Ketvirtadienį svarstant Administracinių nusižengimų ir Baudžiamojo kodeksų pataisas dėl kanapių dekriminalizavimo, Seimas pritarė Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Jono Varkalio kompromisiniam pasiūlymui vietoje baudžiamojo persekiojimo taikyti administracinio poveikio priemonę – psichiatro terapiją.
„Aukso viduriuko paieška teisėsaugai vertinant kanapių disponavimą be tikslo jas platinti supriešino Seimą ir visuomenę, medikus su prokurorais. Seime pritarus mano pasiūlymui, laimi ne tik skirtingų pažiūrų politikai. Svarbiausia, kad valstybė privalo užtikrinti pagalbą nuo narkotikų priklausomybės kenčiantiems žmonėms, užuot siuntusi juos už grotų. Jeigu žmogus per metus daugiau nei tris kartus įkliūtų su narkotikais, jam valstybė siūlytų rinktis: arba kalėjimas, arba pagalba“, – teigia J. Varkalys.
Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo vertinimu, svarstymo metu paliktos Administracinių nusižengimų kodekso nuostatos sumažina susipriešinimą tarp švelnesnės ir griežtesnės atsakomybės už marichuaną šalininkų. „Tai humanizuojantis pasiūlymas dehumanizuotoje situacijoje, kai už kanapes gresia teistumas ir kalėjimas. Tai vienijanti, visus mus prie bendro sutarimo artinanti išeitis“, – teigia E. Gentvilas.
Tiesa, nors po svarstymo Seimas palaikė Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, liko nepakeista kita vadinamojo kanapių dekriminalizavimo iniciatyvos dalis – Baudžiamojo kodekso pataisos.
Ketvirtadienį Seimas nepritarė, kad pagal baudžiamąją atsakomybę neatsakytų „asmenys, kurie neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė nedidelį kiekį kanapių (jų dalių), kanapių aliejaus, kanapių dervos, kanapių ekstraktų ar tinktūrų neturėdami tikslo jų parduoti ar kitaip platinti“. Šią pataisą parlamentas grąžino tobulinti.