Penktadienis, 1 rugpjūčio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Ukrainos balsas

„Storm Shadow” smūgis Putinui į paširdžius

Rusijos invazijos apžvalga 2023 09 14

Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, www.visagentura.com, www.alkas.lt
2023-09-14 12:37:51
4
Karas Ukrainoje | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Karas Ukrainoje | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Geopolitinė padėtis

Du pasaulio užribio veikėjai – Putinas ir Kim Čen Unas (김정은) vakar susitiko ir labai „nuoširdžiai bendravo“ net penkias valandas. Nevykėliai aplankė karines ir civilines gamyklas, planuodami apžiūrėti Rusijos Ramiojo vandenyno laivyno karinius pajėgumus.

Įdomu tai, jog Putinas pats pažymėjo „tam tikrus apribojimus“ dėl karinės pagalbos siuntimo Šiaurės Korėjai. „Na, yra tam tikrų apribojimų, ir Rusija laikosi visų šių apribojimų“, – mūsų ne/nuostabai viešai melavo fiureris.

Net neabejojame, jog vyriausiasis Rusijos gangsteris įžūliai meluoja ir tikrai su Kim sutarė ginklų prekybos klausimais.

Nevykėliams lieka sugalvoti priedangos maršrutus. Putinas, be abejo, suvokia, jog šiuo metu, kai vyksta judesiai dėl sankcijų panaikinimo SWIFT ir prekybai grūdais, atviras sandėris su Pchenjanu būtų beprotystė.

Todėl senas KGB sukčius užsiiminėja niekingai įprastu melu.

Kitas melagis – Kim Čen Unas nenusileido draugeliui iš Maskvos: diktatorius pareiškė, kad Rusija nugalės „blogio jėgas“ ir pridūrė, kad su Putinu „išsamiai aptarė“ „politinį ir karinį Korėjos pusiasalio ir Europos kraštovaizdį“.

Panašu, jog Vakarų šalių lyderiai pagaliau suvokė Maskvos ir Pchenjano klastą, nes JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose Linda Tomas-Greryenfield vakar pareiškė, kad Maskvos bendradarbiavimas su Šiaurės Korėja „rodo, kokia beviltiška yra Rusija“.

Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džeikas Salivanas (Jake Sullivan) pareiškė, kad jei Pchenjanas suteiks Maskvai ginklų, kuriuos ši panaudos kare prieš Ukrainą, tai „neatsilieps gerai Šiaurės Korėjai, ir ji už tai sumokės kainą tarptautinėje bendruomenėje“.

JK premjeras Rišis Sunakas taip pat pareiškė, jog susitikimą vertina kaip Rusijos atsigręžimą į režimą dėl karo Ukrainoje.

Džiugu, kad skamba griežti pareiškimai. Tikėkime, kad Vakarai išmoks kovoti su nešvariomis tarptautinėmis Kremliaus kombinacijomis ne tik liežuviu.

Ukraina vakar taip pat pareiškė, kad Rusija didina raketų, kuriose naudojami Vakarų šalių komponentai, gamybą.

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas sureagavo į laikraščio „New York Times“ pranešimą, kuriame, remiantis JAV, Europos ir Ukrainos informacija, skelbiama, jog Rusijai pavyko įveikti Vakarų sankcijas ir eksporto kontrolę.

Jermako teigimu, partneriams pateikti įrodymai apie užsienio šalių komponentus Rusijos ginkluotėje. „Priešo karinis-pramoninis kompleksas negali gaminti raketų be šių komponentų“, teigia Jermakas. „Dirbame su savo partnerių vyriausybėmis. Turime aktyviai nutraukti deguonies tiekimą rusams“, – pridūrė jis.

Taip, Kremliaus banditai turi dusti ringe, prašydami leisti pasiduoti. Tačiau to nebus, kol rusų nusikaltėliai naudosis vakariečių silpnybėmis, kurių valdovas – Didysis Godulys.

Reikšmingi postūmiai

Vakar Ukrainos kariuomenė smogė Putinui tiesiai į paširdžius. Tolimojo nuotolio raketomis atakuotas Sevastopolio karinis laivynas.

