzeliną
Lietuvoje

Lūžis sunkiajame transporte: lietuviškas biometanas – jau pigesnis už dyzeliną

2026 03 14
Knygos gimimo paslaptys atsivers Lietuvos nacionaliniame muziejuje: „Knygų slibinas“ kviečia išgirsti fantastinį pasakojimą
Kultūra

Knygos gimimo paslaptys atsivers Lietuvos nacionaliniame muziejuje: „Knygų slibinas“ kviečia išgirsti fantastinį pasakojimą

2026 03 14
Žemės ūkio rūmai
Etninė kultūra

Kaziuko mugė vyksta ir Kaune – su pagarba papročiams ir Žemės ūkio rūmų šimtmečiui

2026 03 14
Įteikti 12-ieji VLKK apdovanojimai1 2026
Kalba

Įteiktos dvyliktosios „Sraigės“ už lietuvių kalbos puoselėjimą

2026 03 14
A. Lukošiūnienė apdovanota „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“
Lietuvoje

A. Lukošiūnienė apdovanota „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“

2026 03 14
Susitikimas Vyriausybėje
Lietuvoje

Susitikime Vyriausybėje – aktualūs žemės ūkio klausimai

2026 03 13
Simonas Bartkus
Lietuvoje

Lietuvos oro uostai ieško naujo vadovo

2026 03 13
Degalinė
Lietuvoje

Liberalai aiškinsis degalų kainų pagrįstumą

2026 03 13

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • dar apie A. Norvilas. Vytauto Didžiojo asmenybės gylis negali neįkvėpti, jo darbai negali nesuvienyti, tai negali nekelti pasididžiavimo
  • V V P I ukf 1976 apie V. Sinica. Milijonai migrantų reklamai…
  • Rimgaudas apie A. Norvilas. Vytauto Didžiojo asmenybės gylis negali neįkvėpti, jo darbai negali nesuvienyti, tai negali nekelti pasididžiavimo
  • skt.>P.Skutui apie A. Norvilas. Vytauto Didžiojo asmenybės gylis negali neįkvėpti, jo darbai negali nesuvienyti, tai negali nekelti pasididžiavimo

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • S. Buškevičius. Kodėl visa nacionalinė žiniasklaida tyli dėl šio įvykio?
  • 8 gudrybės, kurios rankšluosčiams grąžins purumą
  • Tirpsta rankos ar kojos: kada reikėtų sunerimti
  • R. Jankūnas. Kaip kreiptis į panelę, kuri mano, kad ji yra katinas?

Kiti Straipsniai

Kelionė, automobilis

Kaip sutaupyti nuomojant automobilį?

2026 03 15
Pinigai

Atsiimtus pensijų pinigus lietuviai ketina investuoti į būstą ar indėlį

2026 03 15
Dirbtinis intelektas

Romantiški pokalbiai su dirbtiniu intelektu: kada prasideda pavojai?

2026 03 15
Dirbtinis intelektas

DI darbe neramina daugelį, bet pradėjus mokytis – savivertė išauga

2026 03 14
Lūžis sunkiajame transporte: lietuviškas biometanas – jau pigesnis už dyzeliną

Lūžis sunkiajame transporte: lietuviškas biometanas – jau pigesnis už dyzeliną

2026 03 14
Knygos gimimo paslaptys atsivers Lietuvos nacionaliniame muziejuje: „Knygų slibinas“ kviečia išgirsti fantastinį pasakojimą

Knygos gimimo paslaptys atsivers Lietuvos nacionaliniame muziejuje: „Knygų slibinas“ kviečia išgirsti fantastinį pasakojimą

2026 03 14
Žemės ūkio rūmai

Kaziuko mugė vyksta ir Kaune – su pagarba papročiams ir Žemės ūkio rūmų šimtmečiui

2026 03 14
Įteikti 12-ieji VLKK apdovanojimai1 2026

Įteiktos dvyliktosios „Sraigės“ už lietuvių kalbos puoselėjimą

2026 03 14
A. Lukošiūnienė apdovanota „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“

A. Lukošiūnienė apdovanota „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“

2026 03 14
Francisko Gojos (1746-1828) paveikslo „Inkvizicijos naktis“ fragmentas

M. Kundrotas. Katalikybei – taip, ekstremizmui – ne

2026 03 14

Skaitytojų nuomonės:

  • dar apie A. Norvilas. Vytauto Didžiojo asmenybės gylis negali neįkvėpti, jo darbai negali nesuvienyti, tai negali nekelti pasididžiavimo
  • V V P I ukf 1976 apie V. Sinica. Milijonai migrantų reklamai…
  • Rimgaudas apie A. Norvilas. Vytauto Didžiojo asmenybės gylis negali neįkvėpti, jo darbai negali nesuvienyti, tai negali nekelti pasididžiavimo
  • skt.>P.Skutui apie A. Norvilas. Vytauto Didžiojo asmenybės gylis negali neįkvėpti, jo darbai negali nesuvienyti, tai negali nekelti pasididžiavimo
  • >Mikabalis apie A. Norvilas. Vytauto Didžiojo asmenybės gylis negali neįkvėpti, jo darbai negali nesuvienyti, tai negali nekelti pasididžiavimo
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Vasarinės padangos

Vasarinės padangos – saugumo ir patogumo veiksnys šiltuoju metų laiku

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai