Antradienis, 10 vasario, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Kaip įvertinti miegamojo rajono kokybę?

www.alkas.lt
2023-08-18 13:06:54
22
PERŽIŪROS
0
Būstas

Būstas | pixabay.com, Rebecaml nuotr.

Pastaruoju metu visuomenėje daug kalbama apie sostinės miegamųjų rajonų gaivinimą. Nepaisant įvairių iniciatyvų šia kryptimi, ne visi rajonai „bunda“ vienodu greičiu. Kaip renkantis būstą įvertinti, ar nusižiūrėtas rajonas vystosi reikiama linkme, pataria ekspertė.

XX a. antroje pusėje sukurtiems gyvenamiesiems rajonams Lietuvoje ilgą laiką trūko išskirtinumo, galimybių leisti laisvalaikį, gyvybės, tačiau pastaruoju metu matomas jų atsigavimas, pasakoja Edita Gudauskienė, nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Omberg group“ pardavimų ir klientų patirčių vadovė.

„Nepaisant minėtų trūkumų, miegamieji seni rajonai, palyginus su kuriamomis naujomis gyvenvietėmis, turi ir savų pliusų. Juose įprastai yra gerai išvystytas viešojo transporto tinklas, šalia yra mokyklos, darželiai, poliklinikos. Be to, šie rajonai dažnai yra ir arčiau miesto centro. Kita vertus, svarstant apie būsto įsigijimą miegamajame rajone, būtina įsivertinti ir kitus aspektus, kurie garantuos ilgametį rajono gyvybingumą“, – pažymi E. Gudauskienė.

Kaip sužinoti suplanuotą infrastruktūrą

Vienas jų – rajone jau įrengta ar suplanuota įrengti viešoji laisvalaikio infrastruktūra, kaip dviračių takai, vaikų žaidimų, sporto aikštelės.

„Pastaruoju metu Vilniuje tiek centre, tiek gyvenamuosiuose rajonuose yra sparčiai plėtojamos viešos sporto erdvės – nuo futbolo aikščių iki diskgolfo kompleksų. Tokios laisvalaikio erdvės šalia namų garantuoja, kad gyvenamasis rajonas bus pilnas gyvybės, nes nereikės ieškoti poilsio erdvių vykstant į centrą ar kitus rajonus. Be to, jos suteikia galimybę burtis vietinėms bendruomenėms, kurios įkvepia rajonui išskirtinę dvasią“, – kalba E. Gudauskienė.

Ji prideda, kad jau esančią ar planuojamą infrastruktūrą Vilniuje galima rasti interaktyviame žemėlapyje.

Kokie rajone įsikurs verslai

Kitas aspektas, kurį reikėtų įvertinti renkantis būstą miegamajame rajone – verslo plėtra. Kaip pasakoja E. Gudauskienė, Vakaruose įprastai pirmuose daugiabučių aukštuose kuriasi įvairios parduotuvės, paslaugų tiekėjai. Tokia tradicija Vilniuje pastebima praktiškai tik Senamiestyje.

Tačiau dabar naujuoju Vilniaus bendruoju planu savivaldybė skatina verslo kūrimąsi pirmuosiuose daugiabučių aukštuose. Bendrajame plane įtvirtinta, kad NT vystytojai gali pretenduoti į padidintą projektų užstatymo intensyvumą, jeigu daugiabučių pirmuose aukštuose yra įkuriamos erdvės paslaugoms ar socialinei veiklai.

„Tai naudinga visiems, nes pirmuose aukštuose šalia gatvės, pėsčiųjų ir dviračių takų gyventojams įsikurti nėra itin patrauklu dėl mažesnio privatumo ar galimo triukšmo, tačiau tokia lokacija itin domina smulkius verslus, nes suteikia galimybę jiems būti arčiau savo klientų. Pavyzdžiui, mūsų projektuose daugiausia kurias tokie verslai kaip grožio salonai, gėlių parduotuvės, odontologijos kabinetai, maitinimo paslaugas teikiančios įmonės. Gyventojams tai patinka, nes turėdami paslaugų pasirinkimą prie namų, jie gali daugiau laiko praleisti savo gyvenamajame rajone“, – teigia E. Gudauskienė.

Sužinoti, ar rajone planuoja įsikurti daugiau verslų, galima pasiteiravus apie tai rajone statomų daugiabučių projektų plėtotojų.

Ar suplanuotos žaliosios erdvės

Nors Vilniuje aplink miegamuosius rajonus yra daug natūraliai susiformavusių miškelių bei pievų, gyvybės rajonui itin prideda plėtotojų ir savivaldybės išvystyti parkai ar skverai su profesionaliu apželdinimu ir laisvalaikio infrastruktūra. Tokios erdvės dažnai tampa tam tikru rajono traukos centru.

„Pastaruoju metu matome nemažai jau iškilusių ar planuojamų tokių naujų žaliųjų erdvių Vilniaus gyvenamuosiuose rajonuose. Pavyzdžiui, Šnipiškėse buvo sutvarkytas Neries senvagės slėnis bei įrengta „Drakonų pieva“. Viršuliškėse tvarkomas J. Rutkausko skveras, Pilaitėje žalias skveras planuojamas prie naujos Šv. Juozapo bažnyčios, o mes savo ruožtu šiame rajone taip pat projektuojame rekreacinę zoną, kurioje bus vyšnių parkas“, – vardina E. Gudauskienė.

Sužinoti daugiau apie mieste planuojamas rekreacines erdves galima NT duomenų bendrovių žemėlapiuose.

Rajono estetinis vaizdas

Vienas didžiausių senesnių gyvenamųjų rajonų minusų – nepatraukli sovietinių pastatų išvaizda. Tačiau daugelyje šių rajonų yra plėtojami nauji pastatai bei vyksta senųjų renovacija, kas keičia rajono estetinę išvaizdą į gerąją pusę.  E. Gudauskienė pataria prieš kraustantis į gyvenamąjį rajoną pasidomėti, kaip jis atrodys kelių metų bėgyje.

„Nors sostinėje renovacijos procesas kurį laiką vyko lėčiau nei mažesniuose šalies miestuose bei miesteliuose, tačiau dabar daugiabučių modernizavimo darbai vyksta aktyviau ir vaizdas gyvenamųjų daugiabučių kvartaluose keičiasi. Tvarkomi ne tik seni daugiabučiai, bet ir kiemai, dėl ko senų daugiabučių kvartalai tampa jaukesni, patrauklesni jauniems žmonėms“, – sako E. Gudauskienė.

Vilniaus mieste iš viso renovuoti 275 daugiabučiai – tai sudaro tik 5,3 proc. visų miesto daugiabučių, tačiau situacija sparčiai keičiasi: šiuo metu savivaldybėje renovuojami 194 namai, dar 193 renovacijos yra suplanuotos. Pasitikrinti, kur numatyta renovacija galima oficialiame Lietuvos daugiabučių renovacijos žemėlapyje.

„Be abejo, svarbu atsižvelgti ir į naujai rajone statomų projektų estetinę pridėtinę vertę. Ar planuojamų namų fasadas bus iš kokybiškų ir ilgaamžių medžiagų, kaip pastatai įsilies į bendrą rajono aplinką, kokia suplanuota aplink bendra infrastruktūra, apželdinimas. Sužinoti daugiau apie rajone planuojamus projektus ir kaip jie atrodys, galima NT duomenų bendrovių puslapiuose arba Vilniaus 3D žemėlapyje“, – pataria „Omberg group“ pardavimų ir klientų patirčių vadovė.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Būsto pirkimas: kaip įvertinti, kad jo vertė augs
  2. Kaip susikurti „protingus“ namus?
  3. Kaip teisingai skaityti būsto planą?
  4. Kodėl atsiranda skruzdėlių ir kaip jas naikinti?
  5. Kilimai: kaip nepasiklysti tarp pavidalų ir dydžių?
  6. Daugiau šeimų bus aprūpinta socialiniu būstu
  7. Perkant būstą – svarbūs penki dalykai
  8. Ką svarbu žinoti apie būsto pirkimo sutartį?
  9. Būsto remonto bumas neatslūgsta
  10. Jaukūs namai ‒ kiekvieno svajonė
  11. Kokybiški namai – iš kokybiškų mežiagų
  12. Namas svabu ne tik jaukumas, bet ir saugumas
  13. Grindinis šildymas: kuo jis išskirtinis?
  14. Vilniaus savivaldybė sieks, kad iki 2030-ųjų kelionės pėsčiomis mieste ūgteltų iki 29%
  15. Namų saugumą užtikrina ne tik spyna

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Robertas Kaunas
Lietuvoje

KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą

2026 02 10
Karo tarnyba
Lietuvoje

Daugiau nei 150 jaunuolių savo noru pradėjo karo tarnybą

2026 02 10
Vaikai
Lietuvoje

Kaune stiprinama prevencinė pagalba šeimoms, pirmenybė – vaiko gerovei

2026 02 10
Aplinkos ministerija
Lietuvoje

Socialdemokratai kviečia aplinkos ministrą

2026 02 10
Prokuratūra
Lietuvoje

Prezidentas priėmė generalinio prokuroro pavaduotojų priesaiką

2026 02 10
Šildymas | enmin.lrv.lt nuotr.
Lietuvoje

Sostinėje šildymo kainos išaugo apie 60 proc

2026 02 10
Elektronikos atliekos
Gamta ir ekologija

Atliekų tvarkytojai sulauks patikrinimų

2026 02 10
Pinigai
Lietuvoje

Lietuvą pasieks dar 50 mln. eurų pagal „Naujos kartos Lietuva“ planą

2026 02 10

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Budweiser apie K. Braziulis. Keli pastebėjimai dėl vakarykščių kratų
  • Budweiser apie R. Žemaitaitis. Ar valstybės elyyytas privalo pasiaiškinti dėl ryšių su Petreikių šeima po epšteino dokumentų skandalo?
  • Budweiser apie KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą
  • Budweiser apie KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Degintos medienos tvora – kiemo privatumas, derantis su patrauklumu
  • KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą
  • Daugiau nei 150 jaunuolių savo noru pradėjo karo tarnybą
  • Kaune stiprinama prevencinė pagalba šeimoms, pirmenybė – vaiko gerovei

Kiti Straipsniai

Varvekliai

Žiema parodo silpnąsias būsto vietas

2026 02 09
Mokesčiai

Mokesčių pakeitimai, kuriuos turėtų žinoti NT savininkai

2026 02 06
Elektra

Gyventojams – aiškesnės elektros energijos sutartys

2026 02 03
Termometras

Rimtų nelaimių daugiabučiuose šaltis nesukėlė

2026 02 02
Būstas

Keičiasi būsto pirkėjo portretas

2026 02 01
Medžioklė

Medžioklę šalia gyvenviečių ruošiamasi peržiūrėti

2026 01 26
Gaisras

Kokias klaidas gyventojai kasmet kartoja ir dėl ko kyla gaisrai?

2026 01 25
Būstas

Daugiau nei pusei lietuvių pagrindinis prestižinio būsto kriterijus – vieta

2026 01 19
Būstas

Siūloma išplėsti lengvatas jaunoms šeimoms, perkančioms pirmąjį būstą

2026 01 14
Žiema

Draudikai skaičiuoja žiemos nuostolius

2026 01 12

Skaitytojų nuomonės:

  • Budweiser apie K. Braziulis. Keli pastebėjimai dėl vakarykščių kratų
  • Budweiser apie R. Žemaitaitis. Ar valstybės elyyytas privalo pasiaiškinti dėl ryšių su Petreikių šeima po epšteino dokumentų skandalo?
  • Budweiser apie KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą
  • Budweiser apie KAM prisatė Kapčiamiesčio poligono įstatymo projektą
  • Budweiser apie R. Armaitis. Suomijos pamokos Lietuvai: kodėl mes vis dar miegame, kol priešas prie durų?
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ir Kinijos gynybos ministras generolas Li Šangfu | president.gov.by nuotr.

Kokią žinią savo gynybos ministro apsilankymu Minske siunčia Kinija?

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai