Šeštadienis, 28 kovo, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Ribojant traukinių eismą daugės autobusų

www.alkas.lt
2023-01-30 13:30:58
57
PERŽIŪROS
0
Traukinys

Traukinys | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Paskelbus, jog dėl įsibėgėjančio Lietuvai strategiškai svarbaus geležinkelio elektrifikacijos projekto geležinkelio ruože Kaišiadorys–Radviliškis nuo vasario 6 d. iki gegužės bus reikšmingai ribojamas traukinių eismas, keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ iš anksto kreipėsi į Lietuvos keleivių vežimo asociaciją. Bendrovė pranešė apie laukiamus laikinus pokyčius bei pakvietė asociacijos narius ieškoti sprendimų, kurie suteiktų galimybę žmonėms ir toliau keliauti viešuoju tarpmiestiniu transportu.  

„LTG Link“ vadovas Linas Baužys pabrėžia, jog elektrifikacijos projektas yra ypač svarbus tam, kad jau po kelerių metų naujais elektriniais traukiniais šalies gyventojai galėtų keliauti dar tvariau ir patogiau: „Kol geležinkelio ruožo Vilnius–Klaipėda atkarpose vyks elektrifikacijos darbai, dėmesį telksime tiek į aiškų klientų informavimą apie traukinių eismo pokyčius, tiek į dialogą su kitais vežėjais, siekdami, kad viešuoju tarpmiestiniu transportu besinaudojančius žmones pokyčiai paveiktų kuo mažiau. Tikiuosi, kad toks bendradarbiavimas bus dar vienas žingsnis siekiant didesnės sinergijos tarp skirtingų viešojo transporto rūšių“.

Bendrovė tiek visuomenei, tiek keleivių vežėjams išsamiai pristatė laukiančius pokyčius ir maršrutus, kuriuose laikinai bus ribojamas eismas. „Bus išsaugoti rytiniai ir vakariniai traukinių reisai, o sekmadieniais numatomas įprastas traukinių eismas. Be to, tiek Velykų savaitę, tiek vasarą numatomas eismo atnaujinimas“, – primena L. Baužys.

Keleivių vežėjai autobusais atsiliepė į prašymą ir žada padaryti viską, kad susisiekimas tarp Vilniaus ir Klaipėdos, Vilniaus ir Šiaulių bei Kauno ir Šiaulių, kol bus ribojamas traukinių eismas, išliktų toks pat reguliarus ir patogus, koks buvo važiuojant traukiniams visais grafikais ir visais maršrutais.

„Ten, kur važiuoja traukiniai ir kur jų eismas bus laikinai apribotas, siųsime didžiausius turimus dviaukščius autobusus. Taip pat kreipiausi į Lietuvos transporto saugos asociaciją (LTSA), kad prireikus tuo pačiu maršrutu leistų mums siųsti po keletą transporto priemonių. Toks sprendimas būtų tinkamiausias, nes galėtume lanksčiai reaguoti į situaciją, nereikėtų vienu ar kitu maršrutu siuntinėti pustuščių autobusų“, – sako bendrovės TOKS generalinis direktorius Arūnas Indrašius.

Jo teigimu, daugiausia dėmesio bus skiriama maršrutams link Klaipėdos, Šiaulių, kur tradiciškai vyksta daugiausia keleivių.

Reaguoti į pasikeitusią padėtį žada ir kiti keleivių vežėjai. „Visada padėjome ir padedame vieni kitiems. Nesyk yra tekę vežti sugedusių traukinių keleivius, pagelbėsime ir dabar. Prireikus siųsime papildomų autobusų, kad keleiviai neliktų laukti stotyse. Būtent žmonės mums, keleivių vežėjams, yra didžiausias prioritetas, turime pirmiausia atsižvelgti į jų poreikius“, – pabrėžia Klaipėdos autobusų parko generalinis direktorius Vaidas Ramanauskas.

Pasak A. Indrašiaus, keleivių vežėjai autobusais nesitiki, jog autobusų stotis išsyk užgrius didžiuliai papildomi keleivių srautai: „Traukiniai važinės rytais, vakarais, savaitgaliais, kai keleivių būna daugiausia. Likusiu metu su padidėjusiu darbo krūviu tikrai susidorosime, ypač tuo atveju, jei pavyks gauti teigiamą LTSA atstovų sprendimą“.

Lietuvos keleivių vežimo asociacijos prezidentas Gintaras Nakutis tvirtina, jog skirtingų transporto rūšių keleivių vežėjų bendradarbiavimas visada svarbus, o šiuo atveju – ypač aktualus. „Mūsų bendras tikslas yra geriausios sąlygos keleiviams, o šiuo metu priimti sprendimai  rodo, jog vieningai dirbame jų labui. Tiek vežėjų geležinkeliu, tiek kelių transportu tikslas yra vienas: siekti, kad šalies gyventojai dažniau rinktųsi ne nuosavus automobilius, bet viešąjį transportą – nesant galimybės važiuoti traukiniu, persėstų į kitos rūšies viešąjį transportą. Tikimės, kad, pasibaigus geležinkelių elektrifikavimo projektui, visi buvę keleiviai sugrįš“.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Šventinį savaitgalį – sustiprintos traukinių ir autobusų keleivių patikros
  2. Į Vilniaus gatves išvažiuos 50 naujų autobusų
  3. Atnaujinamas net 41 traukinių reisas
  4. Keičiasi traukinių tvarkaraščiai
  5. Nuo šiandien daugėja traukinių reisų
  6. EP atnaujino traukinių keleivių teises
  7. Keičiasi kai kurie traukinių maršrutai
  8. Keisis dalies traukinių tvarkaraščiai
  9. Artėjant vasarai – atmintinė traukinių keleiviams
  10. Laikinai stabdoma dalis traukinių reisų
  11. Savivaldybėse įvedant karantiną – nauja atmintinė traukinių keleiviams
  12. Dėl koronaviruso „Lietuvos geležinkeliai“ laikinai stabdo 25 traukinių reisus
  13. Elektriniu traukiniu nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos iki Klaipėdos bus galima pasiekti jau nuo 2022 m.
  14. Vilniuje daugėja autobusų ir troleibusų
  15. Utenoje – naujos autobusų stotelės

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Žvelgia vienas į kitą. Stanisławo Filiberto Fleury ir Sigito Parulskio fotografijų pokalbis
Istorija

„Žiūrime vienas į kitą per šimto metų nuotolį“: S. Parulskis apie Vilnių S. F. Fleri ir savo fotografijose

2026 03 28
Virginijus Jocys kalba Seime
Etninė kultūra

Seimas patvirtino Virginijų Jocį Etninės kultūros globos tarybos pirmininku: kalbama apie „proveržį“

2026 03 27
Migrantai
Lietuvoje

Trečiadienį į Lietuvą neįleistas rekordinis migrantų skaičius, būta ir iki šiol nematytų vaizdų

2026 03 27
Paspirtukas
Gamta ir žmogus

Pavasarį keliuose padaugėjo eismo dalyvių, kuriuos vairuotojai pastebi per vėlai

2026 03 27
Oro uostas
Lietuvoje

Bus sudaroma nauja Lietuvos oro uostų valdyba

2026 03 27
Nelegalus darbas | vdi.lt nuotr.
Lietuvoje

Išaugęs patikrinimų skaičius duoda vaisių: mažėja nelegalaus darbo atvejų

2026 03 27
Dviračių ir pėsčiųjų takas
Lietuvoje

Klaipėdoje atnaujinami pėsčiųjų ir dviračių takai

2026 03 27
Renovacija
Lietuvoje

Aplinkos ministerija siūlo palengvinti namų atnaujinimo procesus

2026 03 27

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • onaiskaimo apie D. Greičiūnas. Ar tikrasis pasaulis yra po mūsų kojomis, o ne „ten kažkur“?
  • Rimgaudas apie Seimas patvirtino Virginijų Jocį Etninės kultūros globos tarybos pirmininku: kalbama apie „proveržį“
  • NissCee.Social apie JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas
  • Jasper Nathaniel (Breaking Points) apie JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Lietuva vėl suks laikrodžių rodykles: kada nustosime tai daryti?
  • Dainų švenčių papročio tęstinumui – tarpinstitucinis veiksmų planas
  • Vis daugiau lietuvių renkasi notarinius veiksmus atlikti nuotoliu
  • „Žiūrime vienas į kitą per šimto metų nuotolį“: S. Parulskis apie Vilnių S. F. Fleri ir savo fotografijose

Kiti Straipsniai

Paspirtukas

Pavasarį keliuose padaugėjo eismo dalyvių, kuriuos vairuotojai pastebi per vėlai

2026 03 27
Geležinkelis

Elektriniu traukiniu pirmą kartą pravažiuota ruože Kaišiadorys–Žeimiai

2026 03 25
Krovininiai automobiliai

Institucijos, savivalda ir verslas vienijasi prieš perkrautą transportą

2026 03 23
Gariūnų viadukas

„Via Lietuva“ pradeda Gariūnų viaduko atnaujinimą

2026 03 20
H. ir O. Minkovskių gatvė

Kaune, H. ir O Minkovskių gatvės prieigose – papildomi eismo ribojimai

2026 03 18
Sunkvežimis

Kauno oro uoste išbandytas vandeniliu varomas sunkvežimis

2026 03 18
M. K. Čiurlionio tilto atnaujinimas

Kaune dėl M. K. Čiurlionio tilto atnaujinimo – laikini eismo pasikeitimai

2026 03 16
Traukinys

ES traukinių avarijų išaugo net 50 proc.: kas jas lemia dažniausiai?

2026 03 14
Krovininiai automobiliai

Kas antras gyventojas eisme šalia vilkikų jaučiasi nesaugiai

2026 03 11
Gatvių tvarkymas

Panevėžyje prasideda gatvių duobių tvarkymo darbai

2026 03 09

Skaitytojų nuomonės:

  • onaiskaimo apie D. Greičiūnas. Ar tikrasis pasaulis yra po mūsų kojomis, o ne „ten kažkur“?
  • Rimgaudas apie Seimas patvirtino Virginijų Jocį Etninės kultūros globos tarybos pirmininku: kalbama apie „proveržį“
  • NissCee.Social apie JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas
  • Jasper Nathaniel (Breaking Points) apie JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas
  • Douglas Macgregor (Costurando Com Amor) apie JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Maskoliai bus sutriuškinti | www.facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Šolco pagaliai į NATO ratus

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai