Šiuo metu JAV, Kanados vakaruose, Sibiro bei Kinijos rytuose bei Japonijoje matomas Mėnulio užtemimas. 10 val. 02 min. Lietuvos laiku ant Mėnulio pradėjo slinkti Žemės pusšešėlis. Žemės šešėlis Mėnulio kraštelį palies 11 val. 09 min., o 12 val. 17 min., prasidės visiškas Mėnulio užtemimas, kuris truks iki 13 val. 42 min. O 15 val. 56 min. nuo Mėnulio nuslinks ir Žemės pusšešėlis.
Europoje ir Lietuvoje šio užtemimo, deja, nematysime. Tačiau lietuviška gandasklaida pasinaudodama šiuo astronominiu reiškiniu vėl teršia žmonių protą bepročių antraštėmis ir paistalais: Stiprus Mėnulio užtemimas lapkričio 8-ąją: astrologai įspėja, ko reikėtų saugotis; 8 d. Mėnulio užtemimas šiuos Zodiako ženklus pavers „auksiniais“; Lapkričio Mėnulio užtemimas smogs 3 Zodiako ženklams: nesakykite, kad neįspėjo…
„Stipriu“ Mėnulio užtemimu pagražintu Saulės užtemimo nuotrauka purvasklaidos meistreliai maitina mokslopeizos žinių ištroškusiųjų protus taip niekad ir neišmokusių suvokti kuo skiriasi šiuolaikinio mokslo žinios nuo tikėjimų, prietarų ir pasakų.
Sumaišę pradinių klasių mokslo žinių graužtukus su ezoterikos trupiniais elktroniniais voratinklių tinklais ir laikraštpopieriumi į Lietuvos piliečių sąmonę bandoma įterpti šią pašvinkusią mišrainę.
Norintys pasigrožėti Mėnulio užtemimu gali pasižiūrėti šio užtemimo tiesioginę transliaciją internete:
Anglijoje nukritęs meteoritas gali patvirtinti nežemiškos vandens kilmės teoriją
– alfa.lt/pramogos/ivairenybes/anglijoje-nukrites-meteoritas-gali-patvirtinti-nezemiskos-vandens-kilmes-teorija/272722/
Mielas Jonai, šiandien Artemis 1 sugrįžo į Žemę iš Mėnulio. Gal galėtumėte trumpai paaiškinti ( kaip neužtemusio proto Apollo ekspertas ) , kodėl Artemis1 užtruko 25 dienas ir 10 valandų , nors nesileido ant Mėnulio, tik pralėkė pro šalį , kai tuo tarpu Apllo nuskrido , pašokinėjo ant Mėnulio , ir užtruko vos 8 dienas ? Dėkoju.
„Fact check: New Artemis I spacecraft needed longer travel time to conduct routine testing“ – straipsnyje išaiškinta tiems, kas ieško […] vinių.
A, nu jo, darė sustojimus kosmose, prasitestuoti sistemas. Logiška. Ačiū.
Patikslinimas. ”Space Exploration”: ” The Artemis I mission -14 days to get from Earth to the Moon. Apollo 11 only took 3 days. Similarly the return -19 days for Artemis I and just over 2 days for Apollo 11.” Tada buvo salerka geresnė, technologijos ar kas ? Jonai, please.
yra viskas smulkiausiai išrašyta, bet, matyt, nėra nei mažiausio noro susirasti. Tada belieka iš rusfeiknovosti semtis. Svarbiausias trolių uždavinys – pasėti, kad po to sudygtų.
Na, biblijoje parašyta, jog žydai iš Egipto į Pažadėtą žemę keliavo 40 metų – tikite be paaiškinimo kodėl tiek ilgai ? Jonai, trumpai ir logiškai : , kaip mokslininkas , kodėl Artemis tiek užtruko ?
gerai jau, padėsiu. Matau jog septintoje klasėje iš tos fizikos pamokos pabėgote. Artemis negalėjo greičiau skristi, nes: tada būtų praskridęs Mėnulį. Mėnulio trauka nebūtų pajėgusi pakeisti Artemio skridimo trajektoriją ir nukreipti į Žemę. Čia svarbiausia tiksliai apskaičiuoti masės, greičio ir gravitacijos jėgų veikimą. Jei būtų didesniu greičiu skridęs link Žemės – butų išsilydęs atmosferoje ir pranykęs. Net Space Shuttle programą teko nutraukti, nes nuolat kilo perkaitimo pavojus leidžiantis į atmosferą. Dabar tamsta, kaip parašęs fantastinių straipsnių apie Apollo skrydžius: Kodėl Apollo nepraskrido Mėnulio ir nesudegė atmosferoje , nors skrido keletą kartų greičiau, nei Artemis ? Na, apie nuotykius Mėnulyje, TV trancliaciją gyvai ir tt ir tt – palieku labanakt vaikučiai papasakoti.