Teigiama, jog visiškai sunaikintas rusų desantinis laivas „Minsk“. Į Sevastopolį buvo paleista 10 raketų, iš kurių 7 esą rusams pavyko numušti.

Likusios pataikė į gamyklos teritoriją ir sukėlė joje didžiulį gaisrą. Uoste apgadinti dar du laivai, kuriems padaryta žala kol kas neįvardijama. Pranešama, jog stipriai apgadintas ir povandeninis laivas „Rostov prie Dono“.

Šaltinių teigimu Krymas buvo atakuojamas Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos sukurtomis sparnuotomis raketomis „Storm Shadow“. Tai ilgiausio nuotolio ginklas šiuo metu esantis Kijevo arsenale.

Plojame atsistoję. Tai reiškia, jog nuo dabar driskiams žemė okupuotose teritorijose dega po jų kojomis tiesiogine šio žodžio prasme.

Ir net jei Putinui Kimas duos surūdijusių raketų, ukrainiečiai sistemiškai naikins karinės aviacijos vienetus, laivus ir kitas raketų leidimo priemones nuo Pskovo iki Sevastopolio. Šiandien Kremliaus balvonai maukia vodkę „granionomis“ stiklinėmis. Iš nevilties.

Šįryt ukrainiečiai dronais atakavo Eupatorijos miestą Krymo pusiasalyje, neduodami okupantams atsikvėpti. Rusijos gynybos ministerija dezinformuoja, kad virš Krymo sunaikino 11 ukrainiečių bepiločių orlaivių.

Rusai irgi atakavo Ukrainos teritorijas ir sritis, esančias netoli Krymo dronais „Shahed-136/131“. 17 iš 22 priešo smogiamųjų nepilotuojamų orlaivių buvo sunaikinta, praneša Ukrainos Karinės oro pajėgos.

Trumpai

Estija paskelbė, kad visoms Rusijoje registruotoms transporto priemonėms bus uždrausta įvažiuoti į šalį. „Kol Ukraina nepasiekė pergalės, jie (rusai) čia nėra laukiami ir negali naudotis laisvės teikiamomis privilegijomis“, – pareiškė Estijos užsienio reikalų ministras Margus Cachna (Margus Tsahkna). Šiuo draudimu Talinas prisijungė prie Baltijos šalių – Latvijos ir Lietuvos.

Gal ir neblogas sprendimas. Em… ir visgi, ar tai simbolinis ėjimas, reiškiantis, kad rusiški numeriai ES šalyse erzina, o patys rusakalbiai ne, ar kova su rusų privilegijomis ES?

Vilniuje, sako, lietuviškai kalbančių – mažuma. Su taksistais lietuviškai iš viso nesusikalbėsi. Mes nieko prieš užsieniečius, tačiau pasigendame sistemiškumo ir nuoseklumo.

Pripažinkime, kad be reikalo pradėjome klykti, kuomet pasigirdo siūlymas, jog Lietuvoje ilgiau gyvenantys ir dirbantys pabėgėliai privalo išlaikyti lietuvių kalbos testą.

Rėkėme, kad diskriminuojame nukentėjusius nuo karo, o dabar burbame, kad dirbantys užsieniečiai lietuviškai nekalba. Išmokykime atvykėlius gerbti mūsų šalį, Europą, susipažįstant su kultūra, istorija, išmokstant kalbą – ir tai bus didžiulis akiračio praplėtimas rusakalbiams ir išlipimas iš „russkij mir“ burbulo.

Būtų smagu, jei Vilniuje beveik dešimt metų reziduojantys opozicionieriai pagaliau išmoktų susikalbėjimo lietuviškai žodynėlį turisto lygmeniu.

Vokietija pagal savanoriško solidarumo paktą iki atskiro pranešimo nepriims migrantų iš Italijos, vakar pranešė šalies Vidaus reikalų ministerija. Pagal šį susitarimą Vokietija turėjo priimti 3 500 prieglobsčio prašytojų, kurie pirmą kartą į ES atvyko iš Italijos.

