Lietuvai rengiantis kitąmet skelbti aukcioną pirmojo jūrinio vėjo parko vystymui, planuojamas dar vienas jūros vėjo parkas. Vyriausybė šiandien pritarė Atsinaujinančių išteklių energetikos ir Elektros energetikos įstatymų pataisoms, kuriose apibrėžiamos konkurso sąlygos dar vieno iki 700 MW jūros vėjo parko vystymui.
Numatoma, jog konkursą laimės vystytojas, pasiūlęs didžiausią vystymo mokestį, kuris galės būti skirtas aukštų energijos kainų padarinių mažinimui ir tolimesniam atsinaujinančios energetikos skatinimui. „Mums būtina itin sparčiai didinti vietinę elektros generaciją. Pirma, dar vienas jūros vėjo parkas padidins vietinę elektros gamybą iki pusės reikalingo poreikio. Antra, gautas vystymo mokestis leis valstybei kompensuoti patirtas papildomas išlaidas skolinantis gyventojų kompensacijoms už elektrą“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.
Skirtingai nei pirmojo jūros vėjo parko atveju, vystytojas vykdys projektą be papildomos valstybės paramos, taip pat turės pats atlikti visus reikalingus tyrimus, poveikio aplinkai vertinimą ir kitus susijusius veiksmus. D. Kreivys akcentuoja, jog pataisose numatyti procedūriniai pakeitimai, susiję su konkurso organizavimu, leidimų išdavimu ir kt., leis projektą įgyvendinti maksimaliai sparčiais tempais.
Konkurso laimėtojas taip pat bus atsakingas už prisijungimą prie elektros perdavimo tinklų sausumoje ir už pagamintos elektros energijos sukeltą disbalansą. Vystytojas taip pat privalės atitikti nacionalinio saugumo reikalavimus.
Jei Vyriausybės patvirtintoms pataisoms pritars Seimas, jos turėtų įsigalioti 2023 m. vasario 1 d.
Per pirmuosius tris šių metų ketvirčius Lietuva pasigamino 37,8 proc. energijos poreikio, beveik du trečdalius jos – 62 proc. – sudarė elektra iš atsinaujinančių energijos šaltinių.
Ar taip gali būti? Vargšė Baltijos gyvūnija, augmenija…
ar tie malūnai gali nevirpėti, verčiami iš koto, veikiami stiprių vėjų? – Kaip tie dirbtiniai virpesiai veikia vandenų gyventojus, augmeniją?
Reikia manyti, jie gaminami iš plieno. Plienas + vanduo… Vadinasi, patiria žaibų iškrovas, gal net jas sustiprina? O vandenų pasauliui tenka tai atlaikyti?
Gal geriau būtų statyti juos laukuose – palei geležinkelių bei plentų linijas? Judantis transportas sukelia papildomą oro judėjimą, o jie jį „sugertų”.
Labai įdomiai vystosi JAV ir ES ekonominis karas. Negana to, kad JAV suorganizavo Okrų karą ir įvedė Europai sankcijas, susprogdino Nord Stream , dabar nusprendė skirti 300 milijardų , iš oro prispausdintų žalių, su klimato atšilimu kovojančioms JAV korporacijoms. Tai išjungia Europos gaminius . Jie bus per brangūs. Vėjo jėgainės, saulės kolektoriai, elektros automobiliai …. pigiausi iš JAV korporacijų. Europai tai šakės, bet Lietuvai tai gerai. Juk ji visada buvo JAV protektoratas.
• Jonas Girgas. Elektros energija iš dangaus?
– pozicija.org/jonas-girgas-elektros-energija-is-dangaus/
(Kai perskaitysite, turėsite man paaiškinti. Va, tep!)
O tai matėte?
• Danguje virš Lietuvos pastebėtas senokai regėtas reiškinys: tai permainų atmosferoje pranašas
– delfi.lt/mokslas/mokslas/danguje-virs-lietuvos-pastebetas-senokai-regetas-reiskinys-tai-permainu-atmosferoje-pranasas.d?id=91918843
Taip, ši žiema bus tokia, kokios dar niekas nematė. Tokios dar nebuvo kai Rusiją puolė prancūzai, kai puolė vokiečiai . NATO užsisakė dar nuožmesnės ? Dievo pirštas ?