Sekmadienis, 22 vasario, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Ukrainos balsas

Maskvos agentūrinis tinklas apraizgė Europą

Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, www.visagentura.com, www.alkas.lt
2024-06-05 10:54:39
165
PERŽIŪROS
6
Ukrainos gynėjas | httpswww.facebook.comGeneralStaff.ua nuotr.

Ukrainos gynėjas | httpswww.facebook.comGeneralStaff.ua nuotr.

Kalbos, kalbelės

Rusijos ambasada Prancūzijoje išreiškė „griežtą protestą prieš naują rusofobišką kampaniją, pradėtą Prancūzijos žiniasklaidoje“, kuri, anot jos, daro poveikį jos piliečių saugumui.

„Rusijos Federacija niekada nesikišo ir nesikiša į Prancūzijos vidaus reikalus – mūsų šalis turi kitų, svarbesnių prioritetų“, – sakoma ambasados pareiškime.

Tačiau iš tiesų, Kremlius kišosi, kišasi ir kišis į Prancūzijos ir kitų Europos šalių vidaus reikalus. Ir tą daro itin aktyviai, išnaudodamas visus turimus svertus, agentūrinį tinklą ir vykdydamas ne tik informacines ir psichologines operacijas, bet ir veikdamas atvirai, rengdamas sabotažus, grasindamas, papirkinėdamas.

Maskvai eilinį kartą neigiant, kad ji siekia paveikti viešąją nuomonę, o Vakarams svarstant, kaip padidinti paramą Ukrainai kovoje su Rusijos invazija, šeštadienį trys vyrai prie Eifelio bokšto padėjo penkis Prancūzijos vėliava uždengtus karstus su užrašu „Prancūzijos kariai Ukrainoje“.

Bulgaras, ukrainietis ir vokietis, kurie vėliau buvo sulaikyti, sakė, kad jiems buvo sumokėta po 400 eurų už tai, kad karstai būtų numesti į turistų pamėgtą vietą.

Prancūzijos valdžios institucijos ir žiniasklaida iškėlė prielaidą, kad Rusija galėjo surengti šią akciją, reaguodama į prezidento Emanuelio Makrono siūlymą, kad Prancūzija galėtų nusiųsti karių į Ukrainą padėti jos pajėgoms ir jas apmokyti arba leisti naudoti prancūziškus ginklus smūgiams Rusijos teritorijoje.

Prancūzijos žiniasklaida atkreipė dėmesį ir į kitus pastarojo meto veiksmus, kurie, policijos teigimu, galėjo būti susiję su Rusijos agentais, siekiančiais paveikti viešąją nuomonę.

Prancūzija teigė, kad Rusijos destabilizacijos kampanija naudojasi automatizuotomis socialinės žiniasklaidos paskyromis, kad sukeltų nesutarimus ir pakurstytų nerimą dėl didėjančio antisemitizmo. Moldovos pora, kuri buvo suimta Paryžiuje už Dovydo žvaigždžių išpiešimą ant mokyklos, žiniasklaidai sakė, kad veikė vykdydami „asmens iš Rusijos“ nurodymus.

Praėjusį mėnesį ant Holokausto memorialo Paryžiuje buvo nupieštos raudonos rankos.

Kaip tai panašu į veiksmus, matytus ir Lietuvoje – dažais terliojami paminklai partizanams, kaip grybai po lietaus dygsta evaitkai, geltonoji purvasklaida ir net didieji žinių portalai vis daugiau dalinasi rusišku informaciniu mėšlu, kuris vėliau iš Seimo tribūnos kokio nors atsilupusio seimūno perpasakojamas kaip įvykęs faktas.

Maskva savo susierzinimu tik patvirtina, kad jos penktoji FSB valdyba ir SVR įtakos operacijų departamentas veikia pilnu režimu. Kremlius neseniai „Microsoft“ pateiktus kaltinimus, kad Rusija suaktyvino internetinę dezinformacijos kampaniją, nukreiptą prieš Prancūziją ir artėjančias Paryžiaus olimpines žaidynes, pavadino „absoliučiu šmeižtu“.

Kremliaus kalbėtojas, Putino skudurėlis spaudai Dmitrijus Peskovas, perkreiptu snukiu vapėjo, kad visuose šiuose kaltinimuose nėra jokio pagrindo, tačiau tuoj pat pridūrė, kad Rusija negali garantuoti, jog Vakarų kariuomenės instruktoriai, rengiantys Ukrainos karius, nebus Rusijos kariuomenės taikinys.

„Bet kokie instruktoriai, dalyvaujantys Ukrainos režimo mokymuose, neturi jokio imuniteto“, – sakė jis žiniasklaidai.