Taip buvo siekiama sušvelninti padėtį Italijoje, kuri yra vienas pagrindinių ES migrantų įvažiavimo punktų. Prieš sustabdydama susitarimą Vokietija priėmė 1 700 žmonių.

Pagal ES teisę valstybė narė, į kurią prieglobsčio prašytojai atvyksta pirmiausia, yra atsakinga už jų prieglobsčio prašymus. Tai reiškia, kad tūkstančiai migrantų, iš Italijos persikėlusių į Vokietiją, turi būti grąžinti į Italiją. Į Italiją ir ES atvyksta daugiausia vadinamųjų „nelegalų“, kurie plaukia per Viduržemio jūrą rizikuodami gyvybe. Skaičiuojama, kad šiemet jų jau atvyko apie 100 000.

Ar suprantate, kokią bombą Europai užtaisė Rusija, manipuliuodama grūdais, rengdama karinius perversmus ir skatindama maisto krizę.

100 tūkstančių nelegalų gal ir ne kosminiai skaičiai, bet jei badas užsuks į svečius Afrikoje, netrukus migrantų Europoje gali būti milijonai, tai mes prognozavome dar karo pradžioje ir skambinome pavojaus varpais.

Ypatingas ačiū nuolatiniams rėmėjams „DT Artelė“ ir Lietuvos aludarių gildijai. Dėkojame savo skaitytojams už palaikymą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Kokią įtaką Putinui daro paverkšlenimai JT?
  2. Specialusis tribunolas kolektyviniam putinui surovikino veidu
  3. Karinė Rusijos uostų blokada – smūgis Maskvai
  4. Artėja diena, kai putinui maldos nepadės
  5. Kam Putinui dvi naujos karinės apygardos ir armijos korpusas?
  6. Vakarų vadovai turi nustoti lankstytis Putinui
  7. Rusijos kerštas vakarams – masinis raketų smūgis ukrainai
  8. Rusijos muitinė pakluso Vladimirui Putinui?
  9. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 08 15 12:22
  10. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 09 12 12:05
  11. Nauja NATO strategija: atmetama net laikina Baltijos šalių okupacijos galimybė
  12. Lūžis vakarų lyderių sąmonėse dėl naikintuvų tiekimo Ukrainai
  13. Ar Ukrainos tikėjimas NATO virs pasitikėjimu?
  14. „Dronų armija“ kyla prieš driskius
  15. R. Sadauskas-Kvietkevičius. Ar D. Grybauskaitė privalo nusilenkti Putinui?

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 4

  1. Bartas says:
    2 metai ago

    Apie raketų smūgį į Sevastopolio gamykloje taisomus karo laivus – R. Svitan atsargos pulkininkas , karo apžvalgininkas. „Storm Shadow“ buvo paleistos iš SU- 24 . Tik šie lėktuvai gali nešti tas raketas. Atakos metu , taip pat , paleidžiami ir klaidinantys taikiniai. Taigi , galėjo numušti ir netikras raketas.
    Prie Eupatorijos sunaikintas prieš lėktuvinis – raketinis divizionas yra antras toks karinis dalinys pietvakarių Kryme. R. Svitan spėja, kad Ukraina ruošia oro pajėgų smūgiui kerčės tiltui iš tos pusės.

    Atsakyti
    • joana vis dar kundroto says:
      2 metai ago

      Bartai, jaučiasi, kad tau rankos niežti, kariau nori. Kada važiuosi į Donabasą lemiamai kovai su rusais. Jei pasiseks būsi tas kuris kels geltona mėlyną Kremliuje. Jei nepasisieks, niekas tavęs alko komentaruose nepasiges.

      Atsakyti
      • Bartas says:
        2 metai ago

        Važiuojam abu. Aš už “baideną” , pats už Hagos tribunolo išduotą arešto orderio “kllijientą”. Ir tratinam viens į kitą. Laimėjusiam “prizas” – gyvenimas. A ne.

        Atsakyti
  2. Išdavystė??? says:
    2 metai ago

    ПІНКУС: Україну РОЗДІЛЯТЬ на ДВІ частини! Підуть 4 ОБЛАСТІ та КРИМ.
    – youtube.com/watch?v=7C2ESwgk39A

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Apdovanojimų iškilmės
Kultūra

Klaipėda ruošiasi švęsti 773-iąjį gimtadienį!

2025 08 01
Putinas, Kremlius, žemė veriasi po kojomis
Ukrainos balsas

A. Navys, M. Sėjūnas. Putino režimas kabo ant plauko

2025 07 31
Naikintuvai
Lietuvoje

NATO oro policijos misiją perėmė Vengrija ir Ispanija

2025 07 31
D. Trampas davė 10 dienų V. Putinui
Užsienyje

Trampo ultimatumo laikrodis tiksi – ką darys Rusija?

2025 07 31
Autobusas
Lietuvoje

Susisiekimo ministerija atvėrė duomenis apie viešąjį transportą

2025 07 31
Medininkų žudynių minėjimas
Lietuvoje

Prezidentas pagerbė Medininkų žudynių aukas

2025 07 31
FNTT | fntt.lrv.lt nuotr.
Lietuvoje

G. Palucko brolienės įmonėje atliktos kratos, sulaikytas jos direktorius

2025 07 31
Kelias
Lietuvoje

Iki rudens bus atnaujinta beveik 30 km blogiausios būklės kelių

2025 07 31

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • taiva apie V. Vasiliauskas. Kuo skiriasi Ideokratija nuo Idiokratijos?
  • Kęstutis K.Urba apie K. Urba. Baltų raida ir virsmai
  • Rimvydas apie K. Urba. Baltų raida ir virsmai
  • Kęstutis K.Urba apie K. Urba. Baltų raida ir virsmai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • L. Šopauskas. Apie politines veidmainystes arba apgailestavimų Respubliką
  • KTU žinovės atskleidė, kodėl kultūros paveldas svarbus bendruomenių vienybei
  • V. Vasiliauskas. Kuo skiriasi Ideokratija nuo Idiokratijos?
  • Klaipėda ruošiasi švęsti 773-iąjį gimtadienį!

Kiti Straipsniai

Alkas.lt koliažas

L. Šopauskas. Apie politines veidmainystes arba apgailestavimų Respubliką

2025 08 01
Valdas Vasiliauskas

V. Vasiliauskas. Kuo skiriasi Ideokratija nuo Idiokratijos?

2025 08 01
Putinas, Kremlius, žemė veriasi po kojomis

A. Navys, M. Sėjūnas. Putino režimas kabo ant plauko

2025 07 31
D. Trampas davė 10 dienų V. Putinui

Trampo ultimatumo laikrodis tiksi – ką darys Rusija?

2025 07 31
Gintautas Paluckas

Gintautas Paluckas traukiasi iš pareigų

2025 07 31
Pakrančių savininkams: ką naudinga žinoti apie poilsiautojų teisę pasiekti vandens telkinius

Pakrančių savininkams: ką naudinga žinoti apie poilsiautojų teisę pasiekti vandens telkinius

2025 07 31
Klaipėdos miesto įkūrimo šventė

Rugpjūčio 1-ąją kviečia Klaipėdos miesto įkūrimo šventė!

2025 07 30
skęstantis laivas, Putinas

A. Navys, M. Sėjūnas. ruzzija laimi

2025 07 30
Lionginas Baliukevičius-Dzūkas. 1948 m.

R. Pauliukaitienė. Minint 100-ąsias Liongino Baliukevičiaus-Dzūko gimimo metines

2025 07 30
Krašto apsaugos ministerija

KAM pristatė planus dėl oro erdvės gynybos

2025 07 29

Skaitytojų nuomonės:

  • taiva apie V. Vasiliauskas. Kuo skiriasi Ideokratija nuo Idiokratijos?
  • Kęstutis K.Urba apie K. Urba. Baltų raida ir virsmai
  • Rimvydas apie K. Urba. Baltų raida ir virsmai
  • Kęstutis K.Urba apie K. Urba. Baltų raida ir virsmai
  • Rimvydas apie K. Urba. Baltų raida ir virsmai
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Pareigūnai | vrm.lrv.lt nuotr.

Parengtos Vidaus tarnybos statuto pataisos

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai