Ketvirtadienį Seimo opozicijai vieningai sužlugdžius iniciatyvą, pagal kurią dvigubą pilietybę turintys ir priešiškai valstybei palaikymą išsakantys žmonės galėtų netekti Lietuvos pilietybės, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka apgailestauja, kad Seimas šiuo klausimu buvo apsuktas apie pirštą ir suklaidintas.
Ketvirtadienį Seimo posėdyje Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Julius Sabatauskas teigė, kad Pilietybės įstatymo pataisų projektas „sukelia abejonių dėl atitikimo Konstitucijai, kadangi nustatoma tik viena piliečių grupė, iš kurios asmens gali atimti pilietybę, (…) todėl negalime vienai grupei nustatyti vienokį [pilietybės] netiekimo režimą, kitai – kitokį“. Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nario Vytauto Bako teigimu, priimama pataisa „sąmoningai laužo Konstituciją“ ir „radikalizuoja valstybę“.
Tuo metu A. Lydeka pabrėžia, kad siūlomas reglamentavimas numato dar vieną išimtį, kurių įstatyme ir dabar esama, nes pilietybės reglamentavimas visada numatė skirtingas teisines sąlygas pagal kitokį pagrindą pilietybę įgijusiems piliečiams.
„Ir pagal dabartinį reglamentavimą ne visi piliečiai vertinami tolygiai ir vienodai. Naujas siūlomas teisinis reglamentavimas būtų taikomas tik tiems, kurie ir dabar yra kitokie nei kiti – tai yra, turintys dvigubą pilietybę. Išimties tvarka pilietybę įgiję asmenys turi kitas sąlygas, pavyzdžiui, jie neprivalo atsisakyti kitos turimos pilietybės, o pagal kitą pagrindą įgiję pilietybę – privalo. Be to, dvigubą pilietybę turintis asmuo, pavyzdžiui, negalėtų tapti Lietuvos prezidentu, bet negalima tokio saugiklio vadinti piliečių rūšiavimu“, – aiškina A. Lydeka.
Pagal ketvirtadienį Seime priimamą Pilietybės įstatymo pataisą, Lietuvos pilietybė gali būti prarandama, „jeigu asmuo, kuris Lietuvos pilietybę įgijo išimties tvarka, būdamas ir kitos valstybės pilietis, savo veiksmais kelia grėsmę Lietuvos interesams, viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ir (ar) kitų Europos Sąjungos valstybių narių ir (ar) jų sąjungininkų saugumo interesams, taip žemindamas Lietuvos Respublikos vardą“.