Rugsėjo mėn. Valstybinės kalbos inspekcija tikrino Vilniaus miesto viešuosius užrašus ir išorinę reklamą. Tikrinta Aušros Vartų, Bokšto, Didžiosios, Dominikonų, Literatų, L. Stuokos-Gucevičiaus, Pilies, Stiklių, Šv. Ignoto, Šv. Jono, Šv. Mykolo, Totorių, Trakų gatvėse veikiančių įmonių, įstaigų, kavinių, restoranų viešoji informacija.
Šešiems įmonių vadovams išsiųsti raštai dėl viešųjų užrašų nevalstybine kalba. Valstybinės kalbos įstatymo 17 straipsnyje nurodyta, kad Lietuvos Respublikoje viešieji užrašai yra valstybine kalba. Viešaisiais užrašais laikoma rašytinė informacija, esanti viešojoje erdvėje ir skirta klientams informuoti.
Valstybinės kalbos įstatymą pažeidžiančių įmonių viešoji informacija pateikiama tik užsienio kalba: iškabose ar išorinėje reklamoje vartojami bendriniai anglų ar kitų kalbų žodžiai, nusakantys veiklos pobūdį, teikiamas paslaugas, parduodamas prekes, darbo laiką, pavyzdžiui, jewellery, studio, shop, coffee, dessert, dance night club, lingerie, open ir kt.
Įmonių vadovams nurodyta per tam tikrą terminą pasirūpinti, kad būtų pašalintas pažeidimas – atsirastų užrašai lietuvių kalba.
Va va jews ir jewelyrai kaip graziai susisaukia kai vienybe zydi!
Ilgai teko įrodinėti maskoliui , kad Lietuvoje anglų kalba ne antroji valstybinė kalba. Nepavyko . Jis liko su savo nuomone.
Berods ant Vilniaus rajono savivaldybės pastato Rinktinės g. Vilniuje yra užrašas nevalstybine kalba?
Net daugiau kaip 30 metų valstybės valdantieji miegojo. Į įmonių, parduotuvių ir kitų dalykų pavadinimus ne lietuvių valstybine kalba nekreipė visiškai jokio dėmesio. Ir praregėjo. Nejaugi jie dabar ims kurti valstybę visose srityse, visur? Tikrai ne. Jų rūpestis –tai turtėjimas bet kokia kaina ir bet kokiomis priemonėmis. Tai tik rinkiminės nuotaikos paįvairinimui.