Liepos 6–9 d. Juodkrantėje jau penktąjį kartą vyko šventė „Juodkrantės kurorto dienos“, kurio plati dienotvarkė net keturias dienas lankytojus kvietė patirti begalę puikių įspūdžių.
Teatras, muzika, sveikatingumo programos, pamokos ir žinomų atlikėjų koncertai – tai jau papročiu tapusios ir visų laukiamos veiklos pamaryje.
Tačiau šiais metais buvo ir naujovių, viena iš jų – profesionalios sveikatingumo pirties apeigos pajūryje.
„Pirtis nuo seno žinoma kaip gyvybingumo, jėgų ir sveikatos šaltinis, apsivalymo būdas ir vienas iš laimės receptų, o pajūryje ji tampa dar ypatingesnė – su vantomis, inhaliavimu, smėlio pilingu ir maudynėmis jūroje.
Manau tai gali tapti dar vienu kasmet laukiamu šventės papročiu“, – kalbėjo profesionalus pirtininkas Albertas Kašėta, kuris šventės metu vedė sveikatingumo pirties apeigas.
Liepos 7 ir 8 d. Neringos gyventojai ir svečiai buvo kviečiami pasinerti į nepakartojamą Juodkrantės gyvenvietės istoriją, stebint pernai pirmą kartą šokio teatro „Judesio erdvė“ pristatytą, ir jau lankytojų pamiltą, teatralizuotą ekskursiją „Juodojo kranto aukso amžius“.
Tai teatralizuota choreografinė kelionė po svarbiausius kurorto istorijos, geografijos ir architektūros taškus, atspindinti istorinį laikotarpį tarp XIX ir XX a. vidurio – kai iš mažo žvejų kaimelio, gimė žinomas kurortas išskirtinės gamtos apsuptyje.
Spektaklis buvo rodomas penktadienį ir šeštadienį.
Tarp šios šventės naujovių – liepos 6 d. vykę vaikų ir jaunimo muzikinės ukulelių užsiėmimai su muzikantu, žinomu muzikos mokytoju Linu Švirinu.
Lankytojai buvo kviečiami atsinešti savo ukuleles, o kas jų neturėjo, turėjo galimybę su šiuo instrumentu susipažinti vietoje.
Taip pat reiktų išskirti liepos 7 d. pirmą kartą Juodkrantės kurorto dienose pristatytą „N2” įdomių bandymų interaktyvią programą „Mokslo šturmas“.
Tai mokslinis pasirodymas, kupinas ekstremalių bandymų su azotu, ugnimi, egzotiškomis dujomis bei elektros išlydžiais – dalyviai bus supažindinami su fizikiniais bei cheminiais reiškiniais.
Dar vienas naujas šventės pasirodymas – tai liepos 8 d. Juodkrantės bažnyčioje pristatyta patyriminė muzikinė programa „Gyvos šventovės. Smėlynų dvasios“.
Šiuolaikinių technologijų alchemijos pagalba Kuršių nerijos kraštovaizdis įgija simbolinę prasmę, atitinkančią keturis mūsų vidinės visatos elementus – Vandenį (emocijas), Žemę (kūną), Orą (intelektą) ir Ugnį-Saulę (dvasią).
Sujungus šiuos elementus į magišką meno kūrinį, klausytojai buvo kviečiami į dvasinę kelionę, kurią patyrė drauge su atikėjais Augustinu Našlėnu, Emilija Lendraityte-Timinske bei Deivydu Timinsku.
Po įdomių, šurmuliuojančių dienos veiklų Juodkrantėje net du ypatingus vakarus skambėjo garsių atlikėjų muzika.
Penktadienį, liepos 7 d., marių scenoje – „Dady was a Milkman”, o šeštadienį, liepos 8 d. linksmintis kvietė grupė „THE ROOP”.
Be minėtų naujovių, jau pirmąją šventės dieną, liepos 6-ąją, lankytojai buvo kviečiami į Miško maudynes su Mila Monk (moksliškai pagrįsta sveikatinimo metodika ir kartu menas, kaip įsileisti mišką į savo kūną per penkis pojūčius).
Kuršių marių pakrantėje lankytojų laukė sveikatingumo praktikos „Harmoningas žmogus“.
Taip pat šią dieną Liudviko Rėzos kultūros centre buvo atidaryta Edvardo Malinausko marinistinių tapybos darbų paroda, o Marių scenoje žinomas lietuviškas dainas atliko choras „Cantare“.
Vakare, liepos 6-ąją buvo giedama Tautinė giesmė, o vėliau žiūrėtas vaidybinis filmą „Herkus Mantas“, pasakojantis apie prūsų tautos didvyriškas kovas.
Antrąją šventės dieną, liepos 7-ąją, marių pakrantėje vyko jogos ir kvėpavimo užsiėmimai visai šeimai bei šaržų piešimo pamoka, žolininkė Giedrė Bružienė kvietė į „Būrėjos kampelį“, visi dalyvavo Miško maudynėse bei sveikatinimo praktikose.
Vaikams bei suaugusiems įdomius indėniškus užsiėmimus vedė „Vinetu kaimo” atstovai.
Istorijos mėgėjai dalyvavo doc. dr. Nijolės Strakauskaitės (KU BRIAI) paskaitoje „1923 metai: Schwarzort kurorto pabaiga ir, kas toliau …“, kuri vyko Juodkrantės bažnyčioje, o 20 val. Liudviko Rėzos kultūros centre skambėjo koncertas „Pianizmo istorija Lietuvoje, nuo Čiurlionio iki šiandien“.
Antroji šventės diena buvo užbaigta koncertu ir naktinio filmo peržiūra.
Šeštadienis buvo dar viena intensyvi šventės diena – be jau minėtų šventės naujovių, taip pat jogos ir kvėpavimo pratimų, indėniškų pramogų, sveikatingumo praktikų, kurorto šaržų užsiėmimų, grupės „The Roop“ koncerto, naktinio filmo peržiūros, liepos 8-ąją visi buvo kviečiami į ekskursiją visai šeimai „Raganų kalno kerai“ su edukologe Rūta Drabulyte.
Mėgstantys kūrybinius užsiėmimus galėjo apsilankyti meniniuose užsiėmimuose, kuriuose Sigita Mockutė mokė tapyti tekstiliniais dažais ant savo atsineštų marškinėlių, o vėliauvakare kvietė išpiešti savo vidinę viziją ant popieriaus lapo.
Vėlų vakarą sporto mėgėjai jėgas galėjo išbandyti naktiniame Neringos sporto mokyklos orientavimosi žaidime.
Sekmadienį be jau minėtų veiklų, kurių daugelis vyko kelias dienas, šventės lankytojai dalyvavo pažintiniame žygyje „Juodkrantės sengirės takais ir promenadomis“, kurį vedė gidė Vita Šeputytė-Mohylko.
Be to, visas tris šventės dienas buvo galima apsilankyti dizaino alėjoje, Sveikatos saloje ir EKO turgelyje.
Renginį rengė Liudviko Rėzos kultūros centras.