Lietuvos švietimo taryba pateikė pasiūlymus naujai sudaromos Devynioliktosios Vyriausybės programai.
Tarybos nuomone, susitarimas dėl Lietuvos švietimo politikos (2021–2030 m.) turi likti aktualus naujai Vyriausybei ir toliau įgyvendinamas, taip užtikrinant visos švietimo ir mokslo sistemos tvarumą bei visuomenės pasitikėjimą švietimo sistema.
Šio susitarimo kontekste taryba atkreipė dėmesį į būtinybę finansuoti skaitmeninį raštingumą ne tik mokyklose, bet ir universitetuose bei kolegijose, užtikrinti tolimesnę pagalbą socialiai jautrioms grupėms visuose švietimo lygmenyse, numatyti fiksuotos apimties tikslinį finansavimą aukštos kvalifikacijos kompetencijų tobulinimui arba perkvalifikavimui ir toliau užtikrinti tvarų investicijų augimą MTEP veiklai aukštajame moksle ir valdžios sektoriuje kiekvienais metais.
Taryba, kurią sudaro 29 skirtingų asociacijų ir organizacijų nariai, įvertinusi bendrą padėtį švietimo ir mokslo sistemoje bei siekdama atkreipti dėmesį į kelių pastarųjų vyriausybių pradėtų veiksmų tąsos svarbą ir Lietuvos ateities vizijos „Lietuva 2050“ ilgalaikius prioritetus, pateikė siūlymus dėl mikytojų olesnio darbo užmokesčio konkurencingumo, visų švietimo sistemoje esančių institucijų skatinimo už pasiektus kokybinius rezultatus, neformaliojo vaikų švietimo kokybės atsakomybės, taip pat sutarimo švietimo bendruomenėje dėl pradėtų pokyčių tvarumo.
Tarybos nariai, atliepdami visame pasaulyje esamą sutarimą, kad švietimas ir mokslas yra vieni pagrindinių kiekvienos valstybės ekonomikos konkurencingumo ir saugumo garantų, siūlo įtvirtinti priemones, kurios didintų ikimokyklinio ugdymo prieinamumą, įtvirtintų savivaldybės bei valstybės institucijų atsakomybes ir atskaitomybes, stiprintų aukštojo mokslo bei taikomųjų tyrimų regioninę dimensiją, profesijų įvairovę, didintų magistrantūros ir doktorantūros studijų finansavimą.
Dėkoju Švietimo tarybai už gaires švietimui ateičiai.
O kur lietuvybės – tapatumo išlaikymas. Apie tai nė žodelio, nors pagal Konstituciją – tai strateginis valstybinio švietimo klausimas.
,,užtikrinant visos švietimo ir mokslo sistemos tvarumą”,
,,numatyti fiksuotos apimties tikslinį finansavimą aukštos kvalifikacijos kompetencijų tobulinimui arba perkvalifikavimui”,
,,užtikrinti tvarų investicijų augimą”,
,,sutarimo švietimo bendruomenėje dėl pradėtų pokyčių tvarumo”,
,,įtvirtinti priemones, kurios didintų ikimokyklinio ugdymo prieinamumą, įtvirtintų savivaldybės bei valstybės institucijų atsakomybes ir atskaitomybes, stiprintų aukštojo mokslo bei taikomųjų tyrimų regioninę dimensiją”.
Jau pati Lietuvos švietimo tarybos Pasiūlymų kalba rodo, kad jai ne tik nerūpi joks lietuviškumas, bet kad tai tiesiog komunistinis sambūris.