Miškininkai, kiekvieną dieną praleisdami miške, turi išskirtinę galimybę pažinti retus, išskirtinius ir saugomus jo turtus.
Šias vertybes meniškiausi, gamtos fotografija užsiimantys VMU darbuotojai neretai įamžina profesionalia įranga, o šiemet išskirtiniausios jų fotografijos tapo pagrindu išskirtinei parodai „Gamtos vertybės miškininko akimis“.
Dabar šią didelio susidomėjimo sulaukusią VMU miškininkų ir gamtos fotografų parodą galima aplankyti bei pamatyti ir virtualiai, VMU interneto svetainėje.
Miškininkų darbas neatsiejamas nuo rūpinimosi gamtos vertybėmis ir jų išsaugojimu. Kasdien jie ne tik prižiūri miškus, bet ir taiko tvarios miškininkystės principus, saugo Europos bendrijos svarbos buveines, retas bei nykstančias augalų ir gyvūnų rūšis.
Savo veikla miškininkai taip pat stengiasi įkvėpti visuomenę pažinti ir vertinti biologinės įvairovės svarbą tiek gamtai, tiek žmogui.
„Per miškininkų objektyvus atsiskleidžia nepakartojama miškų vertė, kuri dažnai slypi už mūsų kasdienybės ribų. Kiekvienas užfiksuotas kadras – tai daugiau nei graži nuotrauka.
Tai kasdienio darbo rezultatas, meilės gamtai išraiška ir raginimas kiekvienam prisidėti prie mūsų miškų išsaugojimo ateities kartoms. Ši paroda yra išskirtinė galimybė pažvelgti į mišką miškininko akimis, įvertinti jo grožį ir pažinti turtus, kurie juose slypi“ – sako VMU generalinis direktorius Valdas Kaubrė.
Parodoje „Gamtos vertybės miškininko akimis“ rodomos nuotraukos atskleidžia ne tik Lietuvos miškų grožį, bet ir išskirtinius, dažnam net nepastebimus gamtos bruožus.
Jose – kvapą gniaužiantys peizažai, retų gyvūnų portretai, saugomų ir nykstančių augalų bei grybų fotografijos, taip pat kasdienio miškininkų darbo akimirkos. Šios nuotraukos pasakoja apie mišką, jo priežiūros svarbą ir gamtos išsaugojimo reikšmę ateities kartoms.
Fotografijų parodos „Gamtos vertybės miškininko akimis“ nuotraukų autoriai – VMU darbuotojai, dirbantys skirtinguose regioniniuose padaliniuose ir laisvalaikiu užsiimantys profesionalia aplinkos, kurią pažįsta geriausiai – fotografija.
Išskirtinius kadrus, kurie tapo parodos dalimi užfiksavo
Tauragės regioninio padalinio vadovas Bronislovas Ambrozas, Ukmergės regioninio padalinio Šešuolių girininkijos girininkas Kęstutis Jarmalavičius, Gamtos apsaugos gamtotvarkos, rekreacijos ir medžioklės skyriaus žinovas Mindaugas Ilčiukas, Tauragės regioninio padalinio vyriausiasis miškininkas Remigijus Daugalas, Panevėžio regioninio padalinio Paežerio girininkijos specialistas Arvydas Stakė, Ignalinos regioninio padalinio Vaišniūnų girininkijos girininkas Jonas Barzdėnas bei buvęs kolega Švenčionėlių medelyno specialistas Rimantas Nalivaika.
„VMU miškininkai ne tik rūpinasi Lietuvos miškais, bet ir savo darbą paverčia menine saviraiška, kurią dabar galime pamatyti tiek virtualioje, tiek fizinėje parodoje. Skatiname darbuotojų kūrybinius pomėgius derinti su tiesioginiu darbu ir džiaugiamės galėdami dalintis jų kūryba su visuomene“ – sako VMU Žmonių ir kultūros skyriaus vadovė Izolda Baltutė.
VMU siekia, kad kuo daugiau piliečių susipažintų su miškuose slypinčiais gamtos turtais ir kviečia aplankyti virtualią „Gamtos vertybės miškininko akimis“ parodą.
Paroda, kartu su kitomis įmonės sumanytomis parodomis, yra skelbiama įmonės svetainėje: www.vmu.lt, skiltyje Parodos. Specialiai sukurtas skaitmeninis parodos formatas suteikia galimybę išvysti išskirtinius, meniškus gamtos fotografų kadrus ir pamatyti mišką taip, kaip jį mato miškininkai.
Tiems, kurie parodą nori išvysti ne tik virtualiai, VMU suteikia galimybę paroda „Gamtos vertybės miškininko akimis“ papuošti savo erdves. Tam, kad gražiausias gamtos vertybes, užfiksuotas per miškininkų objektyvus išvystų kuo daugiau žmonių, parengėme du vienetus parodų.
Sausio mėnesį, „Gamtos vertybės miškininko akimis“ paroda pradės savo kelionę per didžiausius Lietuvos miestus ir juose esančius prekybos, verslo centrus. Visus norinčius rodyti miškininkų parodą savo aplinkoje, kviečiame kreiptis el. paštu: personalas@vmu.lt.
Nepraleiskite progos pamatyti mišką tokį, kokį jį regi miškininkai!