76-ios verslą vienijančios organizacijos kreipiasi į Seimo narius, ragindamos atsakingai vertinti geopolitinę ir geoekonominę padėtį bei siūlomas mokestines pertvarkas.
Ekonomiką žalojantys mokesčių didinimai ne tik stabdo investicijas, lėtina ekonomikos augimą, bet ir galiausiai lemia mažesnes biudžeto pajamas, taip mažindami lėšas krašto apsaugai.
Pateikia siūlymus
Atsakingai vertindamos krašto apsaugos stiprinimo būtinybę, verslo organizacijos siūlo alternatyvius, ekonomikos nežalojančius sprendimus. Verslo bendruomenė pabrėžia, kad pirmiausia finansavimas gynybai turėtų didėti iš tvaraus ekonomikos augimo ir skolinantis. Tačiau taip pat teikia siūlymus, kaip padidinti lėšas krašto apsaugai, darant kuo mažesnę žalą ekonomikos augimui (šios papildomos lėšos turėtų būti tikslingai skiriamos tik gynybos finansavimui):
• PVM tarifo didinimas 1 proc. punktu.
• Visuotinis nekilnojamojo turto mokestis.
• Viešųjų finansų efektyvinimas ir taupymas.
Verslo organizacijos pabrėžia, kad nepaisydami ankstesnių pažadų tartis su verslo bendruomene, valdantieji nelinkę įsiklausyti į esminius ekonominius argumentus ir siekia įgyvendinti mokesčių reformą, kuri gali smarkiai susilpninti Lietuvos investicinę aplinką bei ekonomikos augimą. Dabartinėmis geopolitinėmis aplinkybėmis tai būtų ne tik netoliaregiška, bet ir pavojinga.
Naujos galimybės
„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis atkreipė dėmesį į naujas Europos galimybes – Europos Komisija patvirtino 800 mlrd. eurų gynybos skatinimo planą, kuris turi lemti Europos gynybos pramonės renesansą. Todėl Lietuva, užuot didinusi mokestinę naštą, turėtų mažinti biurokratiją ir svarstyti, kaip plėsti laisvąsias ekonomines zonas, skirtas gynybos pramonės įmonėms. „Laimės ne tie, kas padidins mokesčių tarifus, o valstybės, kurios sugebės įtikinti, jog turi patrauklią, stabilią mokestinę aplinką“, – pabrėžė N. Mačiulis.
Verslo organizacijos tikisi, kad Seimo nariai įsiklausys į šiuos argumentus ir priims sprendimus, kurie leis Lietuvai išlaikyti stiprią ekonomiką bei užtikrinti tvarų gynybos finansavimą.
Parengta pagal Lietuvos pramonininkų konfederacijos pranešimą
,,pirmiausia finansavimas gynybai turėtų didėti iš tvaraus ekonomikos augimo ir skolinantis.” Skolinimasis ir reiškia, kad ūkis ne tvarus. O PVM reikia ne didinti, o naikinti. Dar svarbiau, kad brangių ginklų prisipirkimas saugumo negarantuos. Net jei tai būtų branduolinis ginklas. Stiprinkit žmonių valdžią, naikinkit komunistinę švabinę programą, nustojit vežti į Lietuvą geruosius rusus ir vystykit teritorinę gynybą.
Kas gali paneigti, kad nesant pelno mokesčio ,kaip Vokietijoje 30 proc.,Anglijoje 25 proc.(Lietuvoje 16 proc.), progresinių pajamų mokesčių, kaip Vokietijoje ar Anglijoje 0-45 proc.(Lietuvoje 20-32proc.), dividendų mokesčių kaip Anglijoje 0-39 proc.(Lietuvoje 15proc.), gaunantiems keliašimtatūkstantines ar milijonines metines pajamas galimai liks daug laisvų pinigų pigiai supirkti paveldėtą nekilnojamą turtą iš neišgalinčių susimokėti NT mokesčio? Gal to ir siekiama?