Seimas pradėjo svarstyti Išmokų vaikams įstatymo pataisas, kuriomis siūloma beveik dvigubai didinti vienkartinę išmoką gimus vaikui.
Pasak projektą pristačiusio Gintauto Palucko, siekiama šią universalią išmoką didinti nuo dabar nustatyto 11 iki 20 BSI (bazinė socialinė išmoka) dydžio. Tiek pat ši išmoka didėtų įvaikinus vaiką ar paėmus jį globoti.
„Šeimos, turinčios vaikų, pagal statistiką labai sparčiai krenta į skurdo riziką patiriančių kategoriją ir šiandien išmoka gimus vaikui tikrai ne tai kad nedengia, bet apskritai labai vargiai kompensuoja pirmąsias išlaidas gimus vaikui“, − Seimo posėdyje sakė G. Paluckas.
Pasak jo, jei Seimas sprendimą priimtų pavasario sesijoje, nauja nuostata galėtų įsigalioti nuo liepos 1 dienos ir atitinkamai reikėtų numatyti lėšas valstybės biudžete.
Šiuo metu BSI siekia 55 eurus, nuo kitų metų šis dydis turėtų siekti 61 eurą.
Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Socialinių reikalų ir darbo komitete. Seimas taip pat sutarė dėl šio klausimo prašyti Vyriausybės išvados. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti pavasario sesijoje.
Tokia vienkartinė išmoka pagimdymo atveju gal kažkiek suintriguotų, sudomintų gimdyti dabartines moteris. Dabartinė ištekėjusi moteris, tai žiniasklaidos piešiama ir propoguojama dažytais nagais gražuolė, kurios galva užimta siekiu pinigų ir turtėjimu, kalionėmis ir saugiu seksu.Jų galvose visiškai nėra noro gimdyti, taip kurti valstybę ir ją stiprinti bei vykdyti moters pareigą, nes tik moteris gali gimdyti. Moterų norai man suprantami, bes vaikų išnešiojimas, vad. vaikščiojimas yra nepatogumas ir suvaržymas. Gimdymas taip pat ne malonumai ir dar skausmingi. Vaikų auginimas taip pat ilgas ir pasiaukojantis darbas. Ar jo norės kas imtis gera valia? Gal tik dar nesugadintos, senosios lietuviškos kultūros ir tradicijos šeimos. Daug kas pasirinks geriau leisti savo gyvenima be rūpesčių ir vaikų. Kaip minėjau, išmoka gal ir kai ką sudomintų.Ši gimstamumą skatinanti priemonė būtų dar efektyvesnė, jeigu ji veiktų dvigubinimo ar trigubinimo principu. Tai yra už pirmą pagimdytą vaiką išmoka būtų 20 BSI, už antrąjį- -40, už trečiąjį–30 ir t.t. Tačiau atsirastų ir problemų. Valstybė nugyventa ir praskolinta–nėra lėšų. Musulmoniškos ar kitokio tikėjimo ir tradicijų Lietuvos piliečių šeimos, tikriausiai, pasinaudotų tokia dauginimosi priemone siekiant savų tikslų.