Trečiadienis, 15 spalio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Ukrainos balsas

Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 05 25 18:17

Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, VšĮ Visuomenės informacinio saugumo agentūra, www.facebook.com, www.alkas.lt
2022-05-25 22:05:57
8
Karas Ukrainoje | Alkas.lt nuotr.

Karas Ukrainoje | Alkas.lt nuotr.

       

Politinis strateginis lygmuo

Ruošiamas dar vienas bizūnas Kremliui – septintasis sankcijų Rusijai paketas, kuriuo numatoma blokuoti visus Rusijos bankus, įskaitant „Sberbank“ ir „Gazprombank“, per kuriuos šiuo metu vyksta pagrindiniai atsiskaitymai.

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas įvedė naują nepaprastąją padėtį šalyje dėl karo Ukrainoje. „Pasaulis atsidūrė ant ekonominės krizės slenksčio“, – mąsto Putino draugelis.

„Vengrija turi nedalyvauti šiame kare ir apsaugoti šeimų finansinį saugumą. Tam reikia manevravimo laisvės ir neatidėliotinų veiksmų“. Va čia tai rimtai.

Pavyzdiniai Kremliaus mokinio veiksmai: supančiota ir kontroliuojama žiniasklaida, vaizdavimas, kad viskas daroma tik dėl tautos ir valstybės, o iš tiesų – dirbama vienam šeimininkui Maskvoje.

Anglijos Premier lyga pritarė, kad „Chelsea“ futbolo klubą už 4,25 mlrd. svarų sterlingų perimtų JAV beisbolo komandos „LA Dodgers“ bendrasavininko Todo Boli (Todd Boehly) vadovaujamas konsorciumas. Klubą nutarta parduoti, nes jo savininkui Romanui Abramovičiui buvo pritaikytos sankcijos dėl jo ryšių su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Klubą, parduoti, sankcijos… Pala pala? Kas čia? Gal mes kažko nesuprantam, bet tai o kas tuos pinigus gaus?

Apie 82 proc. ukrainiečių mano, kad Ukraina neturi atiduoti jokios teritorijos agresoriui, net jei tai pratęstų karą ir padidintų grėsmę Ukrainos nepriklausomybei. Žiniasklaidoje vis dažniau aptariami jau mūsų minėti faktai, kad randasi geradariai vakariečiai „taikytojai“, siūlantys dalį Ukrainos padovanoti Putinui. Vardan taikos.

Geradariai, statantys reitingus iš papjė mašė, nesupranta, kad Putinas nesustos. Mes labai gerai žinome, kad Putino Rusijos sienos „nesibaigia niekur“ ir jis sustos tik ten, kur gaus žarstekliu per snukį.

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis itin susirūpinęs Mariupolio, Azovstalio gynėjų likimu. Jo teigimu, Ukraina į mainų procesą įtraukė Jungtines Tautas, Šveicariją, Izraelį ir daugelį kitų šalių, bandančių kalbėtis su Rusija.

„Šiandien jie yra nelaisvėje. Jie yra be galo drąsūs žmonės, esu jiems be galo dėkingas. <…> Turime jais keistis“, – Davose sakė Zelenskis. Mūsų vertinimu, Ukrainos prezidentas Mariupolio gynėjų atžvilgiu neatlaikė psichologinės naštos ir pademonstravo silpnumą. Tai natūralu, jautru, žmogiška, gražu.

Tačiau tikėtis iš Kremliaus kažko panašaus, yra beviltiška. Ar Putlerio chuntai yra svarbių rusų, kuriuos Maskva norėtų išmainyti į Azovstal gynėjus? Ar karo nusikaltėliams svarbi pasaulio nuomonė ir įtaka? Abiem atvejais atsakymai neigiami. Kremliui negaila nei rusų, nei ukrainiečių, nei kieno nors kito kraujo.

Sorošas perspėja, kad „civilizacija gali neišgyventi“ Putino pradėto karo. Rusijos įsiveržimas į Ukrainą gali tapti dar vieno pasaulinio karo pradžia. Mhm… Labas rytas, seniuk.

Operacinis lygmuo

Rusija ruošiasi ilgalaikiam karui. Apie tai liudija šie faktoriai: įrengiami gynybiniai įtvirtinimai; besibaigiančios Rusijos didelio tikslumo raketinės ginkluotės atsargos; aktyvesnis aviacijos įsitraukimas; Pietų karinėje apygardoje formuojami nauji rezerviniai daliniai.

Putino įsaku palengvintas RF pilietybės (ir pasų) suteikimas Zaporožės ir Chersono gyventojams. Ukrainiečiams reiktų galvoti apie tai, kaip jie kariaus ir išsilaikys žiemą.

Taktinis lygmuo

Rusijos pajėgos apšaudė azoto gamyklą Severodonecke, 6 žmonės žuvo, 8 sužeisti. Rusija sutelkė visus savo išteklius, kad užimtų Severodonecką ir Lysičianską, tačiau kol kas visos pastangos bevaisės.

Rusijos aviacija atliko anstkrydžius Avdijevkos, Kurachovo, Novopavlovkos ir Zaporožės kryptyse, iš minosvaidžių ir artilerijos pabūklų apšaudė Avdijevkos, Pisko ir Marinkos rajonus.
Dėl Rusijos raketų smūgių Zaporožėje žuvo 1 žmogus, 3 sužeisti. Apgadinti mažiausiai 62 pastatai.

Rusija sudavė 3 raketų smūgius Krivoj Rogo pramonės įmonei, pranešama apie didelius nuostolius.

Per pastarąją parą okupantai iš viso sudavė 25 smūgius, apšaudyta 18 gyvenviečių, yra žuvusiųjų ir sužeistųjų, sunaikinti 45 civiliniai objektai, įskaitant gyvenamuosius namus, ligoninę, geležinkelio stotį, ypatingos svarbos infrastruktūros objektus ir pramonės įmones.

Ukrainiečių oro gynybai virš Žytomyro pavyko numušti visas keturias „Kalibr“ sparnuotąsias raketas.

Ukrainiečių kariai Facebook paskyrose rašo, jog gyvenvietes, kurias neva užima rusai, jie sąmoningai apleidžia. Atsitraukia, kai jose po apšaudymų artilerija ir aviacijos smūgiais sugriaunama visa infrastruktūra ir nelieka, ką ginti.

Komentaras

Nors vieni planavo trijų dienų specialiąją operaciją, dėl kitų veiksmų karas užsitęsė. Rusija šiam karui ruošėsi ne vienerius metus, o ukrainiečiai ir mes buvome įmesti į karą tam visiškai nepasiruošę. Mes ilgai gyvenome bunueliškoje kino siurrealybėje, kur tiesa kažkur anapus, o ant lėkštutės pateikiama nuomonė, skirta masėms įtikti ir, žinoma, surinkti kuo daugiau „like“.

Tokie politikų pataikavimai, siekiant būti pašlovintais, o tai reiškia – išrinktais – ir privedė mus visus prie katastrofos slenksčio. Įtakingiausių aljansų, sąjungų, valstybių vadovai, veikiantys, kaip pardavimų kampanijų vadybininkai, ištrynė iš darbotvarkės pagrindinius vertybinius postulatus.

Daugelį metų buvo stengiamasi masėms parduoti partiją, politiką, idėją, gražiai suvyniotus į patrauklų popierėlį su įspausta keturių metų galiojimo data, tačiau realiai pukšint du su puse – pusantrų režimu, kai pusantrų yra skirti rinkėjui įtikti, o du su puse kažkaip išsilaikyti, išlaviruoti.

Būtent todėl, nusižengiant visiems moralės ir net, sakytume, kartais tarptautinės teisės principams, dešimtmečius buvo bendradarbiaujama su nusikaltėliais, traukiant juos iš mėšlo už ausų ir pristatant visuomenėms kaip atgailaujančius nusidėjėlius. Tegu meta į mane akmenį tas…

Todėl dabar greitai laimėti karą iš viso vargu, ar įmanoma. Ypač sėdint krėsle su viskio ar vyno taure rankoje, džentelmenams skirtoje cigarų rūkymo patalpoje. Mat įkaušus, tirštame dūmų debesyje, jų aptariama realybė ir mūsų pasaulis, kurį norime matyti, neturi sąlyčio taškų: tarp jų – išprievartautų kūdikių praraja.

Nuoširdi padėka mus skaitantiems ir kitaip jau parėmusiems. Tik Jūsų, brangieji, dėka, esame visiškai nepriklausomi ir galime sakyti būtent tai, ką galvojame.

VšĮ Visuomenės informacinio saugumo agentūra, LT447300010172065624.

Mūsų rašinius perskelbia kitos žiniasklaidos priemonės, tačiau mes jokio atlygio už tai neimam. Jūs – vieninteliai rėmėjai.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 05 10 14:33
  2. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 05 17 12:17
  3. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 05 21 13:35
  4. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 04 13 15:15
  5. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 04 16 11:15
  6. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 04 28 13:40
  7. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 05 06 13:20
  8. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 05 13 13:55
  9. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 05 14 12:07
  10. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 05 18 14:25
  11. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 05 19 13:15
  12. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 05 24 15:55
  13. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 05 10 16:00
  14. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 05 15 12:12
  15. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 05 20 12:42

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 8

  1. Rasa says:
    3 metai ago

    Civilizacija puikiai atlaikytų karą, bet visi tie nupirdę seniai nežino ir pribijo, kokia Europa taps Ukrainai laimėjus. Europos rytuose susidarys naujas valstybių blokas Ukraina, Lenkija, Pabaltijis gal dar kas ir prancūzų bei vokiečių trimitavimas pritils. Keisis jėgų pusiausvyra. Štai nupirdusiam seniui Kisindžeriui ir kitiems nauja galima tvarka ne prie širdies. Duos Dievas, jie greitai šaukštą padės.

    Atsakyti
    • ŠLOVĖ! says:
      3 metai ago

      Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams
      – propatria.lt/2022/05/vytautas-rubavicius-slove-sventiems.html

      Atsakyti
    • Bartas says:
      3 metai ago

      Nupirdęs senas Kisindžeris, kankinamas ne tik senatvinio “marazmo”. Jis dar ir senas kremliaus draugas. J. Švec paskoja, kad vienu metu , kgb buvo numačiusi jį užverbuoti. Tačiau kažkas iš kgb vadovybės patarė neskubėti. Ir nesuklydo. Kisindžeris tapo JAV valstybės sekretoriumi. Taigi patarimas . Nekreipti dėmesio į tamsios praeities liekana. Jis supranta ir girdi tik sidabrinių monetų skambesį.

      Atsakyti
      • NATO šaltiniai tvirtina says:
        3 metai ago

        NATO narės turėjo neoficialų susitarimą netiekti Ukrainai tankų ir lėktuvų
        – respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/kitos_pasaulio_naujienos/nato-nares-turejo-neoficialu-susitarima-netiekti-ukrainai-tanku-ir-lektuvu/

        Atsakyti
        • Bartas says:
          3 metai ago

          Ir viskas pasibaigė tuo, kad JAV priėmė įstatymą. Lendliz – antras kartas. JAV karinių tiekimų programą Ukrainai. Ramštain – 1e, Ramštaine – 2 nutarta , kad pikta , ginkluota rasija , turi būti sustabdyta. Ukraina turi būtinai laimėti. Nors “gailestingoji EU ” ir verkdama maldauja “nepažeminti putino rasijos”

          Atsakyti
  2. Po 4 metų... says:
    3 metai ago

    Daugelį metų buvo stengiamasi masėms parduoti partiją, politiką, idėją, gražiai suvyniotus į patrauklų popierėlį su įspausta keturių metų galiojimo data , […] – ką man tai primena?.. 🙁

    Atsakyti
  3. Povilas says:
    3 metai ago

    Kisingeris, Sorošas ir panašūs. Vos žodį iššvepluoja, pelėsiais ir nuodais atsiduoda. Toliau nuo tokių analitikų ir patarėjų. Tegu patarinėja savoms tautoms, Ir vienas, ir kitas tokią turi.
    Dabar Europos ir pasaulio didieji (?) panašėja į nelegalių gatvės kovų stebėtojus – kas laimės. Žiūri, vėpso ir postringauja “gal tas, o gal anas”. Nejaudina jų nei liejamas kraujas, nei agresoriaus nusikaltimai žmogiškumui. Jiems savarbiausia sava piniginė, kuri arba pilnės, arba tuštės. Tai kas, kad viena koja jau ten…
    Dieve, saugok Ukrainą.

    Atsakyti
  4. NUORODOS says:
    3 metai ago

    Vidmantas Valiušaitis. Negeri ženklai ima rodytis Ukrainos fronte
    – pozicija.org/vidmantas-valiusaitis-negeri-zenklai-ima-rodytis-ukrainos-fronte/
    • Edvardas Čiuldė. Didžiųjų beždžionių raupai
    – pozicija.org/edvardas-ciulde-didziuju-bezdzioniu-raupai/
    • Jonas Jasaitis. Karo nusikaltimai tęsiasi: iliuzijos ir faktai
    – pozicija.org/jonas-jasaitis-karo-nusikaltimai-tesiasi-iliuzijos-ir-faktai/
    • Karas Ukrainoje tampa sudėtingas, o Amerika nėra pasiruošusi
    – pozicija.org/karas-ukrainoje-tampa-sudetingas-o-amerika-nera-pasiruosusi/
    • Politikos elito (geo) politinis aklumas. Marius Markuckas
    – pozicija.org/politikos-elito-geo-politinis-aklumas-marius-markuckas/
    – youtube.com/watch?v=aOBq9XfzGEg
    • 8 metai ir 3 mėnesiai karo. Alvydas Medalinskas
    – pozicija.org/8-metai-ir-3-menesiai-karo-alvydas-medalinskas/
    • Reikalaujama nutraukti Kremliaus inspiruotą „nacių medžioklę“ ir Lietuvos „denacifikaciją“
    – pozicija.org/reikalaujama-nutraukti-kremliaus-inspiruota-naciu-medziokle-ir-lietuvos-denacifikacija/

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Ukrainos viltis ir Maskvos baimė – „Tomahawk“
Ukrainos balsas

Ukrainos viltis ir Maskvos baimė – „Tomahawk“ raketos

2025 10 14
VDU įsteigė paramos fondą studentams, nukentėjusiems nuo COVID-19
Lietuvoje

Pradedamas mokinių ir studentų bendrabučių atnaujinimas

2025 10 14
Prezidentas lankosi Akmenės rajone
Lietuvoje

Prezidentas lankosi Akmenės rajone

2025 10 14
Pratybos
Lietuvoje

Prasidėjo Krašto apsaugos savanorių pajėgų pratybos „Tvirtas skydas 8“

2025 10 14
Seimas, žurnalistai
Lietuvoje

Siūloma griežtinti atsakomybę už atsisakymą teikti informaciją žiniasklaidai

2025 10 14
Elektrinis traukinys
Lietuvoje

Lietuvą pasiekė naujas elektrinis traukinys

2025 10 14
Žemės sklypai
Lietuvoje

Valstybinės žemės įveiklinimas viršija planą

2025 10 14
Kelias žiema
Gamta ir žmogus

Plikledis gali pasirodyti jau spalį: ką turi žinoti vairuotojai?

2025 10 14

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie K. K. Urba. Lietuvos Kultūros kanono ir akcentų darbai bei vargai
  • Budweiser apie Ukrainos viltis ir Maskvos baimė – „Tomahawk“ raketos
  • Budweiser apie Seime – konferencija apie okupuoto Vilniaus gyvenimą 
  • Kur spruksim? apie Minint archeologijos mokslo pradininkų sukaktis – Lietuvos ir užsienio mokslininkų įžvalgos

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Ukrainos viltis ir Maskvos baimė – „Tomahawk“ raketos
  • Pradedamas mokinių ir studentų bendrabučių atnaujinimas
  • Prezidentas lankosi Akmenės rajone
  • Prasidėjo Krašto apsaugos savanorių pajėgų pratybos „Tvirtas skydas 8“

Kiti Straipsniai

Ukrainos viltis ir Maskvos baimė – „Tomahawk“

Ukrainos viltis ir Maskvos baimė – „Tomahawk“ raketos

2025 10 14
Europos parlamentas

EP ragina vieningai atremti Rusijos vykdomus oro erdvės pažeidimus ir hibridines atakas

2025 10 09
I. Ruginienė ir V. Zelenskis |r.

I. Ruginienė susitiko su V. Zelenskiu

2025 10 07
Volodymyras Zelenskis: Rusija puola – Vakarai tyli

V. Zelenskis: Rusija tyčiojasi iš tylinčių Vakarų

2025 10 06
Linas Kojala

L. Kojala. Ar Europa pasirengusi visiškai atsisakyti rusiško SGD?

2025 10 03
Viktoras Orbanas

Vengrija smogia Ukrainos žiniasklaidai: užblokuota 12 portalų, Orbanas pareiškė, kad Ukraina „nėra suvereni“

2025 09 30
Robertas Brovdis (Madijaras)

R. Armaitis. Bepiločių sistemų pamoka iš Ukrainos: vieno vado sprendimas, pakeitęs karo eigą

2025 09 29
Gitanas Nausėda

Prezidentas kreipėsi į pasaulio lyderius

2025 09 24
Vytautas Sinica

V. Sinica. Vienintelė deeskalacija

2025 09 23
Gitanas Nausėda

Prezidentas dalyvaus JT Generalinėje Asamblėjoje

2025 09 22

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie K. K. Urba. Lietuvos Kultūros kanono ir akcentų darbai bei vargai
  • Budweiser apie Ukrainos viltis ir Maskvos baimė – „Tomahawk“ raketos
  • Budweiser apie Seime – konferencija apie okupuoto Vilniaus gyvenimą 
  • Kur spruksim? apie Minint archeologijos mokslo pradininkų sukaktis – Lietuvos ir užsienio mokslininkų įžvalgos
  • Tonas griežtėja? apie Rusija smogė Ukrainai rekordiniu dronų skaičiumi: Kijeve sugriauti gyvenamieji namai, užsiliepsnojo Vyriausybės pastatas
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
M. K. Čiurlionis | S. Filibert Fleury nuotr.

Čiurlionio „Miške“ aidės miške

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai