Kovo 21 d. Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus aplinkos apsaugos inspekcijos (AAI) pareigūnai gavo pilietiško asmens vaizdo įrašą, kaip Kazbėjų g. iš baltos spalvos mikroautobuso atsikratoma pavojingosiomis atliekomis.
Atlikdami tyrimą, aplinkosaugininkai nustatė du asmenis, teritoriją užteršusius 3,4 kub. m pavojingųjų (turinčių asbesto) atliekų.
Per tyrimą rasta ir paimta transporto priemonė, kuria atliekos buvo vežamos ir iš kurios jomis atsikratyta.
Departamentas atkreipia dėmesį, kad pagal Administracinių nusižengimų kodekse numatytus administracinius nusižengimus gali būti skiriamas administracinio nusižengimo padarymo įrankių, kuriais atliekomis buvo atsikratoma, transporto priemonių, kuriomis atliekos buvo vežamos ir atliekomis atsikratoma, ir kitų administracinio nusižengimo padarymo priemonių konfiskavimas.
Beje, 2023 m. kovo 31 d. toje pačioje vietoje Kazbėjų g. Vilniaus AAI pareigūnai nustatė kitą asmenį, teršiantį aplinką atliekomis.
Jis patrauktas administracinėn atsakomybėn.
Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad šis asmuo Europos Sąjungos teritorijoje yra nelegaliai.
Balandžio 13 d. Vilniaus AAI pareigūnai jį rado ir perdavė policijos pareigūnams.
Primename, kad dar vasarį departamento pareigūnai pradėjo tyrimą dėl teršimo atliekomis Vilniaus mieste Kazbėjų g. Departamentas taip pat kreipėsi į Lietuvos policijos departamentą dėl automobilio numerių klastojimo ir į Jungtinį operacijų centrą.
Pagrindinis asmuo teisėsaugai gerai žinomas ir daug kartų baustas, bet, kaip įtariama, toliau organizuoja nelegalią veiklą, įtraukdamas ir kitus asmenis.
Jei kyla klausimų, Aplinkos apsaugos departamento žinovai jus pakonsultuos telefonu 8 700 02022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt.
Apie aplinkosauginius pažeidimus galite pranešti telefonu 112.
ES priimtas „nuodėmės mokestis“: ateityje brangs kone viskas, ruoštis turi ir verslas, ir gyventojai
– delfi.lt/login/technologijos/naujienos/es-priimtas-nuodemes-mokestis-ateityje-brangs-kone-viskas-ruostis-turi-ir-verslas-ir-gyventojai.d?id=93121215
Pradėti reiktų nuo pono Šimašiaus asmeninės kišenės – už tai, kad nukritusiems lapams sutvarkyti naudoja daugiau technikos ir degalų, negu Baikalo-Amūro magistralei nutiesti naudota! Tylų kuklų darbštų grėblį pakeitė kriokiančia vėjo putykle, sukeliančia tiek dulkių, kad Ligonių kasa bei patys darbininkai, praeiviai ir šalia gyvenantys turės nemažai pinigų išleisti plaučių ir kitoms ligoms gydyti (nes tvarkoma teritorija nedrėkinama, darbininkai dirba be kaukių, tad sukvėpuoja putyklės sukeltus smėlį ir dulkes). Sugrėbtus lapus irgi ne grėbliu ir rankomis sukrauna, – tam keturratis visą dieną burzgia šalia, kurą degina. Kiek miestui kainuos toks „modernus” tvarkymasis?