B. Kerbelytė – visą savo gyvenimą tautosakai ir jos tyrimams paskyrusi mokslininkė, profesorė, folkloro tyrimų draugijų narė.
Jos sukurta struktūrinė semantinė folkloro tekstų analizė leido iš naujo susipažinti su iš kartos į kartą perduodamais ir tautos vertybes bei identitetą formuojančiais pasakojimais, dainomis, pramanais, mįslėmis bei atvėrė mokslines galimybes ateities tyrėjams.
– Gamta man davė gerą atmintį, gebėjimą neblogai įsivaizduoti tai, kas aprašyta tekstuose, ir abstrakčiai mąstyti. Kai aš buvau „pasmerkta“ klasifikuoti pasakojamąją tautosaką, apsidžiaugiau, nors tas darbas buvo laikomas nelabai moksliniu.
Aš galėjau susipažinti su daugybe tekstų, galvoje sukaupiau nemažą jų sandėlį, stengiausi jį gerai sutvarkyti. Nuo ankstyvos vaikystės mama neleisdavo sėdėti rankas sudėjus ir spoksoti, liepdavo susirasti darbą ir iš karto jį gerai padaryti.
Taip ir stengiuosi, nors ne visada iš karto pavyksta. (ištrauka iš B. Kerbelytės pokalbio su buvusiu jos mokiniu prof. Dr. R. Balsiu)
Kviečiama užsukti į virtualią parodą „Pasakų išminties skleidėja Bronislava Kerbelytė“.
Virtualią parodą parengė Armina Kavaliauskaitė – Dokumentų tvarkymo ir apskaitos skyriaus Vyriausioji archyvarė.