Žaidimų pelės, be jokios abejonės, yra pagrindiniai visų geimerių „įrankiai“, kurie gali suteikti ne tik patogumą, bet ir pranašumą prieš varžovus ir taip nulemti žaidimo eigą. Malonus bei patogus žaidimas ir jo rezultatai neretai priklauso ne tik nuo žaidėjo įgūdžių, bet ir nuo žaidimų pelytės tikslumo bei reagavimo greičio.
Kai ateina laikas atsinaujinti ir nusipirkti naują gaming pelę, daugeliui kyla vienas esminis klausimas: rinktis belaidį ar laidinį modelį? Abi pelės žaidimams turi savų pliusų ir minusų. Štai laidinės pelės pasižymi stabilesniu ryšiu, mažesniu vėlavimu, o belaidės yra patogesnės ir suteikia daugiau laisvės judesiams.
Tinkamiausio varianto pasirinkimas priklauso tik nuo jūsų asmeninių poreikių, o, kad būtų lengviau apsispręsti, aptarsime pagrindinius skirtumus tarp belaidžių ir laidinių pelių.
Belaidės žaidimų pelės: privalumai ir trūkumai
Privalumai:
- Laisvė nuo laidų. Belaidės pelytės užtikrina maksimalų patogumą, leidžia laisvai judinti rankas bei labai prisideda prie darbo ar žaidimų aplinkos estetikos.
- Technologijų pažanga. Šios pelytės žaidimams pasižymi mažu vėlavimu, ilgu baterijos veikimo laiku bei stabiliu ryšiu.
- Tinka tiek kasdieniams poreikiams, tiek profesionaliems žaidimams. Tai universalios kompiuterių pelės.
Trūkumai:
- Aukštesnė kaina nei laidinių modelių.
- Reikalingas akumuliatoriaus įkrovimas ar reguliarus baterijų keitimas.
Laidinės žaidimų pelės: privalumai ir trūkumai
Privalumai:
- Stabili jungtis. Šios kompiuterinės pelės žaidimams pasižymi stabiliu ryšiu be trikdžių ir vėlavimo.
- Žemesnė kaina. Laidinės gaming pelytės kainuoja pigiau nei belaidės pelės, be to turi ir didesnį įvairių modelių pasirinkimą.
- Jokių rūpesčių, nes veikia nuolatos. Šios žaidimų pelės išsiskiria tuo, kad nereikalauja baterijos įkrovimo ar elementų keitimo.
Trūkumai:
- Laidai gali trukdyti judesiams ir sumažinti komfortą.
- Kai kurie modeliai turi ribotą kabelio ilgio valdymą.
Kaip pasirinkti geriausią variantą pagal žaidimų tipą?
Renkantis tinkamiausią pelę žaidimams, labai svarbu atsižvelgti ir į savo poreikius, ir į žaidimų tipą:
Profesionaliam e-sportui. Įprastai pasirenkamos laidinės žaidimų pelės, tačiau verta pabrėžti, kad šiuolaikinės belaidės pelės stipriai patobulėjusios ir gali užtikrinti patikimą ryšį bei mažą vėlavimą, todėl dėl patogumo jas vis dažniau pasirenka aukščiausio lygio žaidėjai. Jos tampa tikrai konkurencingos e-sporto lygiu. Puikus tokios pelės pavyzdys: „Logitech G502 X Plus“ modelis.
- FPS žaidimams. Esminiai šių žaidimų žanro aspektai yra super greitas reagavimas bei tikslumas, todėl reikalinga pelė su itin mažu atsako laiku. Tarp FSP žaidėjų populiarios laidinės žaidimų pelytės. Pavyzdžiui, „SteelSeries Rival 3“ modelis vertinamas dėl optinio jutiklio, kuris užtikrina greitą reakciją ir tikslumą, todėl puikiai tinka FPS žaidimams.
- MMO/MOBA žaidimams. Šiuose žaidimuose svarbu greitai ir patogiai atlikti įvairias sudėtingas komandas, todėl nepriklausomai nuo to, ar pelė laidinė, ar belaidė, šie žaidėjai visada rinksis tokią, kuri turi makrokomandų palaikymą ir daugiau papildomų mygtukų. Puikus tokios pelės pavyzdys – „Razer Naga V2 Pro“
- Kasdieniams ir universaliems žaidėjams. Įvairiems žaidimams protingiausia ieškoti geriausio kainos ir kokybės balanso. Tinka universalios ir lengvos kompiuterių pelės, skirtos tiek žaidimams, tiek darbui. Pavyzdžiui, „Razer Cobra Pro“ yra lengva ir kompaktiška pelė, tinkama įvairiems žaidimų tipams.
Vis dar sunku apsispręsti? Galutinį pasirinkimą tarp laidinės ir belaidės pelės įsigijimo, turėtumėte priimti, atsižvelgdami į savo asmeninius poreikius, žaidimų stilių, siekiamą komfortą, bei, žinoma, turimą finansinį biudžetą.
Išbandykite kelis skirtingus modelius – taip atrasite tai, kas jums geriausia ir patogiausia. Taip pat rekomenduojama rinktis žaidimų peles, kurias gamina tokie garsūs prekių ženklai, kaip Razer, Steelseries, Logitech, Trust, Deltaco ir kiti. Malonių žaidimų ir įdomių pergalių!