Gyventojams vėl bus teikiama parama šiuolaikinėms šildymo sistemoms įsirengti. Kvietimus planuojama skelbti 2025 m. sausio pradžioje – šį kartą dar palankesnėmis sąlygomis.
Keletas naujovių
Nuo šiol paraiškas paramai gauti galės teikti ne tik gyventojai, nuosavybės teise valdantys gyvenamosios paskirties (vieno buto) pastatą, butą gyvenamosios paskirties (dviejų butų) pastate arba kitos (sodų) paskirties pastatą (sodininkų bendrijose esančius sodo namus), bet ir butą trijų ir daugiau butų (daugiabučiame) pastate, arba atskirą butą negyvenamosios paskirties pastate, jeigu keičiamas individualus šilumos gamybos įrenginys ir jeigu toks butas nėra prijungtas prie centralizuoto šilumos tiekimo sistemos.
Dar viena naujovė – suteikiama galimybė pareiškėjams gauti finansavimą dar vienam šiuolaikiniam šilumos energijos gamybos technologijos tipui – šilumos siurbliui (oras-oras). Tokie šilumos siurbliai galės būti finansuojami tik tuo atveju, jeigu siekiama pakeisti savo individualų šilumos gamybos įrenginį, kuris pagal savo paskirtį degina kurą ir neturi galimybės tiekti šilumos į vandens pagrindu veikiančią individualią šildymo sistemą (pvz., krosnis, židinius ir pan.). Tokiu būdu, gyventojai galės įsirengti modernias ir efektyvesnes šildymo sistemas bei galės parinkti vieną iš keleto galimų finansuojamų šilumos įrenginių, įskaitant šilumos siurblį oras-oras.
Gyventojų didelis susidomėjimas buvusiais kvietimais jau patvirtino, kad ši priemonė viena iš reikalingiausių ir tikimasi, kad palankesnės sąlygos dar labiau padidins šios priemonės rezultatyvumą.
Planuojama, kad iki 2030 m. ne mažiau kaip 20 tūkst. Lietuvos namų ūkių šilumą gaminsis efektyviausiu būdu ir šalyje bus įdiegta ne mažiau kaip 166,3 MW nulinio šiltnamio efektą sukeliančių dujų balanso energijos gamybos technologijų, o tai padidins Lietuvos gyventojų saugumą ir gerovę, leis spartesniu tempu sumažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro importo šaltinių, pagerins Lietuvos miestų ir miestelių aplinkos oro kokybę bei bus kuriamos darbo vietos šilumos siurblių ir biokuro pramonės sektoriuose.
Paramos priemonę administruos Lietuvos energetikos agentūra (LEA). Iš viso šiai paramos priemonei per visą finansavimo laikotarpį bus paskirstyta 120,2 mln. eurų iš 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšų.