Klaipėdoje, buvusioje nenaudojamoje užžėlusioje teritorijoje šalia Žvejų rūmų nuo Naikupės gatvės pusės, netrukus bus atverta nauja poilsio erdvė – Sakurų parkas. Liko tik baigiamieji darbai, o visas grožis pasimatys sužaliavus ir sužydus augmenijai.
Projekto sprendiniais buvo siekiama sukurti japonų tradiciniam sodui būdingą atmosferą – erdvę, kurioje gyvenimo tempas sulėtėja, patiriamas harmonijos su gamta jausmas.
Sakurų parkas rengiamas japoniško sodo motyvais, todėl naudojami būdingi japoniškam sodui elementai: akmenys, vanduo, visžaliai augalai. Pagrindinis parko akcentas – vandens telkinys su jame suformuota salele ir akcentu – bonsai medeliu. Kitas išsiskiriantis parko akcentas – nuo Taikos prospekto gerai matomi įėjimo „Torii“ vartai, pagaminti iš vientisos akmenmedžio (Iroko) medienos.
Parke įrengtos žaliosios paaukštintos salos, kuriose pasodintos 57 sakuros, 40 kalninių ir juodųjų pušų, kiti dekoratyvūs medžiai ir krūmai. Siekiant natūralumo, takai suplanuoti netaisyklingos formos, iš atidengto betono, kiti takai – iš šviesiai pilkos spalvos skaldytų akmens plokščių.
Įrengtos trys patogios vaikų žaidimo aikštelės, poilsio zonose pastatyti 35 mediniai lauko suolai ir 5 stalai su suolais iš tropinės medienos. Parko pakraštyje įrengtas stacionarus tualetas, užpiltas žemėmis iš trijų pusių, taip suformuojant kalvelę, kurios apdailai panaudota tropinė akmenmedžio mediena.
Šalia patekimo į parką nuo Naikupės g. pusės pastatyti dvipusiai dviračių stovai, nes parke eismas dviračiais ir paspirtukais nenumatomas.
Numatoma, kad nauja esrvė visuomenei bus atverta birželio mėnesį.
.
Jeigu Pletkauskiene butu tiek gumos netampius, jau senai butumem tureje Sakuru parka.
Manau, kaukazinių slyvų, trešnių, abrikosų ar persikų žydėjimas grožiu nenusileidžia sakurų žydėjimui. Žinoma, ir obelų bei kriaušių žydėjimas nuostabus, bet jis vyksta vėliau.