Šiandien paskelbti naujausi dalykiniai šalies švietimo įstaigų reitingai. Tarp universitetų geriausiai šiame reitinge, kaip ir kasmet, pasirodė Vilniaus universitetas (VU) – jis paskelbtas lyderiu daugiau kaip trečdalyje vertintų bakalauro ir beveik pusėje magistro studijų programų. Šiemet VU pagerino pozicijas 7 bakalauro ir 5 magistrantūros studijų kryptyse.
Reitinge Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) užėmė pirmąją vietą Lietuvoje net 20 studijų krypčių – trimis daugiau, nei praėjusiais metais. VDU užėmė trečią arba aukštesnę vietą iš viso 65 studijų kryptyse.
Bakalauro studijose žurnalas „Reitingai“ Vytauto Didžiojo universitetui pirmąją vietą skyrė už vienuolikos krypčių programas: agronomijos, aplinkos inžinerijos, aplinkotyros, apskaitos, ekologijos, maisto studijų, miškininkystės, regiono studijų, religijos studijų, viešojo administravimo ir žemės ūkio. Magistrantūroje VDU buvo įvertintas kaip geriausias šalyje devyniose kryptyse: agronomijos, antropologijos, aplinkos inžinerijos, aplinkotyros, ekologijos, kultūros studijų, miškininkystės, sociologijos ir teologijos.
„Įgyvendinant Universiteto strateginius tikslus, visuomet svarbu ne tik patiems įsivertinti pasiektus užsibrėžtus rezultatus, bet ir pasilyginti su kitų institucijų rezultatais. Mums ne tiek svarbu reitingavimas, kurioje vietoje esame, bet pačių rezultatų palyginimas. Jau keletą metų daugumoje studijų krypčių išlaikome stabiliai aukštus rezultatus, bet visuomet yra sričių, kur siekiame geresnių rezultatų. Ypač džiugina šiais metais itin aukšti rezultatai kryptyse, kuriose studijas vykdo daug stiprių institucijų, pvz., informatikos, mechanikos inžinerijos, viešojo administravimo, psichologijos, politikos mokslų krypties vertinimo rezultatai“, – sako VDU Studijų prorektorė Simona Pilkienė.
Reitinge universitetui buvo skirta trečia arba aukštesnė vieta daugelyje studijų krypčių, kurių programas vykdo VDU: 32 bakalauro ir 33 magistrantūros.
Šiemet žurnalo „Reitingai“ bakalauro studijų krypčių reitingas rėmėsi tokiais kriterijais, kaip darbdavių nuomonė apie alumnus, studijų krypties įsidarbinimo ir atlyginimų pokytis per 3 metus, 2022 m. bendras priimtų studentų skaičius, 2022 m. priimtų geriausių abiturientų procentinė dalis, SKVC studijų krypties įvertinimas, studijas nutraukusiųjų dalis, 2022 m. priimtųjų į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas vidutiniai bei mažiausi balai.
Magistrantūros studijų krypčių reitinge buvo remiamasi darbdavių nuomone apie alumnus, 2020 m. mokslo veikla kryptyje, 2022 m. gautų valstybės finansuojamų doktorantūros vietų skaičiumi, 2021 m. studijas nutraukusių studentų dalimi, studentų įsidarbinimo pokyčiu per 3 m. ir SKVC vertinimu.