Taigis kaipgis. Rusofašistų ordos vakarietiškais ginklais daužomos jau ir Rusijos teritorijoje, o Europos šalys vis labiau tampa sąmoningomis ir pastebi, kokį agentūrinį informacinį, įtakos operacijų tinklą užmetė ant jų Maskva, bei pradeda iš jo vaduotis.

Abiejuose frontuose – fiziniame Ukrainoje, informaciniame Europoje – Maskvai ateina sunkūs laikai.

Mes dėl to galime tik labai ir labai džiaugtis.

Proveržiai

Tai, kad Rusija vykdo aktyvias informacines operacijas, patvirtina ir Europos žvalgybos agentūros. Maskva slapta papirkinėja kraštutinių dešiniųjų pareigūnus visoje Europoje, o tam procesui palengvinti, Čekijoje buvo atidariusi prokremlišką žiniasklaidos priemonę „Europos balsas“.

Kaip rašo „The Washington Post“, Čekijos valdžios institucijos atliko išsamų tyrimą ir uždarė rusišką interneto svetainę, pavadinusios ją Rusijos propagandos operacija. Tačiau byla neapsiribojo vien Čekija – tyrimas greitai išplito į kitas šalis, įskaitant Belgiją, Nyderlandus, Vokietiją, Lenkiją ir Prancūziją.

Teisėsaugos institucijos padarė išvadą, kad „Europos balsas“ buvo „buvo naudojamas pervesti šimtus tūkstančių eurų – iki 1 mln. eurų per mėnesį – dešimtims kraštutinių dešiniųjų politikų daugiau nei penkiose šalyse, kad Vakarų žiniasklaidoje skleistų Kremliaus propagandą, kuri sėtų susiskaldymą Europoje ir stiprintų prorusiškų kandidatų pozicijas šią savaitę vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose“.

Pareigūnai šią operaciją apibūdino kaip vieną didžiausių, kurių Kremlius ėmėsi Europoje, bandydamas pakirsti paramą Ukrainai ir suskaldyti transatlantinį aljansą.

Tarp ankstesnių slaptų Kremliaus veiksmų – bandymas suvienyti kraštutinius dešiniuosius ir kraštutinius kairiuosius Vokietijoje, vidaus nesutarimų kurstymas Prancūzijoje ir sabotažas Lenkijoje.

Čekijos vidaus saugumo tarnybos vadovas Milalas Koudelka teigė, kad operacija „Europos balsas“ taip pat buvo bandymas į Europos Parlamentą įtraukti daugiau prorusiškų parlamento narių.

Pasak jo, „buvo parengtas planas, pagal kurį Europos Parlamente dirbantys žmonės turėjo vykdyti klasikinį šnipinėjimą“ Rusijos naudai.

O kiek jų jau dirba šiuo metu! Kiek tokių „aktyvistų“ Europos Parlamente, kaip mūsų lietuviška gėda S. Jakeliūnas, teigiantis, kad Rusijos invazija į Ukrainą buvo išprovokuota, veikiančių aktyviau, bet gudriau, nedarančių viešų pareiškimų, užsiima ardomąja veikla? Rusija, be jokios abejonės, deda visas pastangas, kad jakeliūnų ir orbanų birželio 9 d. būtų išrinkta kuo daugiau.

Veiksmai

Pagrindinės kovos vyksta Charkovo srityje, taip pat prie Časov Jaro, Očeretynės ir Kupjansko. Driskiai manevruoja ties Limanu, taip pat stebimas aktyvumas prie Robotnoje.

Per parą rusai neteko dar 1280 tėvynainių, kurie kasdien savo mirtimis ir besivoliojančiais kūnais Ukrainos teritorijoje patvirtina Rusijos Federacijos visuomenės bukumą ir žiaurumą: kariauja ne Putinas ar Belousovas, o visos Rusijos visuomenės atstovai – vaikai, tėvai, broliai.

Jų visų laukia garantuota mirtis Ukrainoje žemėje, o jei jie sukiltų ir pabandytų pakabint neūžaugą Rusijos fiurerį žemyn galva, šansas išlikti gyviems taptų šimtus kartų didesnis.

Lietuvoje

Stebime, kaip Kremliaus propagandos kūrėjų žinutės liejasi per nacionalinį transliuotoją iš Maskvos remiamų kandidatų į Europos Parlamentą burnų.

Naujausias šių kalbėtojų naratyvas – geriausia gynyba yra diplomatija ir sugyvenimas su visais savo kaimynais, ypač rytuose. „Gyvenkime draugiškai!“ – katino Leopoldo įvaizdis iš klaikaus sovietinio animacinio filmuko brukamas iš ekrano galva linksinčiam ir pritariančiam žiūrovui – rinkėjui.

Mielas pritarėjau! Kai kitą kartą banditas, įsiveržęs į jūsų namus, daužys viską aplinkui ir jūsų šonkaulius laužtuvu, įkaitintu lygintuvu jums „prosys“ nugarą ir plaktuku trupins pirštus, reikalaudamas, kad jūs nekeltumėt grėsmės jo saugumui, tiesiog, todėl, kad esate ir gyvenate savo namuose, jūs, gerųjų kandidatų į Europos Parlamentą, visokių tomaševskių ir puidokų rekomendacijomis besivadovaudamas, ginkitės nuo recidyvisto, žmogžudžio – prievartautojo draugiškumu ir diplomatija: pamaskatuokite liežuviu, iškritusiu per sudaužytus jūsų dantis.

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, poniai Salvai M., UAB Vilkeda, Lietuvos aludarių gildijai bei visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Vakarai nebetiki Maskvos ašaromis
  2. Ar patikės Vašingtonas Maskvos ašaromis?
  3. Pekino – Maskvos planai stringa
  4. Kremlius mėgina skaldyti Europą
  5. Politikos gurmanams – Maskvos informacinis mėšlas
  6. Maskvos „informbiuro“ praneša, kad driskyną puola JAV ir Didžioji Britanija
  7. Karo baimė sukaustė Europą
  8. Maskvos tikslas – sustabdyti paramą Ukrainai
  9. Rusija puola, o Europa planuoja ketinti
  10. Ruošiamasi „Maskvos šturmui“
  11. V. Zelenskis vienija Europą
  12. Europa Vengrijai parodė duris
  13. Kinų drakonas šliaužioja po Europą
  14. Europa traukia Ukrainą iš rusiškos meškos nasrų
  15. Kodėl įžengėme į „prieškarinę erą”?

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 6

  1. Klaustukas says:
    2 metai ago

    O kodėl viso švento žodžio nėra vakarų žiniaskalidoje ? Niekas net nenutuokia, kokie siaubiakai vyksta. Ar jums visi tie siaubo pragariški košmarai neprimena viduramžius ? Kai apie 800 tūkstančių raganų Europoje ,inkvizicija sudagino ant laužo ? Apie tai svajoja , kaip jis ten, Naivus Sijonas, ar Sionas ?

    Atsakyti
  2. Bartas says:
    2 metai ago

    Buvęs kgb šnipas J. Švec, pirmiausia; vakarų šalims reikia uždaryti vizas išduotas rasijancams. Ir po kažkurio laiko pasirodys visokie agentukai – nelegaliukai. Nieko siaubingo.

    Atsakyti
  3. Mikabalis says:
    2 metai ago

    Manau, kad gali slaptai funkcionuoti seni glaudūs sovietinių laikų KGB ir komunistinės Lenkijos saugumo ryšiai. Juk Sovietų pasitikėjimas Lenkija buvo išskirtinis – toks, kad kitose vadinamose Liaudies demokatinėse šalyse Sovietai laikė dislokavę savo kariuomenę, o Lenkijoje ne – pasitikėta jos pačios kariuomene. Taigi lenkų kgb’istų joje dar gali būti likę pakankamai, kad apraizgytų ne tik Lietuvą, bet ir kitas Europos šalis.

    Atsakyti
  4. Arvydas Damijonaitis says:
    2 metai ago

    Pakanka pasidomėti kaip Kremlius rinkosi Lietuvoje vietą savo ambasadai Vilniuje.Žemės ūkio technikumo teritoriją ambasadai parinko buvęs Seimo narys rusų šnipas, KGB- NKVD ,narys Vladas Krestjanovas,žemės ūkio viceministras,sovietinė nomenklatūra ,pasiskelbusi vėliau “socdemais”..

    Atsakyti
  5. Bartas says:
    2 metai ago

    Buvęs kgb žvalgas J. Švec , dar kartą patvirtino. Orbanas , Vengrija pirmininkauja ES, senas kgb laikų užverbuotas agentas. Taigi smagumėlis. ES vadovauja kremliaus agentas. Nupirktas už milijoną “doičmarkių”. Dėl ateities , kad agentas ne durniuotu , padarytas vaizdo įrašas. Kgb klasika.

    Atsakyti
    • Kažin says:
      2 metai ago

      Bet gal jis iš tų KGB, ėjusių su Andropovu, Gorbačiovu, t.y. buvusių už europietišką Rusiją?…

      Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Metų žodžio ir Metų posakio 2026 rinkimai
Kalba

Metų žodis ir Metų posakis: paskelbti devintųjų rinkimų nugalėtojai

2026 02 22
Išrinktos gražiausios 2025 metų knygos
Kultūra

Išrinktos gražiausios 2025 metų knygos

2026 02 22
J. Vaitulevičiaus fotoarchyvo perdavimas
Istorija

Lietuvos nacionaliniam muziejui perduotas ilgamečio nacionalinės televizijos operatoriaus J. Vaitulevičiaus fotoarchyvas

2026 02 22
Aštuonioliktą kartą apdovanoti Gražiausių įmonių pavadinimų varžytuvių nugalėtojai
Kalba

Aštuonioliktą kartą apdovanoti Gražiausių įmonių pavadinimų varžytuvių nugalėtojai

2026 02 22
Darbas
Lietuvoje

Daugiau nei 70 proc. darbuotojų Baltijos šalyse keistų darbą

2026 02 21
V. Adamkus
Gamta ir ekologija

Bus sodinamas V. Adamkaus 100-mečio ąžuolynas

2026 02 21
A. Svitojus: klimato politika negali sugriauti maisto gamybos pagrindų
Lietuvoje

A. Svitojus: klimato politika negali sugriauti maisto gamybos pagrindų

2026 02 21
Kleboniškių muziejuje Užgavėnių papročius primena kaukių paroda
Etninė kultūra

Kleboniškių muziejuje Užgavėnių papročius primena kaukių paroda

2026 02 21

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Dovile apie Priklausomybė nuo maisto panaši į priklausomybę nuo narkotikų?
  • +++ apie A. Mikusas. Pagoniškosios etikos klausimu
  • Nick Bryant, Mario Nawfal apie „Epšteino failai“: pasaulinės bylos šešėlis krinta ir Lietuvon
  • Rimgaudas apie Už istorinių klausimų gvildenimą Lenkija apdovanojo Valdovų rūmų muziejaus vadovą

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Alergija šalčiui – kas už to slypi?
  • Lietuviai stebi elektros suvartojimą, tačiau būdų sutaupyti dar yra
  • Dėl varveklių ir sniego nuošliaužų – tūkstantinės žalos
  • A. Mikusas. Pagoniškosios etikos klausimu

Kiti Straipsniai

Mergina su tautiniais drabužiais laiko ąžuolo sodinuką Stelmužės ąžuolo fone

A. Mikusas. Pagoniškosios etikos klausimu

2026 02 22
Aštuonioliktą kartą apdovanoti Gražiausių įmonių pavadinimų varžytuvių nugalėtojai

Aštuonioliktą kartą apdovanoti Gražiausių įmonių pavadinimų varžytuvių nugalėtojai

2026 02 22
V. Adamkus

Bus sodinamas V. Adamkaus 100-mečio ąžuolynas

2026 02 21
Apdovanojimai Lazenkų rūmuose, su Lenkijos-Lietuvos forumo komisijos nariais

Už istorinių klausimų gvildenimą Lenkija apdovanojo Valdovų rūmų muziejaus vadovą

2026 02 21
„TikTok“

D. Ulbinaitė siūlo 16 metų amžiaus ribą socialiniams tinklams

2026 02 20
Pamišusi nuo mobilių telefonu žinučių minia

A. Navys. M. Sėjūnas. Tiktoko varpeliai

2026 02 20
Lietuvos kariuomenės analitikai

LK analitikai: sausį stebėti priešiški naratyvai apie Lietuvos gynybos politiką

2026 02 20
Neįgaliesiems pasiūlyta metus nedirbti

Neįgaliesiems pasiūlyta metus nedirbti

2026 02 20
Svarstyklės pusiausvyroje - ant kairės svarstyklių lėkštės 10 lietuviškų knygų, ant dešinės - vienas angliškas žurnalas

J. Vaitkūnaitė. Lietuvos moksle naikinama lietuvių kalba

2026 02 19
Robertas Deikgrafas o jam už nugaros dalelių greitintuvo tunelio siluetas

R. Dejkgrafas. Kova, kad mokslas liktų globalus

2026 02 19

Skaitytojų nuomonės:

  • Dovile apie Priklausomybė nuo maisto panaši į priklausomybę nuo narkotikų?
  • +++ apie A. Mikusas. Pagoniškosios etikos klausimu
  • Nick Bryant, Mario Nawfal apie „Epšteino failai“: pasaulinės bylos šešėlis krinta ir Lietuvon
  • Rimgaudas apie Už istorinių klausimų gvildenimą Lenkija apdovanojo Valdovų rūmų muziejaus vadovą
  • Rimgaudas apie Už istorinių klausimų gvildenimą Lenkija apdovanojo Valdovų rūmų muziejaus vadovą
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Rinkimai į EP | .vrk.lt nuotr.

VRK: kaip rinkėjų balsai virsta EP narių mandatais

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai